Školka a věková hranice

sledováno 1× zobrazeno 1052×

Vložil(a): louskacek2, 11. 2. 2018 21.29

Taky jste to teď zaznamenali? Mám pocit, že se neustále do nás ze všech stran valí téma zda dvouleté děti patří do školky....viděla jsem minimálně pět článků a cca tři reportáže v TV ... Hlavním názorem je, že dvouleté děti do školek nepatří (přičemž to vlastně umožňují...) a že učitelky pak nezvládají atd.. Plus samozřejmě volná diskuze na téma zda ano či ne. Že by to bylo blížícím se termínem pro přihlášky? Nebo proč najednou opět otevírat ? Nechápu....u nás je problém s tříleťáky. Syn je zářijový (tj. tři roky mu budou až v září...) i s ním bude problém někam ho dostat....dvouleťáky u nás teda neberou....nedostanou se...jak je to u Vás?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Safia, 8. 3. 2018, 11.33

Ke klukům do školky zrovna včera nastoupila čerstvě dvouletá holčička.

Marusk

Marusk, 1. 3. 2018, 15.14

Taky slýchám tyto názory všude. Z mého okolí většina matek dvouleťáků je nedává do standardní školky, ale do takové té jakoby dětské skupiny. Je to soukromé a děti tam jsou třeba jen na dopoledne. Obvykle tyto maminy nastoupily na částečný úvazek do práce.

Pávinka, 16. 2. 2018, 21.41

no 4 letého budou snad brát do speciální třídy a dvouletého do naší firemní ale snad budeme mit stesti

vendy.z, 15. 2. 2018, 22.35

Aby se něco dělo? Většina maminek chce být s dětmi do 3 let doma...znám takové, co musely dříve do práce a prostě si to zařídily...problém neměly žádná o které vím.

Nikoll, 13. 2. 2018, 15.23

U nás berou i dvouleté děti, ale já bych třeba prcka nedala. Tak jsou i jesle a ty jsou od roka, což mi přijde úplně brzy. Budu ráda, když moje dcera půjde na ten povinný rok

jancaan, 13. 2. 2018, 14.18

U nás v Praze byl problém umístit i tříleťáka.. Je na každém rodiči, zda chce tak malé dítě umístit do školky. Samozřejmě některé mamky samoživitelky nemají na výběr (zvlášť když chlap neplatí alimenty). Osobně mi přijde dvouleté dítě moc malé na školku.

Cherrynka, 13. 2. 2018, 12.45

Taky to slyším všude. Já teda sama pořád nevím, jestli ano nebo ne. Spíš je to na každém rodiči

dadinkamaminka, 13. 2. 2018, 5.36

Bud se rozhodnete pro nejakou karieru a nebo si poridite dite. Oboje nejde dohromady. Ani trilete dite bych do skolky nedala. Syn zacal az ve 4 letech. Male dite patri k mame a nazdar Absolutne nechapu ty matky, co jdou hned po sestinedeli do prace Bych jim to vysvetlila. Hodne mi to vadi a nedokazu to pochopit.

LucieS

LucieS, 13. 2. 2018, 19.39

Njn, ne každej je nemakačenko, co jen pobírá peníze od státu. A ne každá ženská chce být bez kariéry. Ono to obojí jde skloubit, takže buď kariéra nebo dítě nemusí být dilema. Nevidím důvod, proč by se pouze ženská měla vzdát kariéry. Proč by nemohl být taky doma otec? Proč by matka nemohla třeba chodit na částečný úvazek do práce?

dadinkamaminka, 13. 2. 2018, 22.14

Zenska ma byt doma s ditetem, jinak si ho nema delat. Dite pak akorat strada. Takhle mluvi presne ty tipy osob, ktere deti moc nezajimaji a radeji se hrnou do prace. Radeji budu pobirat prispevky od statu nez zanedbavat svoje dite.Uz vidim chlapa, jak se stara 24 hodin denne o dite Starat se musi matka ne chlap. Takhle to priroda zaridila. Kazdy to vidi jinak, ale detstvi ma me dite jen jedno. Do prace pak budu chodit porad. Detstvi syna mi uz nikdo nevrati. Budu doma tak dlouho, dokavad budu chtit a dokavad uznam za vhodne. To je vse co k tomu reknu. Pekny vecer.

LucieS

LucieS, 14. 2. 2018, 9.33

Typ člověka (povaha) x dostanu od někoho tip (na dovolenou atd.), to jen pro upřesnění. Kdybych zevšeobecňovala jako ty, tak napíšu, že tak, jak píšeš ty, tak píšou ty typy lidí, co jen vysávají stát, mají dluhy, jsou ve s-ačkách, stěžují si na netu, jak je svět nespravedlivý, jak maj problémového chlapa atd. Ale nechci zevšeobecňovat, takže každá to máme nastaveno jinak

Janna, 12. 2. 2018, 20.52

U nás ve školce berou v pohodě i dvouleťáky... Podle mě dvouleté dítě do školky nepatří. Tenkrát jsem i někde podepisovala petici.

LucieS

LucieS, 12. 2. 2018, 20.19

Mě dost vadí, jak hodně lidí apriori odsuzuje matky, které dají dítě do jeslí/školky dříve než ve třech letech. Prostě ne každý má možnost být doma dlouho s dítětem. Ne každý vůbec chce být takhle dlouho s dítětem doma. Ať se každý rozhodne dle svého a okolí ho neodsuzuje.

Katka

Katka, 12. 2. 2018, 20.29

A tak proč si ti, co nemohou být s dětmi doma ty děti vůbec pořizují? To zase vadí mně tenhle přístup, máme dítě, kam teď s ním

Cherrynka, 13. 2. 2018, 12.46

Podle mě se každý rozhodne sám za sebe

Katka

Katka, 13. 2. 2018, 14.51

Však pak je to jeho rozhodnutí a né že to jinak nejde.

LucieS

LucieS, 14. 2. 2018, 9.36

Ale proč by se matka nemohla prostřídat třeba s otcem? (Např. si otec zařídí jeden den home office). Proč by jeden den nemohla hlídat třeba babička, která se na to úplně třese a těší se? A spokojení jsou všichni. A když nedejbože nějaká maminka zůstane jako samoživitelka (napadlo tě, že jí nemusí chlap opustit, ale může zasáhnout vyšší moc, tj. otcovi se něco stane - vážná nemoc, smrt), takže asi těžko si může říkat - jsem samoživitelka, neměla jsem si to dítě pořizovat...

dadinkamaminka, 13. 2. 2018, 5.38

Tak pokud nekdo nechce,proc si to dite porizuje,ze? Kdyz ho pak strci na hlidani do skolky nebo buhvi komu Nemam to rada takovy pristup...

LucieS

LucieS, 14. 2. 2018, 9.37

Píšeš totální kraviny. Proč si myslíš, že si naprostá většina lidí dítě pořizuje? Asi proto, že ho chce.

Cherrynka, 13. 2. 2018, 12.45

Taky mi to vadí, protože je to každého rozhodnutí

dadinkamaminka, 13. 2. 2018, 22.19

Ja jsem stastna, ze muzu svoje dite videt vyrustat A ze mu nepletu hlavu cizima lidma, kdyz je to zcela zbytecny. Kdyz nechci byt doma s ditetem, nedelam si ho. Jednoduche...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů