XA Jak (ne)plýtváme potravinami!

zobrazeno 258×

Vloženo: 11. 3. 2019 10.00

Opravdu jsou všechny potraviny v den, kdy mají být spotřebovány na pokraji zkazení se? Proč není nutné vyhazovat...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

filipin21, 13. 3. 2021, 19.55

tak to vubec neděláme

andrea14, 12. 3. 2021, 14.46

Troufnu si říct, že mám přehled v tom, jaké potraviny v lednici máme, kdy je potřeba je spotřebovat a minimalizovat tak plýtvání jídlem v podobě následného vyhazování. Dále se snažím šetřit při nákupu například díky akčním letákům - ty si před obchodem vždy projdu přes stránky https://www.mujletak.cz/ a mám představu, co budu v obchodě hledat

Aneta Jiřičná Bendiková, 30. 12. 2020, 11.55

skoro nikdy nic nevyhazujeme,jen málokdy.

Mygara

Mygara, 11. 8. 2019, 20.53

Já osobně toho vyhazuji tedy málo

Fuga

Fuga, 21. 5. 2019, 11.09

Tento rozdíl znám a u nás se toho vyhodí minimálně

Gustawka, 1. 5. 2019, 21.27

snažím se co nejméně plýtvat

snany, 28. 4. 2019, 21.52

Ano, tento rozdíl znám. Jídlem neplýtváme, nevyhazujeme, na nákup jezdím do města busem (nejsem tažný kůň , takže žádné velké zásoby .....) Když už něco zbyde sní to náš kocour nebo od sousedů.

patricia077

patricia077, 25. 4. 2019, 7.32

Rozdil samozřejmě znám. Řídím se etiketami nakupujeme i zboží s nálepkami pomozte nám neplýtvat! A to se snažíme pořád neplýtvat je to teď hodně aktuální téma a nejen teď

L.janicka.l

L.janicka.l, 24. 4. 2019, 20.16

Rozdil mezi minimalni trvanlivosti a spotrebujte do znam. Nicmene jsem nazoru ze i po teto lhute pri dobrem skladovani lze pouzit jeste par dni. Treba takovy jogurt musi vydrzet jeste trochu delsi dobu, aby se pak nestalo, ze je spatny jeste pred uplynutim datumu. Jinak kupuju tak akorat abych nemusela vyhazovat a i tak se mi stalo, ze prinesu neco zkazeneho a ma to vydrzet jeste mesic, takze uz spatne skladuji sklady. Nedavno jsem zaznamenala na fb, stiznosti na kartony zkazeneho modreho mleka, co ma vydrzet jeste par mesicu

patricia077

patricia077, 25. 4. 2019, 7.33

Je pravda že některé výrobky v klidu sním i po datu spotřeby vím kde si to mohu dovolit jak píšeš třeba jogurty naopak maso atd musí být čerstvé

L.janicka.l

L.janicka.l, 25. 4. 2019, 15.55

Maso dam radeji do mrazaku, kdyz vim ze ho nevyuziju hned

patricia077

patricia077, 25. 4. 2019, 16.27

Jasný je spíš myslela to v krabičkách jak máš třeba kousky na gril nebo na guláš s datem spotřeby

Leňulka, 30. 4. 2019, 8.15

jj taky se mi stalo, trvanlivost ještě pár měsíců a několik krabic mléka jsem vylila protože bylo zkažené, stalo se mi to u mléka z Kauflandu, takže už mléko fakt nekoupím. Jinak jogurty apod. po spotřebě nekupuji, ale třeba těstoviny, sušenky, brambůrky, koření atd. to koupím, tomu nic není. Třeba krupička po spotřebě je v pohodě, ale zase třeba u pudingu (v prášku) už to není ono, už je ta chuť jiná

nellys, 23. 4. 2019, 18.35

Jelikož jsem před mateřskou pracovala jako prodavačka v potravinách tak rozdíl mezi minimální trvanlivostí a spotřebujte do znám, ale znala jsem ho i před tím. Snažím se nakupovat tak aby nezůstávaly zbytky

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů