Chození na záchod samostatně

zobrazeno 1887×

Vložil(a): Jana N., 25. 11. 2014 18.20

Ráda bych poprosila o radu. Mám klučíka tři roky a kousek. Bez plen je už min. od 2,5 roku, ale vždycky jen zahlásí čůrat nebo kakat a potřebuje na záchodě asistenci. Jak ho naučit, aby si v případě potřeby došel na záchod sám a potřebu vykonal? Když člověk za ním stojí, tak si svleče tepláky, slipky, ale na záchod potřebuje vysadit nebo pomoci. Sázela jsem na školku, že to tam odkouká a prý někdy i sám jde, ale doma nechce. Jak na to? Vzhledem k tomu, že čekáme druhé mimčo, moc by to pomohlo.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Marie007, 12. 4. 2021, 19.27

Ahoj, u nás doma pomohl na záchodě stupínek a hlavně integrované prkénko, které jsem sehnala tady: http://www.vybavime-koupelny.cz/wc-sedatka . Akorát jsem musela počítat s tím, že nebude spláchnuto, protože se dcera toho zvuku bála. Celkově měla trošku strach ze záchodů, protože měla pocit, že tam spadne. Ale s tím nám právě pomohlo to prkénko. Hodně štěstí!

Žofinka

Žofinka, 5. 1. 2018, 5.47

dát mu tam stupínek a zmenšovací prkénko trvale na záchod, ve školce mají záchody přeci jen nižší

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 13.21

stupínek by zabral nebo dát i redukční prkénko, jestli se nebojí, že se propadne do mísy

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.40

Chtělo by to stupínek aby tam pohodlně dosáhl

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.45

já jsem to měla podobně, většinou zahlásil čurat, kakat, ale asistenci potřeboval. Jinak to skončilo tak, že měl mokré rukávy od vody, nespláchl apod.

Minnie, 7. 4. 2016, 17.45

Na záchod začala chodit dcera asi ve třech letech, koupili jsme redukci (malé prkénko) a stupínek a bylo to bez problému.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 14.47

Na velký záchod potřebuje vysadit, ale ostatní zvládá sám. Zkoušela jsem ho naučit, aby čural ze stupínku a to se mu moc nechce, tak nenutíme.

Janak, 11. 6. 2015, 11.05

Musi na to opravdu dozrat. Ale asistence bude stejne jeste par let potreba.

Zuzík, 13. 4. 2015, 0.28

My taky měli stupínek a syn chodil od 29 měsíce sám. Jak píše Estrela, prostě jednou šel, zvedl prkýnko, stáhl kalhoty, vyčůral se.... Zkoušela jste třeba (asi určitě ano) říct, že teď nemůžete, a že to musí zvládnout sám?

mtina, 28. 11. 2014, 20.58

Má u záchodu stupínek a cca od tří let chodí sám bez asistence, jen když jde kakat tak ho chodím utírat..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů