Proč ženy rodí doma a jak to celé vlastně probíhá?

zobrazeno 491×

Vloženo: 14. 11. 2017 13.54

ROZHOVOR s Kristinou Neubertovou Zemánkovou o tom, proč ženy rodí doma, jaké k tomu mají nejčastěji důvody, jaké jsou ženy rodíví doma a jak to celé vlastně probíhá, co to obnáší. Jaká porod doma nese rizika a je vhodný pro kohokoliv?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Jana Novotná, 30. 1. 2023, 15.21

Jsem velice překvapená, kolik žen se v dnešní době rozhodne pro porod doma. Já jsem měla plánovaný porod a musel být pod dohledem lékařů, jelikož do poslední chvíle nikdo nevěděl, zda nebude potřeba provést císařský řez. Naštěstí porod proběhl s menšími komplikacemi, ale syn se narodil v pořádku a zdráv. Jen jsem po nějaké době nebyla spokojená se svými intimními partiemi, proto jsem se objednala zde https://www.labioplastika-praha.cz/ na labioplastiku.

mám 4 děti a ani jednou by mě nenapadlo rodit doma hrozně bych jsem se bála

Monuli, 30. 1. 2019, 22.31

To bych se bála.

Žofinka

Žofinka, 30. 5. 2018, 10.42

Já bych do toho nešla, ale u druhého zvažuji ambulantní porod

Zdeňka S., 24. 5. 2018, 18.28

Já bych do toho nešla, přece jenom jsem si pod vedením lékaře byla jistější , ale známá rodila doma a byla z toho nadšená

Andrhand, 5. 2. 2018, 16.34

doma bych nerodila ne kvůli sobě ale spíše bych se bála o to malé

vendy.z, 14. 12. 2017, 18.23

obdivuji, kdo do toho jde

Kamila Pecharová, 14. 12. 2017, 13.31

Pokud mají ty co rodí doma vše předem zařízené a těhotenství je bez komplikací, ať rodí klidně doma.. Na mě to není.. Manžel by byl také určitě proti, takže vyřešeno

Dudu, 18. 5. 2019, 13.11

Mám to stejně jako Vy. Těm, co rodí doma, přeji hlavně hodně štěstí a zdraví. Já jsem si porod v nemocnici užila, byl naprosto bez medikací a byl rychlý. Valnou část kontrakcí jsem si prožila doma a nemocnice pro mě byla jistota. Podle mě záleží na tom, jak to má člověk nastavené, já jsem doktorům a PA v nemocnici absolutně věřila a samotný porod už nebolel a byl to pro nás s přítelem krásný zážitek.

Tinka1993, 3. 12. 2017, 19.44

Chápem maminky, ktoré chcú rodiť doma ale ja som nad touto možnosťou ako neuvažovala, pretože samotného pôrodu som sa bála a nakoniec som musela tak či tak ísť cisárskym lebo sa naskytli komplikácie..

Rebe58

Rebe58, 1. 12. 2017, 16.32

Nejlepší vyjádření k tématu domácích porodů není z mé hlavy a zní zhruba takto: Hodně lidí si myslí, že domarodičky ohrožují bezpečnosti svého dítěte kvůli svému pohodlí. Ale je to přesně naopak, žena se musí cítit pohodlně, aby mohla bezpečně porodit. Bohužel, ve spoustě českých nemocnic nelze bezpečně porodit. Tedy bezpečně tak, jak to chápu já, aniž by dítě i matka byly ohrožovány zbytečnými lékařskými zásahy, medikací, přítomností cizích lidí a separací. Tohle všechno může roztočit nebezpečný kolotoč, který může vést k tak velkému ohrožení, že pak lékaři "zachraňují život". Je to kapku laciné, ale mnohdy je to tak, že nebýt tak lékaři, nebylo by žádné zachraňování potřeba. Hodně lidí také zapomíná, že porodní asistentka je vysokoškolsky vzdělaný zdravotník se zaměřením na porody. Mnohdy větší odborník než začínající porodník.

katchenka_7778, 17. 5. 2018, 23.14

Aneb obdivuji ženy, které do toho v porodnici jdou!! Já po dvou zážitcích už vím, že pro mě a hlavně moje děti by byl porod doma mnohem lepší. První porod byl úžasný i v porodnici, druhý lituji ze nebyl doma. Byl by zdravější, bezpečnější - hlavně pro to malé, ale i pro mě - a víc by nás spojil.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů