Veganstvi po mateřství

zobrazeno 665×

Vložil(a): Jarka mmm, 6. 4. 2018 8.50

Ahoj,zajímá mě čistě jen ze zvědavosti,jestli se některá stala vegankou po tom,co se stala matkou? Včera jsem někde zase zahlédla video,jak krave berou tele a docela to se mnou pohnulo,víc,než když jsem ještě matka nebyla. Já pravděpodobně nikdy veganka nebudu,jen jsem nad tím trochu začala uvažovat a mlíko omezim,piju ho zbytečně moc na chuť (čerstvé,krabicaky nepijeme) a mléčné výrobky asi budeme brát z nedaleké farmy,kde se ty krávy mají docela dobře :). Nerada bych,aby se to tu zvrtlo v diskuzi,jestli veg.jo nebo ne a házení špíny atd.,jen mě zajímá,jestli některou z vás v tomhle ohledu změnilo právě mateřství ;).

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 9. 4. 2018, 12.30

určitě jsem citlivější, ale maso jím pořád

Fuga

Fuga, 9. 4. 2018, 6.41

já tedy ne, možná spíše i naopak, abych jedla vše

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 7. 4. 2018, 20.20

Být vegetariánkou ani vegankou mě nikdy nenapadlo. Mateřství mě změnilo určitě v tom, že víc citlivěji vnímám takovéhle "nepravosti" jak u zvířat a jejich mláďat, tak u lidí. A v ohledu stravy spíš tak, že víc hlídám kvalitu potravin, které kupuji a maso třeba už kupuji jen z domácích chovů (jsem ráda, že tu možnost mám) a v obchodě téměř vůbec, protože mi to smrdí.

Jarka mmm, 8. 4. 2018, 2.21

Super,k tomu jsem také dospěla

Cherrynka, 8. 4. 2018, 10.14

Je to lepší. V obchodech jsou šunty

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 8. 4. 2018, 19.49

Je to tak, už na konzistenci a vůni masa je to vidět. My teď kvůli malé nesolíme, manžel si to dokonce chválí a to domácí maso i nesolené chutná výborně. A podařilo se mi sehnat i domácí kuřata a kupodivu jsem ho musela v půlce pečení podlít už jsem skoro zapomněla, že je normální nemít maso napíchané vodou

Cherrynka, 8. 4. 2018, 10.14

Brácha má smůlu na to, že se mu podaří koupit tak 2x týdně zkažené maso!!! taky už nakupuje jinde

LucieS

LucieS, 7. 4. 2018, 9.21

Jsem vegetariánkou 20 let (neskutečný boj v rodině a dodneška vysvětluji, co tedy vlastně jím a podobné otázky). Být vegankou mě z tohoto důvodu trochu napadlo, ale natolik miluji sýry a jiné mléčné výrobky, že se vegankou opravdu nikdy nestanu. Ale co mi překvapilo - můj přítel zarytý masožravec, tak mi před třemi týdny řekl, že viděl video, které kdyby viděl ještě 2x, tak se snad stane vegetariánem - a celé asi tříminutové video pojednávalo právě o tomto - jak se berou mláďata atd.

Jarka mmm, 7. 4. 2018, 11.12

Jj,někteří raději tyhle.videa vidět nechtěj a zavírají nad tím oči.

Jarka mmm, 7. 4. 2018, 11.21

Reaguju sem. Kamarádka veganka je,ale občas si dá ty vajíčka od rodičů no. Je.mi jasný,že 100% vegan by to neudělal,ale ona jinak vše dodržuje. Myslím,že to je v pohodě a jinak se za vegana označit dá. Mě se nelíbí,když by pak úplně stoprocentní vegan do ní ryl,že to nedělá do důsledků,to se mi na těch skoro až militantních nelíbí.

Cherrynka, 8. 4. 2018, 10.16

Vemte si, že jsou ještě fruitariáni, co jí jen ovoce a zeleninu To už je podle mě bláznovství, nerozumím tomu

Cherrynka, 8. 4. 2018, 10.15

JJ, já taky byla dříve vegetariánkou, asi 4 roky, než jsem otěhotněla. To jsem nějak měla chut na ryby, no a pak se to rozjelo veganka, vůbec, to mi přijde přehnané

Lenourecek, 6. 4. 2018, 22.42

Asi mě to nikdy nenapadlo. Maso mám ráda, děti milují jogurty... Na podobná videa se nechci dívat

Monuli, 6. 4. 2018, 21.31

Taky se mnou,když někde vidim něco takového zahýbá,až když jsem se stala matkou,ale jim pořád stejně všechno

Aliisha

Aliisha, 6. 4. 2018, 21.02

Ne. Nikdy jsem o tom ani nepřemýšlela.

Gabill, 6. 4. 2018, 21.01

Mňa nezmenilo. Jem všetko, tak ako predtým. Akurát asi viacej varím.

snany, 6. 4. 2018, 17.59

Nezměnilo, jen se mi teď změnily chutě a nejvíce si pochutnám na rybě nebo kuřeti z farmy, případně králík, ale nic z velkochovu (kromě ryb).

Furciferka

Furciferka, 6. 4. 2018, 16.47

Nebyt masa na zacatku kojeni, tak jsem se asi ani poradne nerozkojila.

Jarka mmm, 6. 4. 2018, 19.44

Proč myslíš?

Furciferka

Furciferka, 6. 4. 2018, 21.41

Ze zacatku jsem mela malo mlika. Laktacni poradkyne i pediatricka mi radily jist hodne cervene maso. Po cisari jsem nebyla tyden nebyla niceho moc schopna, ani jsem nemela moc chut k jidlu, ale mamka mi vozila uvarene jidlo a ona i manzel dohlizeli, abych jedla. Par tydnu to trvalo, nez jsem se rozkojila.

Jarka mmm, 6. 4. 2018, 22.24

Mě po cisarich rozkojily děti-prisaly se a nechtěly pustit .

Katka

Katka, 7. 4. 2018, 9.29

rodila jsem normálně a rozkojení mi trvalo 3 týdny, podle mě to taky nebude masem ;o)

Furciferka

Furciferka, 7. 4. 2018, 10.21

Tak kvalitni stravou, dostatecnym pitnym rezimem tomu muzes jen pomoct.

LucieS

LucieS, 7. 4. 2018, 9.22

Já tedy také měla problém s rozkojením, povedlo se mi to až na sklonku šestinedělí a řekla bych, že mi pomohly čaje na kojení.

patricia077

patricia077, 7. 4. 2018, 16.00

Mně ty čaje vůbec jen homeopatika

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů