Zamražování

zobrazeno 1731×

Vložil(a): Cherrynka, 8. 6. 2019 8.30

Ahoj :) tak jsem nakoupila semínka brokolice, ředkviček, kedluben, letos už budeme mít i kanadské borůvky a ostružiny, maliny, švestky. A tak mě zajímá, jestli to můžu pak zamrazit? Třeba borůvky a brokolice? Vždy toho máme několik kil, že jsme dávali i známým, jenže já se v létě stěhuju a chtěla bych mít vlastní zásoby, tak mě zajímá, jestli to zamrazit jde. Spíš mě zajímá, kdo to už zkoušel, abych věděla, jak je to pak chuťově, když je to třeba půl roku zamražené. Nejsou pak ty borůvky hodně měkké? A napadá mě i ananas, že bych koupila a zamrazila. KOupila jsem si i keřík vinné révy, jdou pak trsy taky zmrazit? A uchovají se tak vitamíny? Děkuji za rady a tipy, zkušenosti :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 9. 11. 2019, 22.06

boruvky sa dobre mrazia, redkovky som neskusala- ale podla mna to nebude dobre, brokolica sa bezne predava mrazena tak by to malo byt ok

Fuga

Fuga, 26. 6. 2019, 6.27

Nepamatuji si na nic co bych ne zmrazila a rostlo mi to na zahradě

Teryk92, 10. 6. 2019, 18.55

Borůvky a brokolici úplně klidně. Tu brokolici bych asi trošku povařila.

Janako

Janako, 10. 6. 2019, 13.34

Dost toho mrazim,ale třeba ananas bych do mrazáku asi nedala,moc se mi to nezdá😊Jinak ředkvičky ani kedlubny jsem tam nikdy nedala.O to ani u nás není moc zájem.

Žofinka

Žofinka, 10. 6. 2019, 10.41

Mrazim vše, jen ten ananas jsem nezkoušela

V007A, 10. 6. 2019, 6.23

Borůvky ano, ananas a brokolice - z toho by pak byl asi blivajs.

Ketris

Ketris, 9. 6. 2019, 8.11

Boruvky jsem zamrazovala kazdy rok, ale doporucuji je pak dat treba rovnou na kolac a nerozmrazovat, nejsou pak dobre

Cherrynka, 9. 6. 2019, 20.00

Díky za tip

snany, 9. 6. 2019, 6.46

Borůvky mrazit můžeš, stejně jako brokolici. Jednoduchý návod, co koupíš mražené v obchodě můžeš stejně zmrazit doma. Víno bych asi nemrazila. Já mrazák už pár let nemám, mě z toho pak vše "smrdí".

Cherrynka, 9. 6. 2019, 20.01

Já vím, ono to z mrazáku často načichne. Já mámuž speciální obaly na to, tak snad to ted bude ok

Janna, 8. 6. 2019, 21.21

Ja zamrazuju skoro vsechno. Boruvky a rybiz taky, ale je fakt ze jsou trochu rozblemcany a davam je pak uz jen snad na peceni do buchty. Brokolici zamrazuju taky, ale sparim ji. Redkvicky ani kedlubny jsem do mrazaku nikdy jeste nestrcila, to me ani nenapadlo. Jen vim, ze treba hroznove vino by se zamrazovat nemelo (uz nevim proc). A ostruziny, maliny a svestky zamrazuju bezne.

Cherrynka, 9. 6. 2019, 20.02

No já si pak právě chtěla pochutnávat někdy v zimě na letním ovoci ze zahrádky

L.janicka.l

L.janicka.l, 8. 6. 2019, 21.15

Brokolici normalne mrazim, stejne ji pak varim a delsm treba karbanatky. Jahody, boruvky taky jen se rozblemcaji takze idealni na buchty ci do poharu, u vina netusim zkus zmrazit 2 kulicky a za par dni ochutnat

Cherrynka, 9. 6. 2019, 20.02

No právě brokolicové kabrbanátky úplně miluju, jetš ě do nich strouhám mrkev nebo je dělám půl na půl s květákem

patricia077

patricia077, 9. 6. 2019, 20.19

Já je taky ráda

L.janicka.l

L.janicka.l, 9. 6. 2019, 22.34

Kvetak je taky fajn

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů