Aka zubna kefka?

zobrazeno 762×

Vložil(a): WeruskaSK, 25. 3. 2021 23.15

Uz dlho ma laka kupit si elektricku zubnu kefku, ale neviem ci to je dobra investicia, zubarka to nikdy nespomenula. Mam velmi male medzery medzi zubami, kvoli tomu sa mi casto kazia. Pouzivam nit aj medzizubnu kefku ale stale akoby to nestacilo. Mate niekto skusenost? Oplati sa investova alebo je efekt minimalny?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

michaela000362, 29. 3. 2021, 14.41

já zase na elektrický nedám dopustit a to mám obycejný z lidlu, většinou je kombinuji, elektrický a normální, protože dneska neseženeš běžně medium kartáček a soft na většinu zubů nestačí, s elektrickým vyčistím zuby třikrát rychleji, pak dočistím klasickým kartáčkem + jednou denně mezizubní + jednou za rok dentální hygiena, nic víc

WeruskaSK

WeruskaSK, 29. 3. 2021, 21.34

no tak lidl by som netipla ze predava aj toto, musim pozriet, doteraz som sa s tym nestretla. ale som rada ze konecne sa ozval niekto kto to pouziva. dakujem

patricia077

patricia077, 27. 3. 2021, 13.28

Souhlasím s dentální hygienou tam ti poradí také chodíme

WeruskaSK

WeruskaSK, 27. 3. 2021, 13.40

teraz je problem sa vobec dostat k zubarke, kedze maju obmedzenia na pocet ludi ktorych osetria. chodila som kedysi na dentalnu, poradila to co aj robim /nit a medzizubna/, ale stale akoby to nestacilo

patricia077

patricia077, 27. 3. 2021, 16.58

No u nás berou až prakticky do noci, ale lidí je hodně a zubařů málo i dentální u nás skončila a nit je prý na....teď mi poradili jiné mezizubní ale já mám strašně citlivé zuby a po porodu šly ven osmičky a taky nic moc

WeruskaSK

WeruskaSK, 27. 3. 2021, 21.06

ake ine? ake si mala predtym?

patricia077

patricia077, 28. 3. 2021, 14.21

jinou barvu-velikost i značku

Nikoll, 27. 3. 2021, 10.52

A chodíš i na dentální hygienu? Tam ti poradí, naučí pořádně. Já mám i elektrický kartáček ale používám ho minimálně, raději mám prostě klasický, pak mezizubní a nit.

WeruskaSK

WeruskaSK, 27. 3. 2021, 13.42

chodievala som ked sme este byvali v meste, teraz nechodim, nasej zubarke sa pomaly ani dovolat neda, teraz v pondelok mi konecne zalepila dieru po 4 mesiacoch. na dentalnu hygienu som chodila kvoli skvrnam od kavy a caju, teraz ich uz tolko nemam

Katka

Katka, 26. 3. 2021, 8.30

Dělat rtg, aby se mezizubní odhalil vždy co nejdříve. Máš správnou velikost mezizubního? (určuje dentální hygienistka). Elektricky kartáček mezizubní kazy nevyřeší. Navíc je to myšleno jako pomůcka pro hendicapovane 😉

Jarka mmm, 26. 3. 2021, 9.36

Na malinký je uz lepší niť?🙄 Aby se to s ni vzalo i podél celého zubu?

Katka

Katka, 26. 3. 2021, 13.03

Pokud se tam nevejde nejmenší mezizubní, tak nit. Mám to tak u osmiček.

WeruskaSK

WeruskaSK, 26. 3. 2021, 21.15

pouzivam AJ nit aj medzizubny kartacek, oboje vzdy na kazdu medzeru

WeruskaSK

WeruskaSK, 26. 3. 2021, 21.14

no tak to by som musela casto chodit na rtg. medzizubny pouzivam najtensi aky je ale ten sa vkuse lame, co ma stoji mrte penazi, kupujem uz hrubsi ale lame sa aj ten, takze za tie peniaze za medzizubne kartacky som uz mohla mat davno kefku. v pondelok mi plombovala zub a do medzery vosiel amalgan, doslo mi to az doma, tak som rychlo vysprtavala nitou co bolo v medzere kym bol makky. dalsiu stolicku ktoru mi robila uz davno, tiez sa neviem nitou dostat lebo je tam amalgam, uz som jej to 2x hovorila, uz to aj davala prec ale nic, stale mi nit neprejde. takze uz ma prechadza trpezlivost s tymi zubami

Katka

Katka, 27. 3. 2021, 8.39

Tak pokud se láme, tak se do té mezery nevejde. Mně vydrží týdny. Mám značku Curaprox. Průměr mi určila dentální hygienistka.

WeruskaSK

WeruskaSK, 27. 3. 2021, 13.43

mam aj ja curaprox, tyrkysovu a cervenu, do diery vojde ale za par dni sa ten drotik zlomi, takze nic nerobim len kupujem nove a nove nasadky

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů