Dohoda o provedeni prace

sledováno 1× zobrazeno 1950×

Vložil(a): dadinkamaminka, 3. 1. 2019 14.54

Mamci, nevite jak to je? Nasla jsem si praci na pul uvazku na dohodu o provedeni prace. Jsem hlasena na pojistovne jako matka pecujici o dite. Musim na pojistovne hlasit, ze pracuju?? A jak je to s uradem? Pobiram prispevek na bydleni, musim tam tento vydelek hlasit nebo nemusim? Vydelam si ze zacatku tak 4,500, pak kolem 8500kc. Diky za radu ;)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 18. 1. 2024, 8.09

Určitě bych si to ověřil na těch patřičných úřadech. Od toho jsou ty referentky v těch kancelářích. Navíc dneska už hodně fungují infolinky. A pozor si dejte, aby to byla dohoda o provedení práce a ne dohoda o pracovní činnosti. Někteří zaměstnavatelé to dneska trochu zneužívají. A když už, tak mít dobrý vzor smlouvy. Já vždycky smlouvu porovnávám se vzorem od https://www.webtrh.cz/vzor/dohoda-o-pracovni-cinnosti/

esternovakova1970, 5. 10. 2023, 12.16

Brigáda na dohodu se sháněla až do tohoto roku i mně špatně. Pak mně ale kamarádka řekla že na https://www.hitprace.cz/brigady/ sehnala opravdu hodně nabídek a ať se tam také pokusím něco na třeba léto najít. Myslím si že jakmile vám takto někdo jednou poradí tak byste se oto shánění měli aktivněji více pokoušet, jen co je pravda.

jitka46

jitka46, 16. 1. 2019, 22.47

Myslím, že na pojišťovnu se to hlásit musí. Hlásí se každá změna.

Fuga

Fuga, 12. 1. 2019, 17.51

v tomto neporadím, protože v tom sama plavu

Cherrynka, 7. 1. 2019, 22.19

No podle mě se musí hlásit každý přivýdělek na 4tis. Do 4tis měsíčně se to nemusí hlásit nikam. Tak jak píšeš, hlásit to už musíš. Ale vezmou ti příspěvek na bydlení určitě, to je tak normální

snany, 6. 1. 2019, 9.44

Ad Slavuska a ji někdo nutil žádat o příspěvek na bydlení? Přídavky na dítě jsou něco jiného, tam se posuzují platy obou rodičů a je jedno zda spolu žijí. Takže chlap tam může bydlet i když neoficiálně, mít plat třeba 30 tisíc a ona přesto dostane příspěvek na bydlení a vše je v pořádku?

Katka

Katka, 6. 1. 2019, 17.30

Ty příspěvky na bydlení se prý dost zprisnovaly, ale asi je tam ještě rezerva. Pokud dávala čestné prohlášení, že bydlí sama, tak je to nejenom na vrácení, ale i na trestní oznámení.

dadinkamaminka, 7. 1. 2019, 18.31

Vite o tom kulovy. Nechte si toho kazani. Az budete znat cely muj zivot tak si za vama prijdu pro radu do zivota. Ne nedavala jsem zadny cestny prohlaseni. Nechapu o co vam jde. Par lidi tady me zacina dost stvat. Nerada bych odsud odesla Clovek se na neco zepta a hned je zle, hned kazani a urazeni. Takhle se inteligentni clovek prece nechova.

Katka

Katka, 7. 1. 2019, 19.29

Inteligentní člověk nepíše na web, že podvádí se sociálními dávkami. Jen tě upozorňujeme, že tě někdo může nahlásit a budeš to všechno muset vrátit a ještě tě mohou tahat po soudech, protože x let tady v diskusi píšeš, že chlap bydlí s vámi.

Cherrynka, 7. 1. 2019, 22.25

Nechci být hnusná,ale ted o tom ví dost lidí, tak být tebou, jdu hned zítra ráno na úřad a odhlásit příspěvky na bydlení, říct, že se k tobě nastěhoval partner, dát jeho příjmy a modlit se, aby se nepídili po tom, jestli tam u tebe žije delší dobu a pak bys musela všechny peníze vracet...

Cherrynka, 7. 1. 2019, 22.23

Když je nějaké podezření, jde do domu (bytu) kontrola a zkouámá, jestli tam žije uvedený počet lidí, prostě ti, kdo tam má trvalý pobyt. Pokud ona tam je vedená, že tam bydlí jen ona a dítě a najdou tam osobní věci např toho jejího, tak je to pak malér. Berou to tak, že když tam nebydlí, není hlášený, tak tam logicky nemá mít třeba pyžamo, kartáček, hygienické a osobní věci. :) takjsem zvědavá, jak by se to pak řešilo.

L.janicka.l

L.janicka.l, 6. 1. 2019, 20.13

Tohle se mi nelibi, holt v tom lidi umi chodit. Nejvic me sere, ze cely zivot makas na dane, aby pak bral penize ten kdo nemusi. Ale jak uz je psano proc to nedelat kdyz, to dela kazdy. A ty co makaji nemaji narok ani na blbe porodne, hold jsem blbka, ze jsem vubec do te prace lezla no mohla jsem se valet doma, treba za tvoje dane

patricia077

patricia077, 6. 1. 2019, 20.19

Ale pozor musíš se doma válet šikovně jinak máš taky smůlu

dadinkamaminka, 7. 1. 2019, 18.37

Ano, to jo. Valeni tipu od rana u plotny, 2 hodiny denne u nadobi, 2 hodiny uklid celeho bytu, pak prochazka, prani atd... Ted jsem v praci, takze to mam hned jednodusi to valeni Jste smesna

dadinkamaminka, 7. 1. 2019, 18.35

Ano, dela to kazdy. Nikdo nema na tak drahej najem v dnesni dobe. Nevim, cemu se divite. Kdybych na to nemela narok, o nic bych si nezadala. Ten muj tady vecne neni. Je porad v praci, u mami, spi u mami. K nam prijde parkrat za tyden. Nevim proc vam to vysvetluju, kdyz jste me predem odsoudila! Tady se neda verit nikomu uz.

Katka

Katka, 7. 1. 2019, 20.00

Tak já jsem spíš překvapená, že i bílý člověk dosáhne na příspěvek na bydlení...

patricia077

patricia077, 7. 1. 2019, 20.02

Tak na tohle už se dá napsat jen no comment a to válení bylo myšleno všeobecně nebyla bych hned vztahovacna

Lenička, 8. 1. 2019, 1.47

Když žije dospělý syn u matky tak se bere také jako posuzovaná osoba . Na příspěvek na bydleni

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 8. 1. 2019, 11.13

No kazdej asi tezko, zkusenost s tim nemam, ale vim ze aby jsi takovy prispevek ziskala, musis k tomu splnit nejake podminky. A kazdy je teda fakt nesplnuje. Precti si po sobe ostatni prispevky v diskuzich. Pokazde pises neco jinyho. A taky by sis mela uvedomit, ze to funguje v zivote i jinak. Ze treba lidi chodi do prace kde vydelavaji velice slusne penize, ne kazdy dela za minimalni mzdu, jak jsi tady psala a pak takovehle prispevky nejsou treba, takze fakt ne, nedela to kazdy.

dasza, 9. 1. 2019, 12.58

Ty woeee..co tady ze sebe delas??ale karma je zdarma a anonym oznameni taky...prijemnou zabavu preji.az budes shanet prachx na vraceni prispevku...jo a nezer tolik a nebudes mit co umyvat;) twl.2hodiny uklidu.2,hodiny umyvani nadobi...proboha...to muzes napsat jem ty...ale co...blb zustane blbem...

Cherrynka, 7. 1. 2019, 22.28

Řeknu ti, mladí tak žijí téměř všichni. Bohužel, je to tak. Tedy aspoň u nás ve městě. Loní na dva podvody přišly a bude se to u nás šetřit dál, jenže ty rodiny to už mají tak vychytané, že na ně nepřišli,ani když u nich byla kontrola... tohle je fakt už umění

Katka

Katka, 7. 1. 2019, 23.33

Tak je pozitivní, že se někdo snaží podvody odhalit. Proto desetitisíce měsíčně už nejsou malé výdaje.

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 8. 1. 2019, 13.50

U nas spise mladi ziji u maminek, protoze od ni maji veskery servis Jako me je to fuk kdo tak zije, tem lidem neni co zavidet, ale verejne to hlasit na netu, to uz chce mit fakt zaludek

snany, 4. 1. 2019, 17.43

Příspěvek na bydlení je závislý na příjmech, takže brigádu uvést musíš a pravděpodobně o příspěvek příjdeš.

dadinkamaminka, 4. 1. 2019, 18.55

To si nemyslim. Spocitala jsem si na kalkulacce bysi prispevku a melo by se mi to snizit cca o 800kc

snany, 5. 1. 2019, 7.05

To mi říkej, že když budeš mít plat 8500 Kč, že ti ještě dají příspěvek na bydlení. To asi na bytě nemáš uvedeného tvého chlapa, ne?

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 5. 1. 2019, 9.47

Taky me to napadlo ze ho tam hlaseneho nema kdyz tolik resi ten prispevek. A jestli je to opravdu tak tak je to tedy frajerka.

dadinkamaminka, 5. 1. 2019, 11.00

Ano, musi. Najem se plati 11500, takze kdyz si vydelam 8500, ani zdaleka na to nemam a to nemluvim o jidle atd... Proc bych mela mit uvedeho chlapa v zadosti o prispevek na bydleni jako? On tady nema trvaly pobyt, takze jeho prijmy se nepocitaji. A nechte uz toho kazani laskave. Budu si pobirat co chci. To je zavist nebo co? Dneska to bere kde kdo a ja, kdyz muzu to budu pobirat take. Mam na to narok, tak co bych toho nevyuzila? Uplne miluju tyhle moraliste. Vy si klidne delejte tomuto statu otroky za minimalni mzdu, ja si radeji trochu polepsim prispevkem, na ktery mam narok. Mejte hezky den. Uz neocekavam zadny komemtar od vas.

Katka

Katka, 6. 1. 2019, 17.22

Pokud bydlíte v družstvu, tak musí být nahlašene všechny osoby co tam bydlí a je jedno, že tam nemají trvalý. U nás se podle počtu osob rozpocitava např ele za výtah a ele ve sklepě. Za to bys taky mohla mít sankci. Ale nevím jestli jste družstvo nebo ne.

snany, 5. 1. 2019, 11.56

Odkud asi ten stát bere peníze? Tak si dávejte pozor, ať vám třeba nepříjde kontrola a ať pak peníze nemusíte vracet. Tahle dávka je pro lidi, kteří ji opravdu nepotřebují, tohle mi vadí. A úplně asi nejvíc věta, že pobírají všichni tak proč bych nebrala taky. To se pak nedivím, že se ti nechce do práce. U samoživitelek je to naprosto něco jiného, ale máš chlapa, který pracuje a žije s vámi v bytě, který vám platí stát, potažmo všechny jenž chodíme do práce. A opravdu nezávidím, jen mě přístup některých lidí štve.

slavuska

slavuska, 6. 1. 2019, 1.43

když ono to je fakt takhle blbě nastavené, pokud tam chlap nemá z jakýhokoliv důvodu trvalý bydliště, tak jeho příjmy nepočítají, ani nesmí, nejde to. Mám kamarádku co pracuje na úřadě, a je to tak, že když bere ženská i přídavky, a žije s mužem, tak donese potvrzení o příjmu, svoje i mužovo, pro přídavky tam zadá oba formuláře s příjmy, pak dá ten s mužovými příjmy bokem, a do toho bydlení zadá jen příjem té ženy, takže není třeba nic zatloukat, z hlediska zákonů nejde o žádný podvod, bohužel.

Katka

Katka, 6. 1. 2019, 17.27

Nepochopila jsem partnery, co se schválně nevezmou, jen aby matka dosáhla na víc příspěvků ☹️Bych mohla být se dvěma dětmi v balíku, ale není to můj styl.

patricia077

patricia077, 6. 1. 2019, 18.18

My se nevzali a žádné výhody jsem z toho neměla a trvale bydliště jsem u partnera taky neměla naopak jsem si říkala pět let doma a manžel si mohl odečítat na manželku což není málo ale holt brali jsme se až vloni takže jo samozivitelky to mají těžké a tam to chápu jinak ne pokud žijí ve spol domácnosti s partnerem je to jiná situace

Katka

Katka, 6. 1. 2019, 18.22

Ad Simona, výhody jsi neměla, protože jsi po nich cíleně nepatrala. jako samoživitelka se dvěma dětmi jen s rodicakem bys určitě dosáhla minimálně na přídavky na dítě, si myslím 😉A ještě kdybys měla otec neznámý, třeba by i sbírka byla 😅

L.janicka.l

L.janicka.l, 6. 1. 2019, 20.01

Urcite by nic nedostala, pokud mas neco co muzes prodat jako treba byt, mas smulu

patricia077

patricia077, 6. 1. 2019, 20.17

Pravdou je že pokud cokoliv vlastníš byť na dluh úvěr nebo hypotéku tak ti na úřadě řeknou že to můžeš prodat pokud to teda poctivě přiznáš .-) ale ono se vše dá dohledat a na vše se nakonec přijde

dadinkamaminka, 7. 1. 2019, 18.19

A jak si muzete byt jista, ze tady pritel semnou bydli? On tady neni s nama. A nic vam do toho neni, takze vam nemusim nic vysvetlovat. Odpoved na muj dotaz uz mam. Takze diky

Katka

Katka, 7. 1. 2019, 19.31

Že s vámi bydlí víme, jsi to tady psala do diskusí, že mu chodíš pro pivo 😉

dasza, 9. 1. 2019, 13.01

Tebe to prekvapuje???dyt ona nezna nic jinyho nez lez.lez.vymluvy.a vymluvy..

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 5. 1. 2019, 12.35

Tak takhle to tedy s prispevkem na bydleni vazne nechodi. Jsi docela odvazna psat takovehle informace verejne na net. Nikdy nevis co si kdo precte a dej si pozor aby na tebe neprisla kontrola. To bys totiz musela statu vsechno vratit. A ne, vazne ti nezavidim, ono totiz neni co. Sedet doma a cekat na slozenku od statu, to je pro me tedy moc smutna varianta zivota. Samozrejme jsou lidi kteri na to maji uplny narok a to je naprosto v poradku, ale ty to ocividne nejsi. Jestli neco nesnasim tak jsou to podvody a nemakacenka.

dadinkamaminka, 7. 1. 2019, 18.23

Starejte se laskave o sebe. Ja a nemakacenko? Si delate ze me prdel nebo co? Vy me znate? A sorry, myslela jsem, ze se tady clovek muze sverit se svym dotazem ale spletla jsem se. Koncim tady. Jsou tady jen zavistivci a moralisti. Uz je to normalne trapny. Nikdo me nezna, ale kecu mate teda pozehnane. Prectete si jeste jednou muj prispevek. Zadala jsem v nem o kazani? O poucovani? O rady do zivota?

Katka

Katka, 7. 1. 2019, 19.32

Jenomže to nebude nájem, ale nájem plus sipo, ne?

Katka

Katka, 7. 1. 2019, 20.02

Hm, tak my platíme v centru města 4700 ;o) a kdo má nájem, tak do těch 10 max

Katka

Katka, 7. 1. 2019, 21.17

To ziram teda, vždyť my jsme kousek od Brna, hm.

Katka

Katka, 6. 1. 2019, 17.24

Nájem 11500 je nějak moc, ne? To je i s inkasem dost.

Furciferka

Furciferka, 6. 1. 2019, 17.51

Zalezi kde. Pokud si dobre vzpominam, tak dadinka bydli nekde na Kladensku, to je blizko Prahy, tam je takovy najem asi normalni.

patricia077

patricia077, 6. 1. 2019, 18.19

Ano Kladno tj

L.janicka.l

L.janicka.l, 6. 1. 2019, 20.06

Ani bych nerekla, je i najem za 12 a vic+energie. Kdyz jsme prodavali byt, tak jsme resili zda jit do najmu nebo koupit vetsi, samozdrejme, ze nova hypoteka vysla lip a bez strachu, ze nam nekde ukonci najem

dadinkamaminka, 7. 1. 2019, 18.25

Dokonce se mi ani neveri, kolik platim najem ? To ja snad vim nejlip ne?

Furciferka

Furciferka, 7. 1. 2019, 21.04

Katko, ve strednich Cechach 11 tisic opravdu neni nic neobvykleho i bez inkasa.

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 8. 1. 2019, 8.43

My jsme z Berounska a ceny najmu jsou tu ted treba i s energiemi 15tisic. Vlastne nesezenes nic po 10tis. A kdyz sezenes prave za tech 10tis tak si vyskas. My tedy mame byt svuj takze tohle jde mimo me, ale trochu to sleduji

dasza, 9. 1. 2019, 13.03

Zavisti a moralisti...ste!!!!

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 7. 1. 2019, 18.40

Kdyz uz pises do verejne diskuze, tak musis pocitat s kazdym nazorem. I s tim negativnim. Bohuzel.

patricia077

patricia077, 7. 1. 2019, 20.07

Tak andrejka3741 pamatuješ jak jsi minule psala že je smutné to v minulé diskuzi a já že si z toho dělala trochu legraci říkala jsem poznáš sama a teď je to tady :-(jiná diskuze stejný zakladatel

Minnie, 4. 1. 2019, 13.01

V tomhle státě je všechno tak zbytečně složitý...

patricia077

patricia077, 6. 1. 2019, 18.21

Jinde je to horší a hlavně u nás ještě stát dává jinde se musí lidi snažit sami

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 7. 1. 2019, 20.54

Jo uz mi to doslo o cem pises ano mas pravdu stale dokola

Žofinka

Žofinka, 4. 1. 2019, 11.38

Já tomu tedy nerozumím

Mygara

Mygara, 4. 1. 2019, 11.14

Je fajn to vědět

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů