Jak na Nový rok, tak...

zobrazeno 1457×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 31. 12. 2017 22.36

Holky, dodržujete nějaké tradice (pravidelný výlet s rodinou, oběd u rodičů apod.), pověry (nesmí viset prádlo na šňůře, nesmí se jíst drůbež apod.) na Nový rok? A snažíte se ten den dodržovat vše perfektní? My jezdíme pravidelně na rodinný výlet do skal, prádlo mám vyžehleno, snažím se mít uklizeno a ze všeho nejvíc doufám, že se.prvního nepohádáme s manželem a děti budou hodné :) a co vy? Řešíte to taky v sobě a okolo sebe? ;)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vendy.z, 2. 1. 2018, 17.21

snažíme se něco vymyslet pro celou rodinu

jancaan, 2. 1. 2018, 12.27

Jediný náš zvyk je, že si uvaříme čočku s uzeným:-)

Adrianita, 2. 1. 2018, 10.52

Každý rok jsme chodili na oběd k našim, letos jsme vynechali. Žádnou tradici nemáme. Pověry už neřeším, protože mám teď tolik prádla a čočku jsem taky nevarila, protože kojím více jak dvoutýdenní miminko.

NiFee

NiFee, 2. 1. 2018, 9.36

Tento rok sa to nejako nedalo bolo skared,o prsalo celý den sme sa doma valali . nikto nevaril, dojedali sme zbytky .

Barbarelka, 2. 1. 2018, 7.19

Na to není čas kdyby jsme byly doma tak možná že i jo ale když jsme už týden před Vánoci ve světě až do 1.1. tak není možnost

Gabill, 1. 1. 2018, 20.59

Porekadlo. "Ako na Nový rok, tak po celý rok." poznám, ale nejak extra neriešim. Občas sa na ňom pousmejem, keď na Nový rok niečo nie je ako má byť, ale ťažkú hlavu si z toho nerobím.

Adelinka, 1. 1. 2018, 19.29

Čočku jsem měla málo, tak jsem udělala hrachovou kaši, to je podobné. Prádlo jsme prala včera a jelikož ještě nebylo úplně suché, nemohla jsem ho dnes sundat, ale jinak bych tu tradici taky dodržela. Na procházky chodíme celý rok.

Kamila Pecharová, 1. 1. 2018, 20.37

My měli polévku z červené čočky a prádlo jsem sundavala vlhké

editak, 1. 1. 2018, 18.57

ano ano, čočku a to prádlo na šnůře, asi za 2 minuty půlnoc jsem ještě strhla dva ručníky ze šnůry

Kamila Pecharová, 1. 1. 2018, 20.36

Také jsem byla večer na půdě a sundala ho vlhké

JanaH, 1. 1. 2018, 17.22

My jen míváme na nový rok na oběd čočku. Na sílu nijak nepotřebuju dodržovat všechno perfektní - nažehleno, uklizeno a tak. Že nemá viset prádlo jsem ani nevěděla, takže u nás si vesele visí Jinak rádi chodíme dopoledne na novoroční procházku někam do přírody. Jen teda letos jsme to nezvládli, kluci nějak protestovali a ven nechtěli. A dnes mě teda odpoledne popadla chuť vytřídit a vyřadit nějaké věci, tak jsem se do toho s chutí vrhla. Myslím, že to reální vytřídění věcí souvisí i s "úklidem" v sobě

Jarka mmm, 1. 1. 2018, 15.08

My to nějak extra neresime,normální den Vracíme se ze svátků,takže na šňůře určitě vyset bude .

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů