Palma Dracena

zobrazeno 2049×

Vložil(a): Leňulka, 2. 3. 2017 12.19

Tak já už fakt nevím co děláme špatně. Měli jsme několik palem už a všechny po čase odešli. Dodržovali jsme teplotu, zálivku, místo apod. ale vždy vydrží něco přes rok a potom konec. Jsou krásně zelené apod. a zničehonic skoro přes noc, začnou listy žloutnout, hnědnout, schnout a opadat, následně změkne stonek (kmínek) scvrkne se na tenoučkou nitku a ohne se a je konec. A to třeba v polovině kmínku. Nechápu to a nevím co teda děláme špatně, že tak časem dopadne každá, kterou koupíme. Má někdo podobnou zkušenost? Kdyby třeba odešli nějak každá jinak ale tohle je u každé naprosto stejný scénář, jak začnou žloutnout listy víme,že to má za pár. Jen mi nejde do hlavy to měknutí a scvrkávání se kmínku.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

David18, 17. 2. 2022, 12.40

Dobrý de chtěl bych se zeptat proč u draceny padají listy a u jednoho stonku stonek jako vadné a zmeknul jak kitce pomoct

Žofinka

Žofinka, 21. 11. 2017, 10.24

tak to jste ji opravdu nezalévala často, myslela jsem právě také na přelití

vendy.z, 9. 3. 2017, 7.38

Mě se dracena ulomila na vršku - už je to pár let. Vršek jsem zasadila a roste dál - spodek i vršek. Zřejmě jsem ji moc opečovávala a byla přelitá...musí se málo zalévat, co vím...přílišnou péči nemají rády..

Leňulka, 9. 3. 2017, 7.50

Já vím, že málo zalévat, zalévali jsme 1x za měsíc což se mi nezdá moc

vendy.z, 10. 3. 2017, 7.01

aha, tak to nevím...

gosa22, 4. 3. 2017, 20.40

z mé zkušenosti je nejlepší na Dracenu naprosto kašlat jsem antitalent na kytky a jedině tahle palmička u nás drží...mám tři, vyrostlé z mini rostliny...skoro stromy a to chudák holky-palmičky buď přelévám, nebo jsou vysušené až hrůza...no stydím se, ale já to prostě s kytkama neumím...a zálivky nepoužívám...

Lenourecek, 4. 3. 2017, 0.52

Když mi nějaká pokojovka žloutne, tak ji většinou přelívám

Fuga

Fuga, 3. 3. 2017, 11.36

asi nevhodné klima pro palmy máte doma .-) ten kmínek mě napadá, jestli se trochu omylem třeba nezalomí, a pak nemá palma potřebnou výživu

Leňulka, 3. 3. 2017, 12.35

zalomený kmínek nebyl nebo jsem si teda nevšimla, ale dneska letěla a jak jsem jí vytáhla z květináče tak jsem koukala a měla úplně suché duté kořeny a přitom jsme jí zalívali pravidelně, fakt už to nechápu

pouzarovaj

pouzarovaj, 3. 3. 2017, 7.51

Taky mi vždycky chcípne...

Petra Schoberová, 3. 3. 2017, 4.50

Měla jsem jich několik a všechny chudero zdechly.. .. A podobně jako u vás.. Už dóma radši nich nechci

Petra Önder (petrao)

petrao, 2. 3. 2017, 21.18

z toho si nic nedělejte, mě doma přežívá jen kaktus z Ikey a AloeVera jinak je všechna snaha marná. Asi z nás vyzařuje špatná energie

Leňulka, 2. 3. 2017, 21.21

mě chcíp i ten kaktus ale orchidej mi jde krásně. No to jsem teda taky zajímavý pěstitel

L.janicka.l

L.janicka.l, 2. 3. 2017, 21.36

Taky sem prisla o kaktusy, porad se mi sem stahuje vlhkost a zplesniveli mi

klarike1

klarike1, 2. 3. 2017, 21.08

Mně zatím dracena i všechny palmy tři roky rostou a nechystají se schnout. Nijak zvlášť se o ně nestarám. Jednou za 7-10 dní si vzpomenu a zaleju, občas dám tyčinku s hnojivem...v zimě je mám v ložnici, kde moc netopíme, v létě na balkóně....ale je možné, že prostě u Vás není vhodné prostředí. Mamince třeba nešly v bytě pěstovat fialky a v domku jí rostou samy bez zvláštní péče.

Leňulka, 2. 3. 2017, 21.20

No jedině prostředím jinak už nevím, prostě yuky a palmy tu mít nemůžem ale zajímavé,že jiné druhy dracen tu jdou úplně krásně ale ty palmy prostě ne

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů