Domácí mast ze sádla

zobrazeno 3614×

Vložil(a): Adrianita, 21. 12. 2020 14.09

Zdravím, máte recept na nějakou domácí mast ze sádla? Nejlépe rychlou, jednoduchou a použitelnou hned. Měla jsem v plánu dělat babičkám kaštanovou mast a ztratila jsem recept, teď nacházím jen samé jiné zdlouhavé. Nemusí být ani z kaštanů, ale klidně i z nějakých bylin.. Nejlépe však na klouby a bolavá záda.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

slunicko, 23. 12. 2020, 20.52

Dělám z rýmovníku

Adrianita, 22. 12. 2020, 22.54

Nakonec mám připravené masti z rýmovníku, na nachlazení apod. fajn. Příští rok asi budu muset kaštany zpracovat v říjnu a opravdu naložit do tinktury, pak až mast..

Kateřina Fárová, 21. 12. 2020, 18.57

Tak tu jsem nikdy nedělala, ale začala sjem si o ní číst a je moc dobrá. Kéž yb někdo sem dal jednoduchý recept. Snadnější mi přišla ta tinktura. Kaštanová tinktura Budete potřebovat: 30 plodů kaštanu 500 ml čistého alespoň 40% alkoholu (pokud nechcete tinkturu užívat vnitřně, můžete použít i Alpu) dostatečně velkou zavíratelnou sklenici Vnitřně ve formě kapek tinkturu nesmějí užívat děti, těhotné a kojící ženy a lidé, kteří mají problémy s játry nebo ledvinami. Postup: 1. Kaštany oloupejte a nakrájejte na malé kousky, nastrouhejte na struhadle nebo nasekejte v robotu najemno. 2. Přesypte je do uzavíratelné sklenice a zalijte dostatečným množstvím alkoholu tak, aby byly zcela ponořené, a pečlivě uzavřete. 3. Nechte tři až čtyři týdny stát na chladnějším místě a louhovat. Každý den ale směs důkladně protřepte nebo promíchejte. 4. Po uplynutí doby obsah přeceďte přes čisté jemné plátýnko a slijte do uzavíratelné, nejlépe tmavé láhve a uložte v chladu nebo použijte pro následnou výrobu masti.

Adrianita, 21. 12. 2020, 22.50

Díky. Tento recept jsem taky našla, ale 4 týdny je už dlouho. Myslím, že jsem měla někde recept bez tinktury hotový hned, nevím.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů