Dvojité rozmazané vidění na levém oku

zobrazeno 1335×

Vložil(a): Denisa0079, 27. 8. 2018 14.37

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi poradit o zdravotním stavu mé maminky (ročník 1970), která už posledních 6 měsíců trpí dvojitým rozmazaným viděním na levém oku a točením hlavy, které přestane, pokud se zdravé - pravé oko zakryje. Nejprve podstoupila vyšetření na neurologické ambulanci(Res:paresa n III. vlevo) , kde bylo doporučeno kontrolní oční vyšetření a rozbor diplopie, MR mozku. Vyšetření MR mozku bez nálezu-oboustranné orbity bez patologie. Na oční klinice zjistili, že postavení víček je správné, bez známek edemu či zarudnutí, spojivek s lehkou smíšenou injekcí a lehkou chemózou, karunkula klidná, rohovky transparentní, PK čirá, duhovka klidná, zornice okrouhlá, volná, fotoreakce přímá i nepřímá výbavná, čočky in situ, čirá. Byl zjištěn deficit zvedačů vlevo,patologie vyloučena - MR negativní, myositida a pseudotumor očnice vyloučen. Také podstoupila vyšetření na revmatologii, kde IgA,IgG a IgM protilátky v normě, KO v normě, biochemie v normě, ANA, WENA anti dsDNA negativní, ANCA negativní, HLA B27 negativní, borrelie negativní. Endokrinologické vyšetření - dle parere hashitoxikóza, TRAK lehce pozitivní, celkové nasazen Tyrozol. Dále se již od března 2017 podstupuje endokrinologické vyšetření. Prosím nemáte někdo podobné zkušenosti?? Předem děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 20. 9. 2018, 19.15

To je otázka pro odborníka bohužel neporadím

Cherrynka, 2. 9. 2018, 14.40

Mám diplopii, vidím nonstop dvojitě, ale když si zakryje jedno oko, vím normálně na to nemocné rozmazaně. Mám brýle s pryzmaty, ale nosím je jen na tv, jinak mi vadí, jsou těžké. Čočky na to nejsou a operace taky ne, musí se s tím smířit.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 30. 8. 2018, 20.35

To chce spíš zajít k odborníkovi, to nepomůže ani internetová poradna ...

Žofinka

Žofinka, 28. 8. 2018, 19.54

Tak to tedy netuším a neporadím, to je na dotaz do poradny na lékaře

Fuga

Fuga, 28. 8. 2018, 19.51

to je dotaz pro někoho opravdu erudovanějšího, mě jen napadla ještě roztroušená skleroza

Zdeňka S., 28. 8. 2018, 8.47

Přiznám se že i jako vystudovaná zdravotní sestra se v téhle všech zkratkách a vyšetřeních moc nevyznám. Mam zkušenosti jen s šedým zákalem, ten máme v rodině hned několikrát...

Janako

Janako, 27. 8. 2018, 21.44

To je práce pro lékaře. Neřekla bych, že tady tomu někdo rozumí. Zkusila bych na konzultaci jiného lékaře, aby navrhnul další postup či dodělal další vysetreni.

Cherrynka, 2. 9. 2018, 14.41

Já diplopii mám a nejde s tím nic dělat. Prostě jsem se s tím smířila, že vidím dvojitě a hotovo

L.janicka.l

L.janicka.l, 27. 8. 2018, 20.41

Zkusenosti nemam, bude lepsi napsat do poradny, je jen mozne ze tento stav souvisi s vekem

Aliisha

Aliisha, 27. 8. 2018, 20.22

Ať takže k lékaři, nejsme odborníci

Ketris

Ketris, 27. 8. 2018, 17.37

Drzim palce, at je zase v poradku!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů