Práce

zobrazeno 4079×

Vložil(a): Leňulka, 1. 3. 2020 8.27

Maminky, kterou práci by jste volili spíše? Práce uklízečky na plný úvazek v místě, nebo fakturantka na 3/4 úvazku ale dojíždění skoro 50km?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 16. 1. 2024, 12.25

Já bych šla určitě do práce v místě bydliště. Hlavně dokud jsou děti malé. Já jsem si taky vybrala hůř placenou práci, ještě si musíme sami objednávat pracovní kalhoty a bundy z https://www.ardon.cz/c/355/kalhoty , ale nemusím nikam jezdit, je tu dobrý kolektiv a to byla pozitiva, která u mě převyšovala .

esternovakova1970, 27. 9. 2022, 11.39

Kéž by se dříve nabízela https://www.hitpraca.pl/praca-za-granica/ Praca za granicą tak hojně jako je tomu dnes. V dnešní době stačí člověku telefon a nebo počítač a může si ty nabídky práce přímo filtrovat. To dříve prostě vůbec možné nebylo. Vycestovat za prací bylo takřka nemožné. Dnes také hodně lidí dělá z domova, to také nebylo ani ve snu možné.

vranovahan, 31. 7. 2023, 17.27

Můj manžel takto jezdil pracovat do Německa. Bohužel tady u nás v jeho oboru moc pracovních nabídek není. Teď už v Německu sice nepracuje, ale stejně do práce dojíždí. Poměrně daleko. Říkal ale, že by se mu asi mnohem víc vyplatilo si nedaleko práce vzít přes týden tuto ubytovnu - https://www.pronajem-mendrik.cz/ a na víkendy pak jezdit domů. Docela ho chápu, ta cesta do práce je pro něj teď fakt dlouhá.

novaklen, 20. 7. 2022, 10.17

Já bych teda asi také volila spíš tu druhou možnost i přes to, že bych musela dojíždět. Přecejen ta práce bude asi i lépe placená. Já ve své bývalé práci také musela dojíždět a dalo se to zvládnout. Po nějaké době se mi ale povedlo najít lepší práci tady u nás. V hledání mi hodně pomohl i to, že jsem si přes https://vox.cz/kategorie/kurzy-a-seminare/lide-a-jejich-rozvoj/manazerske-dovednosti/ udělala školení pro manažery. Díky tomu jsem dosáhla na mnohem lépe placenou pozici.

koliaska105, 2. 8. 2022, 21.57

To s těmi kurzy a rekvalifikacemi určitě není špatný tip. Mám kamarádku, která si nedávno prošla něčím podobným. Měla kancelářskou práci, která ji už hrozně ubíjela. Nehledě na to, že jí to bralo spoustu času. Začala se tedy dívat po práci v úplně jiném odvětví. Nakonec si zvolila manuální práci v pekárně - https://www.vasepekarna.cz/ protože to prostředí ji vždy lákalo. Prý je tam zatím moc spokojená.

Ivulín, 24. 8. 2022, 17.19

Taková práce v pekárně ale musí být celkem náročná ne? Asi si nedokážu představit, že bych něco takového dělala. Mě před pár lety zlákalo založení s.r.o. přes https://www.sidlofirmypraha5.cz a musím říct, že od té doby jsem spokojená. Hlavně mi to dovoluje pracovat i z domu, takže mám díky tomu i nějaký ten čas na rodinu.

Lucinka.Dvorik, 28. 5. 2021, 17.54

Osobně bych zvážila i další aspekty. Například plat – jestli se dojíždět vyplatí a bonusy. Hlavně na těch zaměstnaneckých benefitech se dá často ušetřit (předpokládám, že jich bude více spíše u té fakturantky, ale je to samozřejmě u každé firmy individuální). Kamarádka teď třeba po několika měsících u ČD zjistila, že mají program, díky kterýmu má volání i data za symbolickou cenu a nemusí platit drahej neomezenej tarif. (Je to tohle, kdyby to někoho zaujalo https://www.vimvic.cz/firma/vpn-family). Každopádně bych se optala i na tyhle věci, třeba by nějaká z firem nabídla něco zajímavého.

Fuga

Fuga, 5. 3. 2020, 19.54

Osobně bych vzala uklízečku

Leňulka, 6. 3. 2020, 19.11

tak zase neseděla jsem ve škole do 26let proto abych dělala uklízečku

Katka Alex, 7. 3. 2020, 10.33

Já nedávno zjistila, že některé uklízečky si tady vydělají víc, než kdybych já začala dělat v oboru... 200Kč na hodinu

Leňulka, 7. 3. 2020, 10.51

no vidíš to a tady bylo nakonec ve smlouvě 93,40Kč hrubého a za to teda odmítám dělat tuhle práci. Navíc ve výrobě v plným provozu, kde musíš dávat bacha a nepřekážet. Ty ženský se tam nadřou a měli by je platit mnohem líp. To není jako vytírat někde třeba ve škole odpoledne když tam nikdo není. Už se nedivím, že pořád hledají uklízečky, nechce jim to za ty prachy nikdo dělat

Katka

Katka, 7. 3. 2020, 11.38

No pozor na to, chlap teď byl u pohovoru a chtěli mu dát o 4 tis měsíčně míň než měli v inzerátu. Takže se s nimi rozloučil. Oni si myslí, že si nespočítáš měsíční mzdu z hodinové sazby. Bohužel pro ně, manžel studoval matematiku 😁

patricia077

patricia077, 4. 3. 2020, 19.49

Jen jsem chtěla ještě dodat že za mne je několik profesí, které bych fakt dělat nikdy nechtěla jako hlavní pracovní poměr, a to právě uklizečka, pak jako prodavačka u pásu a tazatel, já se k lidem co volají a zastavují na ulici chovám vždy slušně, ale ne všichni jsou tací!

Katka Alex, 5. 3. 2020, 6.19

Přesně tohle mám ve svých kritériích i já, taky bych tyhle věci nechtěla dělat. A telemarketing jsem dělala díky mámě jako první brigádu, už nikdy více. Od té doby nenávidím telefonování.

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 3. 2020, 10.09

Takoveto cisla neberu a rovnou blokuju, kamaradka to dela uz nekolik let a je to narocne na psychiku ale ji to vyhovuje, vzdy byla ukecana a tohle ji asi bavi.

Katka

Katka, 6. 3. 2020, 19.28

Já bych to i za 30 tis zkusila. To je tak o 10 víc než fakturantka 😉

Katka

Katka, 7. 3. 2020, 11.34

Jj z porodnice, taky jsem tehdy za balíček vzorků dala číslo a pak mi 2 měsíce v kuse někdo volal a nabízel pojištění, knihy atd. Už jsem chytřejší 😇

Leňulka, 6. 3. 2020, 20.43

taky jsem dělala operátorku a je to fakt na hlavu, nemůžeš telefon vypnout ani na chvíli i když jdeš na záchod musíš na telefonu máčknout pauzu, jinak musí furt jet, vedení to má všechno v merku a dost šlapou na krk i když se neplní nějaký určitý počet smluv denně

Katka Alex, 7. 3. 2020, 10.30

Mně tam jeden chlap čtvrt hodiny nadával, volal i zpět m, nešlo se ho zbavit. Vedení v pohodě. Pak jsem se dozvěděla, jak přišlo ke všem těm číslům... bez souhlasů získalo z nějakých porodnic. Pevně doufám, že už se toto neděje, ale já tehdy už nebyla schopná v práci pokračovat...

Katka

Katka, 7. 3. 2020, 11.33

No prostě buzerace jako v každé druhé práci 😇 Teď jsem slyšela, že tady v jedné fabrice na lékaře propustka jen na 1 hodinu, což je tak na cestu 🤔

Leňulka, 7. 3. 2020, 18.12

Tak já z porodnice nic nedostala a číslo asi nikam nedali, nikdo mi naštěstí nevolal. To asi před rokem mi volali a nabízeli k paušálu tablet, jsem říkala,že nechci a zrovna do toho i holka kecala tak paní na drátě povídá, slyším, že máte dítě, to se mu bude tablet hodit, bude koukat na pohádky. Já jí setřela s tím, že moje dítě tablet rozhodně nepotřebuje protože máme za 1.televizi (kde jí pohádky stejně nezajímají) a za druhé nejsem jako některé matky a než abych dítěti vrazila do ruky tablet, tak radši vezmu knížku a pohádky prostě čtu. Na to paní neměla už co říct

L.janicka.l

L.janicka.l, 8. 3. 2020, 11.19

Zkousi to ruzne, me volaji nekolikrat za den. Cislo zablokuju a za hodku vola jine. Takze zvedam tel jen kdyz cekam balik.

jancaan, 4. 3. 2020, 12.12

Práci fakturantky, ale záleží zda stíháš dojíždět, případně zda máš na to kvalifikaci

Leňulka, 6. 3. 2020, 19.12

jj dojíždění stíhám a mám VOŠ ekonomickou

Katka Alex, 4. 3. 2020, 0.34

Já zvolila práci, která s mým oborem nemá co dělat, je jednodušší a zvládne ji každý, ale je kousek od mého bydliště, jsem dětem nablízku, když jim ve školce není dobře...

Adrianita, 2. 3. 2020, 13.56

Přijde mi, že stejně chceš slyšet fakturantka, že tě to zajímá víc.. Já jsem předtím dojížděla 30 km do Brna a dojíždění je pro mě vopruz. Myslela jsem, že po rodičáku se vrátím (kvůli penězům), ale teď to vidím jinak. Mám jiné priority. Na půl úvazek se mi to nevyplatí, 2 litry bych projela. A na celý úvazek je to fakt do večera. Raději budu s dětmi a mít zatím jakoukoliv práci v místě bydliště, z domu a hledat dál.

Leňulka, 2. 3. 2020, 19.49

no mě jde, hlavně o tu praxi, co jsem s firmou komunikovala tak se začíná jako fakturantka a postupně se vypracuje dál. Nemám prostě ohledně ekonomiky praxi žádnou, takže je mi VOŠ ekonomická absolutně k ničemu. A tady prostě bez praxe si člověk neškrtne. Celou dobu po škole jsem dělala buď montážní práce nebo v obchodě prodavačku. Teď potřebuji kvůli holce něco na ranní směnu a to je tady jen buď v oboru (jenže nemám praxi, takže smůla) nebo úklid, nic jiného tu na jednu směnu prostě není

Katka

Katka, 2. 3. 2020, 21.28

Doplňování zboží jde u nás i na ráno. Na poště taky hledají.... Tak vem zatím úklid a dívej se dál, určitě se něco objeví. V každém druhém inzerátu čtu, zaučíme. Nehaž flintu do žita.

Leňulka, 6. 3. 2020, 19.14

na poště mám pouze dohodu, na stálo neberou u nás, pouze jako výpomoc když jim vypadne někdo

Katka

Katka, 6. 3. 2020, 19.25

Do Brna berou snad 5 lidí na pobočku pošty, tam asi nikdo není 😇U nás taky hledají na stálo ... uvidíme až po slibovaném přidání, jestli tam někdo půjde.

Leňulka, 6. 3. 2020, 20.40

Tak mi jsme malé město, je tu hodně doručovtelek ty mají pár náhradníků, a jedou 3 přepážky (což stačí) a já jsem náhradník

V007A, 2. 3. 2020, 6.39

Já už bych nechtěla dojíždět, je to hrozná ztráta času a představa že sedí člověk hodinu busem tam a pak ještě zpátky....

snany, 2. 3. 2020, 10.08

Já jsem do práce jezdila hodinu a půl

V007A, 2. 3. 2020, 10.27

To je děs, dovedu si to představit jakž takž jako bezdětný člověk, ale s dětma teda ne.

Katka

Katka, 2. 3. 2020, 21.33

No slyšela jsem, že někdo dojíždí i 4 hodiny denně nebo že měsíčně projede 8 tis. Lidé jsou různí 🙏

snany, 3. 3. 2020, 18.55

Měla jsem v té době dvě děti, které nechodily do školky a střídali jsme se s manželem a šlo to v pohodě. A klidně bych se tam i vrátila

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů