Méně častá jména pro dítě

zobrazeno 2082×

Vložil(a): snany, 30. 7. 2016 4.59

Včera mé oči spočinuly v kalendáři na jménu KAJETÁN, přemýšlím zda nějakého znám ( kromě známého spisovatele ) a musím konstatovat- bohužel ne. Podobně bych mohla pokračovat u např. Dobromila, Doubravka, Ignác, Igor... Pro třetí dítě jsme chtěli netradiční, ale české jméno a Dobromila by zvítězila. Milé maminky, znáte někoho s neobyčejným jménem? Napříkla můj ex muž se jmenuje Vilém (tchýně Vilma)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 29. 11. 2017, 12.06

mě přijde exotické jméno Hugo a Hubert a 2 takové znám

Fuga

Fuga, 14. 12. 2016, 9.27

každé období má své favority. moje babička byla Božena a to se teď např. vůbec nedává a přitom je to hezké jméno

Minnie, 20. 9. 2016, 19.34

Mě se taková jména nelíbí ale samozřejmě to nikomu neberu. Jen občas si říkám že to je pro to dítě za trest... Můj přítel když jsme vybírali jména tak říkal Otýlie, dodnes nevím jestli si dělal srandu nebo to snad myslel vážně, ale říkal to u obou dcer. To jsem ale zavrhla, chudák holka. Řídím se tím že nedám jméno jak bych se já sama jmenovat nechtěla. Jinak asi ani nikoho s neobvyklým jménem neznám když o tom tak přemýšlím... Snad jen dědova kamaráda Arnošta ale to je pán mezi 75-80 let. S dcerou do školky chodili kluci s arabskými jmény ale měli arabského tatínka.

Katka

Katka, 10. 8. 2016, 19.46

Doubravku znám, chodila se mnou do tanečních. Všichni jsme se jí posmívali, takže je dobře, že rodiče takové jméno nedávají moc často. Dneska jsme potkali Růženku. Sice se tak jmenuje i moje babička, ale mně se to jméno teda vůbec nelíbí. A jak byste říkali Dobromile? Dobro, Dobromilko..? Švagrová se jmenuje Adriana, to není moc časté. Manželův dědeček Odon a babička Libuše. Kamarádka má syna Jonatána, vždycky si vzpomenu na Macha a Šebestovou, když ji potkám ;o)

Kamila Pecharová, 2. 8. 2016, 21.38

Jak jsem tu už psala několikrát, my máme doma celkem obvyklého Mikuláše a teď ještě půlročního Barnabáše jinak vedle v ulici bydlí pán, který učí hru na kytaru a jmenuje se Jiljí No, pokud člověk hledá neobvyklé jméno, stačí se mrknout na jména dětí známých českých osobností.. Veronika Žilková je toho příkladem

Mahdalka, 31. 7. 2016, 22.08

Já znám Hařmana kterýmu říkaj Hařmánku,hrůza,chudák dítě a pak jsem hlídala chlapečka Edrise,ale ten má tátu Tunisana,proto takový jméno.Já osobně moc chtěla Adriana a neprošlo mi to u chlapa,tak máme Kubíčka,toho jsem si vydupala,protože chlap chtěl dát jméno po sobě Josef a to se mi nelíbí

Zuzka Čtvrtečková, 31. 7. 2016, 21.12

Znala jsem Xénii a všichni jí říkali Xena nebo Xeňa a brali to jako posměšek. Já osobně se v neobvyklých jménech nevyžívám a je mi jedno jaké kdo dá svému dítěti jméno. Nakonec se dá zvyknout na vše a většinou se dítěti říká přezdívkou nebo zdrobnělinou. Třeba náš Ondra, když ještě neuměl říct své jméno, tak si začal říkat Aťa

Adrianita, 2. 8. 2016, 22.15

Naše malá Emily si říká Mimi

Petra Schoberová, 31. 7. 2016, 6.10

Některé jména jsou za trest,je mi některých dětí líto.. rodiče si vůbec neuvědomují že ty děti s tím musí žít cely život. Jinak nevím jestli je to neobvyklé jméno ale tchýně a manželova babička se jmenují Hedvika,v mém okolí znám jen ty dvě.. jméno to asi není zas tak špatně ale vždy si vzpomenu na Harryho Pottera

Eliška Kozlova, 31. 7. 2016, 2.30

Me zaujalo jméno Vlk, Vlk Kozel to by bylo

skřítek, 30. 7. 2016, 21.07

V kalendáři je opravdu spoustu šílených jmen, když jsme vybírali jméno pro prcka, nevěřili jsme vlastním očím co se tam objevuje za poklady. No a z mého okolí mi utkvěl v paměti třeba kamarádky syn Tomislav a nebo náš soused Alfréd. A ne není to pejsek

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů