Rozbití věci

zobrazeno 914×

Vložil(a): Cherrynka, 23. 1. 2019 18.51

Ahoj :) zajímaly by mě názory. .. Když dítě něco rozbije, buď rodič to dotyčnému koupí znovu, zaplatí anebo se nějak domluví. Ale zajímá mě, když dáte hlídat dítě třeba kamarádce a dítě jí rozbije mobil. Kdo v tom má vinu? Má rodič kupovat nový, zaplatit, když ho dobrovolně hlídala nebo ne? Jen podotýkám, že mě se to nestalo, jen jsem četla takovou diskuzi na fb a tam se to mele snad až do krve :D Můj názor je ten, že když jsme na návštěve s dítětem a něco tam rozbije, automaticky platím... ale když ho někomu svěřím na hlídání, tak si myslím, že bych nic platit neměla. Vždyť to dítě má snad hlídat, ne? Jaké jsou vaše názory?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jitka46

jitka46, 19. 2. 2019, 23.04

Pokud je dítě dost staré na to, aby chápalo, že cizí věci se neberou a neničí, pak bych asi zaplatila.

Čertice, 19. 2. 2019, 19.13

Já se "živím "hlídáním dětí a vůbec by mě nenapadlo, říct si o peníze, když se nešťastnou náhodou něco stane. Beru to jako součást práce.

Mygara

Mygara, 9. 2. 2019, 12.46

Já bych se styděla říci si o peníze, asi bych počkala, zda mi to nabídnou sami, ale když bych si za to mohla sama, že jsem na dítě nedávala pozor, tak to jde za mnou

WeruskaSK

WeruskaSK, 28. 1. 2019, 13.37

nemala mu co davat mobil, to poprve, a podruhe sme poisteni pre pripad ze nase deti niekomu nieco znicia. ja ked niekomu nieco znicim, nahradzam. a vadi mi ak niekto nieco znici mne, tak ani mu nenapadne sa opytat ze ci ma nahradit.

zuzkagodarova, 28. 1. 2019, 8.55

zalezi aj co rozbije, urcite by som neplatila vsetko, mobil v tomto pripade urcite nie, ked niekto strazi dieta tak to nie je uplne lahke ale zase je to v jeho rezii, a je za to aj zodpovedny ked sa nieco taketo stane

jitkamety

jitkamety, 27. 1. 2019, 12.40

Kdybych dítě někomu svěřila tak má za něj zodpovídat,určitě bych nic neplatila protože ho má dotyčný hlídat...

Lipi4, 27. 1. 2019, 0.16

V té chvili za dítě rozpovídala kamarádka, takže maximálně nabídnout spoluúčast na zaplacení, protože je chyba na obou stranách a ty jako matka jsi u toho nebyla, tak nemůžeš soudit, čí je to chyba a toto se mi zdá jako dobrý kompromis než se hádat čí je to chyba

jancaan, 25. 1. 2019, 19.46

Tak hlavně mobil nepatří dítěti do ruky, takže kamarádce bych se určitě omluvila, ale mobil neplatila.

Cherrynka, 26. 1. 2019, 17.52

Já myslím cokoli, třeba váza atd..

Janna, 24. 1. 2019, 20.48

Mobil ma byt daleko od deti. V tomto pripade bych nezaplatila ani korunu. Mela ho hlidat.

Cherrynka, 26. 1. 2019, 17.52

Ten mobil byljen jako příklad,myslím i cokoli jiného

Janna, 26. 1. 2019, 20.23

I v jiném případě bych nic neplatila.

Zdeňka S., 24. 1. 2019, 18.58

To je těžký...já bych si asi o peníze neřekla , pokud by to bylo jednou a třeba nechtěně, ale pokud by se to opakovalo, tak už asi jo ..

Cherrynka, 26. 1. 2019, 17.53

Když já sjme přemýšlela, že to někdo může na dítě i svést, když to jeho máma nevidí

zuzkagodarova, 28. 1. 2019, 8.57

presne aj ja som myslela na to ze ked rozbije vazu, tanier, pohar to by som neplatila lebo ani ja by som za to nepytala peniaze

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů