Zvířata

zobrazeno 732×

Vložil(a): Cherrynka, 21. 7. 2019 13.16

Ahoj, založím jedno opravdu netradiční téma a zajímají mě názory. Stále všude čtu, že kočky, psi se mají kastrovat kvůli nekontrolovatelnému množení na ulici apod... ano, to beru pozitivně. Útulky jsou přemnožené, stále se rodí koťata, která nikdo nechce, kočky jsou přemnožené, nechtěné jsou zubožené, nemocné, věčně přejeté. Co by jste s tím dělali vy, kdyby jste měli právo do toho zasáhnout? V Austrálii střílí přemnožené králíky a zajíce, u nás se střílí přemnožená vysoká zvěř a divočáci, který se taky střílí. A tak se ptám, odstraňovaly by jste takto i kočky? Nebo berete kočku něco víc než králíka, srnce...? Já se přiznám, že bych k tomu kroku asi přistoupila, protože takhle ty kočky mají život o ničem.. Vím, že je to divný, ale pořád lepší, aby ta kočka nežila, než pak umřela na následky srazení autem nebo na začervení...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 14. 11. 2022, 10.09

Tak je to samozřejmě složité téma. Kočka a pes jsou ještě fajn, ale horší, když se dcera zhlédne v koních. To je fakt už něco, co vám nějaký ten volný čas zabere. Bohužel. My to ale vyřešili pronájmem místa ve stájích, takže ona přímo koně nemá, ale o jednoho se stará. Teď jí zrovna od https://equestrians.cz/482-deky/ přišla deka pro koně, aby jí v zimě nemrzl.

WeruskaSK

WeruskaSK, 9. 11. 2019, 21.50

mna na mackach hlavne rozculuje ze nam lezu do zahrady, rozhrabavaju raselinu pri cucoriedkach, vyprazdnuju sa nam do piesku kde sa deti hraju atd. ked sme sa stazovali majitelom tak povedali ze si mame zvyknut, ze sme na dedine... rozculuje ma to ze sa macka neda obmedzit nijakym sposobom aby bola iba na majitelovej zahrade

vivianr, 14. 8. 2019, 17.36

Podle mého blbost. Jak poznat, jestli kočka náhodou někomu nepatří?

Fuga

Fuga, 29. 7. 2019, 15.26

to je jako odstřel holubů, u koček jsem o tom nikdy neuvažovala, ale nepředstavím si, jak někdo honí po ulici kočku s flintou, ale odchyt, a pak uspání...

Adrianita, 23. 7. 2019, 21.52

Neberu kočky za něco víc, ale já bych do toho nezasahovala, nestřílela bych ani králíky a jinou zvěř. Dokonce by mě ani taková myšlenka nenapadla.

Cherrynka, 24. 7. 2019, 19.21

No mě by to taky nenapadlo, kdyby se lidí nehádali na facebooku

jancaan, 22. 7. 2019, 19.35

Toulavy kočky nemusím. Psu je taky az moc, temer každý má psa a neumí po nich uklízet:-) Odstřel asi nepomůže..

Cherrynka, 24. 7. 2019, 19.22

Mě totiž zarazilo, když tam jeden pán navrhl právě ten odstřel... ty ostatní ho tam málem zabili slovama.... jenže když to tak vezmu, tak jim asi odstřel divoké atd nevadí, nebo to fakt nechápu

L.janicka.l

L.janicka.l, 22. 7. 2019, 19.14

Kazdy ma pravo na zivot, na mnozeni. To jenom lid si hrajou na boha a rozhoduji kdo bude zit a kdo ne. To uz by se zachvilku mohlo zacit s kastraci u lidi, co maji decka a nestaraji se o ne. Budeme potom strilet do jejich decek jen proto, ze se toulaj po ulici, kradou jidlo atd...

Cherrynka, 24. 7. 2019, 19.23

Já vím, je to pravda. Kdyby je lidi aspoň kastrovali, tak se nemnoží. Je ale zase pravda, že nechtěná kotata co mají za život? Nic. Umřou na nemoc nebo je srazí auto. Kdyby si každý majjitel vykastroval kočku, tak nejsou vůbec přemnožené

L.janicka.l

L.janicka.l, 24. 7. 2019, 20.32

Ono by stacilo uhlidat

Janako

Janako, 22. 7. 2019, 11.30

Taky mi vadí toulavé kočky.porad nám nějaké běhají po zahradě.ale co s nimi,to nevím.

Cherrynka, 24. 7. 2019, 19.24

U nás jich je taky dost. Na vesnici u babičky jich napočítali třicet dva!!! Neví, jak je počítali,a le oni už to tam řeší, ale jak, to nevím teda

V007A, 22. 7. 2019, 9.42

Mě je to asi jedno, ale kočky mi vadí, zvlášť u nás před barákem je krmí babky a loži to tam po lavičkách hned u školky. Přitom by se tam tak krásně sedělo.

Cherrynka, 24. 7. 2019, 19.24

No soused tady krmí dvě kočky, jedn a je bez ucha, obě opelichané.... docela děs

LucieS

LucieS, 22. 7. 2019, 8.38

Mně se líbí iniciativa, která od lidí, kteří nemají peníze (starobní důchodci, invalidé) vezme jejich kočky a na vlastní náklady je vykastruje a zase jim je vrátí. Prostě si myslím, že kdyby lidé opravdu kočky a psy kastrovali, tak by to dost pomohlo. My máme psa a fenu. Fena šla na ranou kastraci (která se prý v ČR dělá minimálně), protože jsme nemohli riskovat, že kdyby měla první hárání, tak že by z toho hned něco mohlo být. Stálo nás to asi 7 tisíc (po větší slevě, jelikož můj nejlepší kamarád je veterinář), ale s tím jsme počítali. Lidé utratí peníze za větší blbosti. Když už si pořídím zvíře, tak musím přece počítat, že to něco bude stát a ne se vymlouvat, že kastrace je drahá. Jinak co se týče střílení, tak bych nestřílela. A ještě to srovnání se srnčím atd., tak to trošku pokulhává. Střílí se proto, že u nás už nejsou přirození predátoři srnčího...

Cherrynka, 24. 7. 2019, 19.26

Ano, kastrace je fakt jediný řešení, jinak nic. My máme naše 2 kočky astrované, kocoura teda ne, ale u nás na ulici dvě paní kočky nemají kastrované a to pak tady pořád lítají koťata a půlu jich stejně zajede auto..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů