PPM přes otce dítěte

zobrazeno 426×

Vloženo: 6. 12. 2016 18.15

Jak na to :).

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

je to super věc,ale ani jednou mi PPM na manžela nevyšlo,bohužel.

Kamil Štrof, 27. 2. 2020, 22.23

Taky jsem přemýšlel, že bych šel na mateřkou místo mojí manželky. Ta má totiž znatelně větší plat, takže by se to celkem vyplatilo. Na https://www.1job.cz/prispevek/Otec-na-materske-dovolene-a-zamestnani jsem si četl, že i tak můžu mateřkou přerušit kdyby mě šéf opravdu potřeboval a to se zrovna mě dost hodí, takže do toho asi půjdeme.

slavuska

slavuska, 26. 1. 2019, 23.20

Taky jsem o tom slyšela,je to fajn

Olgaoo, 20. 12. 2018, 16.25

A ta dohoda se vztahuje pouze po dobu co manžel pobírá PPM nebo je to na dobu neurčitou?

Žofinka

Žofinka, 5. 5. 2018, 21.23

Tak smlouva o předání dítěte do péče je fakt sranda

Nexus, 14. 3. 2018, 14.22

Hezky clanek, diky!

BaraS, 27. 2. 2018, 9.51

Děkuji moc za skvělý návod, hodně nám to pomůže Může jít pak přítel z klasické pracovní smlouvy na Dohodu o pracovní činnosti u svého zaměstnavatele? OSVČ mu nepovolí, ale tohle by šlo.

Monika Stará, 28. 11. 2017, 21.04

Zdravím, takže když chci aby se ppm počítala z platu otce a v práci už to má domluvené, tak Žádost stejně podávám já že? A kde budu vedena od žádosti do konce šestinedělí? A jakou dávku budu pobírat když ppm otce bude čerpána až po šestinedělí? Díky moc

xyrickie, 28. 9. 2017, 22.20

Dobrý den, no my jsme to přesně takto udělali, škoda, že jsem Váš návod nečetla byl to celkem masakr. Příští týden už manželovi mateřská končí, měla bych dotaz, musíme pak nějak vypovědět tu smlouvu o předání dítěte do péče? Protože teď ho má manžel a na rodičák bych se ráda nahlásila já. Děkuju Magda

vn1, 7. 9. 2017, 11.59

Dobrý den, děkuji moc za tento článek. Zrovna stejnou situaci budu řešit, jen manžel je zaměstnán u zaměstnavatele, takže se bude muset zeptat, zda by mu vystavili ještě druhou smlouvu, teď tam přibírá ještě jinou pozici, tak by to možná šlo. Ale chci se zeptat ještě na několik otázek. Jestli to dobře chápu, tak je to řešeno před porodem (končí mi rodičák 2 měsíce před porodem) a v době šestinedělí nahlášením buď na úřad práce nebo na zdravotní pojišťovnu - kde nahlásím, že pečuji o dítě - to by my měli platit zdravotní a pokud bych chtěla, tak si musím platit sociální, a to se platí na OSSZ? Tu dohodu s otcem a žádost o příspěvek odnáším na úřad práce nebo na OSSZ? A nevíte, jak je to po skončení mateřské u otce, když tedy má dvě smlouvy - jednu na kterou pobíral příspěvek a druhou novou, nevíte, která se mu zruší? Předem moc děkuji za odpověď. Veronika J.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů