Velikonoční zvyky

zobrazeno 438×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 11. 4. 2017 12.50

Maminky, držíte Velikonoční zvyky? Myslím tím pomlázku (binovačku ;)), zdobení vajíček, pečení beránka atd.? U nás chodí děvčata 14 dní předem a chlapci v pondělí velikonoční - samozřejmě pouze dopoledne! :) A hlavně důležité je, že každá žena (myslela jsem, že všichni, ale teď jsem četla na netu, že ženy) by měly mít něco nového na sobě, aby nás "nepokakal beránek"! Znáte tento zvyk? Dodržujete ho? ;)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 11. 8. 2017, 15.02

u nás max. upeču mazanec a manžel chodí koledovat, ale žádné houfné skupinky apod

vendy.z, 26. 4. 2017, 9.20

pomlázku - chodit po sousedech hodovat + velikonoční zajíček

Lenourecek, 14. 4. 2017, 4.07

Dodržujeme pomlázku, peču beránka, barvíme vajíčka, dělám velikonoční nádivku... Výzdobu jsem letos zatím nezvládla, možná ještě něco vymyslím

nikolava, 13. 4. 2017, 11.59

Synovi jsme letos pomlázku upletly, jinak si děláme doma jen výzdobu, až malej vyroste tak mu obarvím i nějaké to vajíčko

Zlata1, 13. 4. 2017, 11.52

My taky barvíme vajíčka a včera jsem viděla, video jak nabarvit vajíčka přírodní barvou, třeba v červenem zelí na modro, nebo v řepě na červeno a v kari na žluto, netušila jsem, že to takhle jde. Tak už jsem zkusila kari a vajíčka jsou žlutá. Jinak letos jdeme všichni na koledu a jde i dcera s bráškou. Ta jde poprvé jako doprovod. Tady na vesnici chodí všechny děti, ať je to holka nebo kluk.... Pečeme slepičku, beránka i zajíčka....

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 4. 2017, 23.04

Občas jsem něco nového měla letos asi nic, vajíčka barvím, pomlázku kluci mít budou a dělám beránka a mazanec

Blankasiro, 11. 4. 2017, 22.01

Barvíme vajíčka, pečeme beránka. Ráno vstávám protože mi na koledu chodí děti ze školy takže musím být připravená. Dříve otevírala dcera kamarádům, teď já svým studentům

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 4. 2017, 23.04

To je pěkné, u nás tedy nechodí děti koledovat ke svým učitelům, ale je to pěkné

Misska20, 11. 4. 2017, 21.57

My jedeme na Velikonoce k mé mamce na Moravu a tam se zvyky dodržují. Do 12 dopoledne chodí kluci s pomlázkou, kdo přijde později ten se poleje vodou (nee většinou nikdo politý nebyl, spíš byli kluci dost vyliti ) barví se vajíčka, pece beránek, vždycky musí být něco nového na sobě ( myslela jsem že to platí pro vsechny)

Kamila Pecharová, 11. 4. 2017, 22.45

Že jo? Já měla taky za to, že je to myšleno komplet.. Holky, kluci, z Brna či Prahy jinak na Moravě, to musí být teprve zážitek! Závidím vám

Misska20, 12. 4. 2017, 8.32

Tak u nás to budem dodržovat pořád stejně, něco nového pro všechny.zatim má jen syn,takže ještě musím koupit něco pro sebe a pro přítele

Fuga

Fuga, 11. 4. 2017, 20.44

u nás chodí koledníci sporadicky, jen kluci z rodiny

Kamila Pecharová, 11. 4. 2017, 20.54

Řechtačku? U nás chtějí, aby si přinesl pomlázku.. S 23mi řechtačkami v jedné místnosti by asi nepřežili je fakt, že když jsem byla malá, měli jsme ji doma, věděla jsem, že patří k velikonocum, ale nikdy jsme ji ten den nepoužili

Aliisha

Aliisha, 11. 4. 2017, 20.21

Syn pojede na pomlázku k babičkám. Já upeču beránka a koupím čoko vajíčka. Výzdobu moc neřeším.

Kamila Pecharová, 11. 4. 2017, 20.57

Dokud jsme neměli děti, taky jsem výzdobě moc nedala, ale teď se snažím, aby zažili takovou tu velikonocni atmosféru a výzdoba udělá hodně

Jarka mmm, 11. 4. 2017, 21.38

My to jako děcka taky měli rádi,tak co by pro ně člověk neudělal . Aspoň je co vyrábět.

Blankasiro, 11. 4. 2017, 22.01

To je pravda, i samotné osení udělá z domácnosti Velikonoce

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů