XA Jaký prospěch má dlouhodobé kojení!

zobrazeno 376×

Vloženo: 7. 1. 2020 13.19

Jak dlouho je "normální" kojit? Je potřeba v určitém období kojení utnout a má dlouhodobé kojení ještě nějaké benefity?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

magdah, 9. 1. 2022, 18.00

Kdyby to pro dítě nebylo podstatné, asi bych se takto nemučila. Věcí jako je tato https://www.kojenibezbolesti.cz/produkt/multi-mam-compresses/ jsem použila milion. A to všechno jen proto, aby byly moje děti zdravé a syté Říká se, že člověk neví, co je láska, dokud nemá vlastní dítě. Je to více než pravda. Pro nic jiného na světě bych si tou bolestí neprocházela dobrovolně a tak ráda

Aneta Jiřičná Bendiková, 23. 12. 2020, 17.34

mno jsem zvědavá jak dlouho budu teď kojit 3 děti jsem kojila max měsíc,teď už kojím 3 měsíce a týden a ještě se nevzdávám

Katka Alex, 25. 2. 2020, 22.45

Mně se dceru podařilo ukecat, aby kojení zanechala, teprve před nedávnem (před několika týdny), a to už jí nějakou dobou jsou tři roky... No, ještě si občas vzpomene, že to bylo fajn

katchenka_7778, 1. 2. 2020, 9.14

Staršího jsem kojila do čtyř let, mladšího (souběžně) do dvou a půl. Odstavili se sami, měli jsme rušné léto plné cestování, koupání a zážitků a oba najednou na to nějak zapomněli... Jsem hrozně ráda, že to takto proběhlo, kojení bylo prima, měli jsme ho všichni rádi a konec byl úplně přirozený, bez jediného zádrhele. Mimochodem, když jim byly 3 a 1,5, skončili oba v nemocnici s ošklivým virovým průjmem a zvracením a věřím, že kojení mi zachránilo děti. Jinak zvraceli i vodu podanou po lžičkách. Nebýt kojení, čirá bezmoc. Kapačka by je totiž nespasila, to mi lékaři řekli. Jo, a ovulaci jsem měla hned po šestinedělí, i když jsem kojila snad 20 x za den

Sluncie, 31. 1. 2020, 22.37

Syna jsem kojila ani ne tři měsíce, plakal hlady každé dvě hodiny i v noci a nakonec to vyřešilo UM. Kdybych měla vrátit čas, poradila bych se s laktační poradkyní a věřím že po těch kritických prvních třech měsících by se vše upravilo. Dceru kojím už dva roky , v plánu mám tak do dvou a půl ale už teď vidím že tomu nechám čas a obě uvidíme jak se na to budeme cítit. Každopádně je pro mě důležité aby mi rozuměla a pochopila proč už mlíčko od maminky nebude. Kdybych jí ho vzala teď , kdy je to pro ní to nej na světě, nejspíš bych ji tím způsobila ošklivé trauma. S negativními názory se setkávám zvlášť u jedné generace, jsou to všechno ženy kolem šedesátky. Starší babičky a pak mladé maminky mě podporují a přijde jim to super a přirozené.Myslím že je to věc každé maminky a není třeba kohokoli odsuzovat, zvlášť když nejsme v kůži té druhé

Teryk92, 27. 1. 2020, 9.34

Synovi je teď 13 měsíců a zatím kojíme. Kojit do tří let si to ale dovedu představit.

Romanka40, 26. 1. 2020, 19.54

Prvni dceru jsem odstavila v 18,5m a to jen proto, ze jsem mela rizikove tehotenstvi a ve 14tt jsem rekla dost. Vzhuru byla v noci co 10min, kojeni me bolelo. Po odstavu jsem v 21tt o miminko prisla. Ted kojim 4m holcicku a po pravde? Budu kojit zase co to pujde. Dodnes trochu lituji, ze jsem starsi odstavila.

Katka

Katka, 25. 1. 2020, 18.05

Dcera se odstavila, když jí bylo 14,5 měsíce, syna jsem odstavila já ze zdravotních důvodů ve 3,5 měsících. Ať si každý kojí tak dlouho, jak chce. Nad 2 roky už pro kojení nevidím důvod.

Eliška Kozlova, 25. 1. 2020, 13.35

Nejstaršího 13m, přidala jsem mu UM a zachutnolo mu víc než MM, prostřední na 16m, kvůli dalšímu tehu me kojení bolelo. A nejmladšího do 23m

dasza, 24. 1. 2020, 19.40

Kojila sem na můj vkus dlouho..ale naštěstí u nás Velim co se kojení týče já..a dečka mě nezajímaly zda ještě chtěli...uf.jeste aby si rozhodovali kdy skončí s kojením..SOU to moje prsa...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů