Specifické poruchy učení - Dyslexie, dygrafie, dyskalkulie atd.

zobrazeno 419×

Vloženo: 14. 9. 2017 13.12

Čím se vyznačují dyslexie, dygrafie, dyskalkulie a další? Jak dětem s těmito poruchami můžeme pomoci? Může některá ze specifických poruch učení potkat i nadprůměrně inteligentního člověka? Čtěte.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Gabullka, 26. 8. 2022, 21.09

Ahoj, my jsme dostali doporučení na equazen. Zatím jsme ho začali užívat, tak uvidím, jak pomáhá. Ale info nám dala kamarádka, která má dceru s dyslexií a hodně si to chválí.

LauraI, 27. 8. 2022, 22.07

Taky s ním máme výbornou zkušenost. Jsem ráda, že něco takového vůbec je a je možné tento handicap nějakým způsobem řešit. Navíc je to i cenově dostupné, což oceňuji, protože ne všechno co řeší nějaký problém je dostupné.

Jarmilka, 29. 8. 2022, 21.50

To je prosím vás na předpis?

Gabullka, 30. 8. 2022, 16.02

Ne, je to volně prodejný doplněk, který je dostupný v lékárnách

Minnie, 15. 1. 2022, 20.01

Je to mazec hlavně pro to dítě, než se přijde na to, jakou má poruchu. Je pak zbytečně trestáno i když za to nemůže...

tak s tímto se potýkáme z nejstarším synem,proto chodí do speciální školy,ale vůbec mi to nevadí,je to pro jeho dobro

Žofinka

Žofinka, 1. 6. 2018, 18.23

Toho tedy je, ale ráda si to nechám jit

vendy.z, 18. 12. 2017, 13.19

bezva, že se to dnes specifikuje a pracuje s jednotlivými dětmi

Fuga

Fuga, 19. 9. 2017, 6.39

dnes je na vše jméno , zatím se u nás nic neprojevilo, bylo podezření na ADHD nebo poruchu pozornosti, ale vše je OK, hurá

martinazab, 18. 9. 2017, 20.37

Našťastie som to ešte nemala skúsenosť poznať.

Mygara

Mygara, 16. 9. 2017, 14.43

to nás nepotkalo, ale jen si trochu přisadím, dříve se řeklo, že je blbý a nezkoumalo se, proč... Blbý přístup, ale dnes se zase rodiče ohání papírem, místo toho, aby s dítětem zapracovali, když se jedná jen o mírnou poruchu

Petra Önder (petrao)

petrao, 22. 9. 2017, 21.54

Souhlasím, pro někoho je jednodušší říct - nic nenadělám má to vrozené- než s dítětem pracovat na zlepšení.

Eliška Kozlova, 16. 9. 2017, 9.41

Můj brácha měl a ma hodně SPU a ma a měl s tím problémy výrazná u něj byla hlavně Dysgrafie, dyspinxie a dyspraxie, nesikovnejsiho člověka neznám, navíc cholerik. Ja jsem měla a bohužel mám problémy se čtením (vycerpava me to) a psaním dysgrafie, dysortografie v práci me to dost omezuje, jako ucitelka Mš musim hodne hlídat co a jak píšu. A mým největším kamosem jsou audioknihy. U dětí je to zatím dobré syn ma jen trochu problém se soustredenim, ale ADD to není a myslím ze krasopisne taky psát nebude

Kikinka30, 15. 9. 2017, 19.54

Ano ,cítím to take,vsude sama porucha a nedikonalist,je to dnešní dobou nebo se jen o tom driv tolik nemluvilo....

Petra Önder (petrao)

petrao, 17. 9. 2017, 22.38

Myslím že se o tom proste tolik nemluvilo neresilo se to....

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů