XA Je nutné aplikovat miminku vitamin K po porodu?

zobrazeno 257×

Vloženo: 9. 3. 2020 21.35

Běžná rutina v českých porodnicích je podání vitaminu K po porodu. Proč je to nutné a jaké jsou alternativy...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Jasmine, 19. 8. 2022, 11.00

Je treba asi cist z duveryhodnych zdroju a nepsat neuplne nebo nepravdive info. Ta studie byla provedena 1992 a na to ji dalsich deset studii vyvratilo. Proto se dava vitamin K injekcne vsude s tim, ze je bezpecny. Zloutenka z vitaminu K opravdu neni, je treba cist duveryhodne zdroje. Je dokazano, ze z dotepani pupecni snury vitamin K nejde prenes, pouze zelezo atd. Kazdopadne je to urcite dobre nechat dotepat. Co se tyce injekce vit K tak by si urcite kazda maminka mela nastudovat vsechno info, probrat s lekarem a rozhodnout se. Ale cist z potvrzenych zdroju a ne blogu atd. Nepisu to, ze stojim za injekci to ne! Ja jsem taky za alternativni formy, ale ma to i sve rizika. Proto by si kazdy mel zjistit a konzultovat s dr. Kazdopadne bych urcite zjistila z kterych zdroju pisu a nepsala sem nepravdive info. Jedno je urcite fakt a to to, ze se takto deti rodi s nizkym vitaminem K a ani v materskem mlece ho neni tolik, a asi to ma svij duvod, Buh vi nejlepe.

JaroslavK, 17. 11. 2022, 10.14

A co třeba příbalový leták Kanavitu (Vitamínu K), který přímo uvádí novorozeneckou žloutenku jako nežádoucí účinek aplikace látky? Možná byste si nejprve měla nastudovat základní fakta vy, než začnete o něčem jako o faktu mluvit. Leták: https://www.lekarna.cz/kanavit-inj-5x1ml-10mg/

Aneta Jiřičná Bendiková, 22. 12. 2020, 18.11

vitamín K,dostali kluci hned v porodnici v injekci.

Marta1982, 31. 10. 2020, 11.15

moje dcerka kojená nebyla, neměla jsem mlíčko, takže byla na umělém a po celou dobu jsem ji dávala i probiotika https://www.naturevia.cz/e-shop/travici-soustava/laktobacilky-baby-6/ ted je z ni velká a zdravá slečna

Kateřina Fárová, 31. 5. 2020, 20.09

Zajímavá informace.

Teryk92, 21. 3. 2020, 18.31

Hezký článek.

patricia077

patricia077, 17. 3. 2020, 15.59

Určitě je dobré to vědět a mít možnost se rozhodnout

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů