Nepovinná očkování

zobrazeno 3211×

Vložil(a): ivka1981, 20. 11. 2014 16.24

maminky, která očkování z nepovinných vaše děti podstoupily? Která byste doporučily a která jsou podle Vás zbytečná? Jedná se mi o děti do tří let.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 3. 1. 2018, 19.32

rotaviry ne, ale žloutenku , klíšťovou encefalitidu a meningitidu mám v plánu

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 11.38

proti klíšťatum a žloutence, to si myslím je dobrá věc

Dorotta, 17. 5. 2017, 9.46

Tak už to mám doma také, tak uvidíme, jak půjdeme na očkování Ale zatím moc děkuji

Dorotta, 25. 4. 2017, 10.34

Delizzko, co to je zač? K sehnání normálně v lékárnách?

Delizzka, 26. 4. 2017, 11.53

V lékárnách bude ted od 1.5. ale už ted se dá koupit na vakcinal.cz za akční cenu. Tak jsem toho využila.

Dorotta, 27. 4. 2017, 11.43

Jo takle, tak díky za informaci, možná to zkusím taky objednat, dívám se, že to je přírodní, tak co by ne

Delizzka, 9. 5. 2017, 9.32

Přesně tak, je, takže to určitě neublíží zeptej se na to v lékárně,dřív se prodával provakcinal a ted se prodává nově ten vakcinal.

Delizzka, 21. 4. 2017, 14.48

Já jsem se nejdřív bála, ale rozhodla jsem se je dávat. Někdy to malá odneska horečkou apod, ale ted jsem koupila Vakcinal, který zmírnuje případné nežád. účinky, a poslední očkování bylo už úplně vpohodě. Je na něm uvedeno od 3 let, ale lze užívat i pod 3 roky, ale poloviční dávku

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.27

osobně jsem navíc dala žloutenku A, klíšťovou encefalitidu a meningokoka B a Synflorix

vendy.z, 20. 6. 2016, 23.01

Starší má Prevenar, jinak mladšímu jsme dali jen povinná. Prevenar mi nedoporučila ani primářka ORL, i když syn trpěl na záněty středouší....

Minnie, 22. 3. 2016, 10.36

Z nepovinných jsme dali jen Rotarix, protože je do pusinky, abych je nechávala píchat víc než musím, to ne.

Anik, 21. 11. 2015, 20.20

Tak my jsme šli do Prevenaru 13, protože jsme jako malí hodně trpěli na záněty středního ucha a když jsem tak pročítala proti čemu to všechno je, tak mi to přišlo jako dobrý nápad. Co mi vadilo bylo, že se to podávalo zároveň s Hexavakcínou a tak malá dostala vždycky dvojitou dávku očkování, ale naštěstí jsme nějak extra závažné nežádoucí účinky nepozorovali. Pak jsem jí dala naočkovat proti TBC, protože vedle nás se postavila fabrika Hyundai a všude je plno korejců, kteří na tuberkulózu neočkují a tudíž jsem měla strach, když by se setkávala s korejskými dětmi ve školce, nebo v herně. No a byla to dobrá volba, protože aby toho nebylo málo, za barákem nám otevřeli utečenecký tábor, který je plný syřanů u kterých je tubera taky běžně. Na neštovice mi to přijde zbytečnost a nad klíšťatama jsem uvažovala, ale zatím jsme je nedávali. Těch očkování je tolik a píše se o nich všude něco jiného, asi je nejlepší se řídit svým uvážením a nespoléhat se na názory druhých.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 18.06

Sama doktorka nám doporučila dát jen ta povinná

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů