Odplenkování

zobrazeno 2011×

Vložil(a): andrejka3741, 22. 11. 2018 11.38

Ahoj maminky. Potřebovala bych slyšet rady a názory zkušenejších. Syn má 2 roky. V posledním půl roce jsem ho začala posazovat na nočník, nijak pravidelně, sem tam, když jsem si vzpoměla, nejsme věčně doma, furt někde lítáme. Vyčural se, zatleskalo se, měl radost...Včera jsem se rozhodla mu plenku vzít a naučit ho už pořádně na nočník. Posazuji ho cca každou půl hodinu..samozřejmě nehody jsou, včera bylo počůraných asi 5 teplaků, ale o to mi nejde, pračka to vypere..jenže dneska mám pocit, že už mu s tím lezu na nervy. Na nočník se mu moc nechce, vzteká se. Vím, že to nebude umět ze dne na den, to ani nechci, ale najednou si nejsem jistá, jestli dělám správně..jak jste to dělaly vy? Říkám si, že nejlepší asi je vytrvat a pokračovat dál. Uvědomuje si, že vykonává potřebu, vždy mi to i ohlásí, takže i myslím, že zralý na to už je.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 18. 12. 2018, 19.48

predstav si ze by sa teba kazdu pol hodinu niekto pytal ze ci ti netreba na wc ))

vivianr, 1. 12. 2018, 21.15

Perfektní jsou ty učící kalhotky. Když byla nehoda, tak sice bylo mokré oblečení, ale nebyla louže na zemi, po které by se mi kluk sklouzl.

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 2. 12. 2018, 12.06

Take jsem na ne koukala, ale uz neni potreba, maly je uz bez plen

Fuga

Fuga, 28. 11. 2018, 9.02

Tak se vyplatilo vytrvat to je fajn

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 28. 11. 2018, 9.12

Od soboty uz chodi i na zachod 😊

vaniilla, 23. 11. 2018, 17.22

Nase mala na nocnik nesedne a kdyz se nekdo pokusi ji tam posadit, tak se nastve... takze cekam, az k tomu dozraje.

Lenourecek, 23. 11. 2018, 12.33

Vzala jsem pleny, pár dní trvalo, než si zvykl, ale většinou si řekl. Na jaro/léto u mladšího syna čekat nebudu. Když je dítě připravené, tak to podle mě není třeba. A váš syn si i říká nebo ho jenom vysazujete na nočník?

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 23. 11. 2018, 14.16

Dnes uz ma snahu si i rikat

Lenourecek, 23. 11. 2018, 21.12

Tak super Já právě začala s odplenkováním až ve chvíli, kdy si syn uměl říct. Hlavně vydržet

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 24. 11. 2018, 7.41

Vcera vecer pred koupanim kdyz behal bez teplaku nahatej tak najednou koukame a malej leti na nocnik a cura to bylo radosti

Adrianita, 23. 11. 2018, 9.41

Prohledej diskuse, na tohle téma je toho spoustu.

Nikoll, 23. 11. 2018, 8.17

Já to teda u dcery plánovala na jaro/léto že jí budoi dva a bude to snažší. Ovšem už od vánoc jsem jí dávala po spaní na nočník, budila se vždy se suchou plenou, zatleskala jsem, pochválila, a postupně začla doma chodit víc. Až se jednou ráno vzbudila a řekla že plínu už nechce. Samozřejmně ze začátku měla nehody, kdy si hrála a nestihla doběhnout včas, občas jí nešly stáhnout kaťata. Ale už to bude rok, teď je jí 2,5roku a je bez plen skoro rok u ní byl problém že nechtěla na velký záchod, s tím jsme bojovali hodně dlouho, až se prostě ráno probudila, místo na nočník šla sama na velký a bylo to. U nás se osvědčilo nic nenutit, prostě jí nechat až k tomu sama dospěje

snany, 23. 11. 2018, 2.37

U nás se odplenkovávalo vždy na jaře, v létě a tak nějak samo dítě chtělo na nočník. Syn byl hned i bez plíny na noc. Se starší dcerou to bylo horší, počůravala se občas i ve 4 letech (v noci) hlavně když byla nemocná. Pokud jste se rozhodla, že plínu vezmete tak bych ji nedávala ani ven, ale na to já bych v zimě neměla nervy, proto mi to jaro a léto přišlo příjemnější.

Aliisha

Aliisha, 22. 11. 2018, 22.18

Když se syn prvně posadil, tak jsem začala dávat na nočník (občas). Po čase pravidelně před spaním a po spaní, při odchodu ven a návratu domů. V 18 měsících jsem plenu sebrala přes den úplně a na noc ve 2 letech. Chce to čas. Nic nejde hned.

Petra Önder (petrao)

petrao, 23. 11. 2018, 19.59

Taky jsem začala posazovat hned jak začala sedět. Nejdříve tedy při potřebě na "velkou" to se pozná lépe

Adelinka, 22. 11. 2018, 21.16

zrovna to také řeším:-) Dceři je 21měsíců a podle mně by na odplenkování mohla být zralá, ale když ji nechám bez plenky, je schopná se mi počůrat třikrát během čtvrt hodiny, tak nevím. Dneska si párkrát řekla na nočník a několikrát jsem ji tam posadila sama, ale zatím to není na odstranění plenky úplně. Sedá na nočník s tepláky a říká čůrám, ale když ji řeknu, že jí tepláčky sundám, tak se vzpírá a protestuje. Takže na to asi půjdu pozvolna a třeba k tomu brzy dojdeme.

Katka

Katka, 22. 11. 2018, 21.43

Ty poznáš pohledem dozralou nervovou soustavu? 😉

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 23. 11. 2018, 15.44

Tak držím palce...já zvolnila tempo, a uvidíme. Když už si tvoje malá párkrát řekla, tak je to na dobré cestě

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů