Zvládnu studium s mateřstvím?

zobrazeno 1127×

Vložil(a): JohankaDl, 18. 4. 2016 20.34

Ahoj, je tady někdo kdo studoval a zároveň měl miminko? Čekám druhé a asi i poslední, a přemýšlím, že si dodělám PhD (takže to není tak úplně klasicky studium, ale určitě rozumíte). Konkrétně tady http://www.ligsuniversity.cz/phd - protože mi přijde, že mají docela fajn přístup a dalo by se to klidně stíhat. Jestli někdo studoval, cokoliv, a zároveň se staral o miminko, budu ráda za vaše názory :)

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 30. 12. 2017, 6.41

obdivuji každou maminku, která to zvládne

Lenka Laskavá, 20. 2. 2017, 22.32

Nebojte se ničeho, jsem si jistá, že vše zvládnete Já otěhotněla na začátku vysoké, takže jsem s dítětem studovala prakticky po celou dobu, a to ještě bylo první dítě, takže jsem nebyla tak otrkaná Chce to jen zkusit trochu přeorganizovat čas, případně tip na pomocníka při sepsání prací podle tohoto postupu: http://www.vsprace.cz/postup by vám mohl přijít vhod. Ale zvládnout se to určitě dá, jděte do toho..

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 12. 2016, 14.42

Já bych do toho nešla, stačilo mi studovat při škole, při dítěti to musí být náročnější, ale spousta maminek to zvládla

Fuga

Fuga, 4. 12. 2016, 7.00

obdivuji Vás, ale je pravda, že u doktorátu není taková hrůza, když by to nevyšlo. Já bych odvahu neměla

V007A, 17. 6. 2016, 10.50

Já bych to nezvládla a obdivuji každého, kdo to zvládá - když si představím, že jsem k malé vstávala 18 měsíců v kuse 3 - 6 za noc, tak bych to prostě nedala.

BonnieParker, 22. 4. 2016, 19.29

Určitě to jde, ale zaměstná to i vaše nejbližší, protože budete s dětmi potřebovat pomoct, když budete muset být ve škole. Mám kamarádku, která studovala magisterské s dítětem a teď se dvěma dělá doktorát. Já se s jedním chystám na svou druhou VŠ od září.

Zuzka Čtvrtečková, 21. 4. 2016, 10.15

Známá dělala a udělala. Hodně jí pomáhala babička, kterou mají ve stejném městě, tak to šlo

louskacek2, 21. 4. 2016, 8.40

Já znám maminku co s prvním dělala úspěšného Bc. Nicméně makacka a s druhými dítětem si to neumím vůbec představit.

Tachi, 19. 4. 2016, 22.12

S mimčem jsem "jen" dopisovala disertaci a ještě dvě práce, co jsem po přerušení neměla hotové. Byly to tři krušné měsíce, kdy jsem psala zejména po nocích. Takhle krátkodobě, a když jsem musela (pokud jsem chtěla školu dokončit a nezahodit těch několik předešlých let), jsem to zmákla, ale jinak bych do toho asi nešla.

Minnie, 19. 4. 2016, 21.11

Chtěla jsem začít minulý rok v září, ale to jsem ještě nevěděla že čekám druhé miminko narodilo se v červenci a odcházet od ani ne šestitýdenního miminka, byť jednu sobotu za 14 dní, by se mi nechtělo. Už kvůli kojení a pak, svoje miminko si chci užít co nejvíc každou minutu. Tak jsem to odložila a zkusím to asi až budou mladší 2-3 roky.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů