Ploché nohy u dětí a cvičení

zobrazeno 3214×

Vložil(a): Estrela113, 16. 11. 2014 19.49

Syn má ploché nohy, bude mít 3,5 roku. Lékařka říkala, že se klenba tvoří kolem 3 roku, při prohlídce se již nožky moc nelíbily, doporučila nám chození po špičkách a běhání bosky po trávě. Kvalitní boty má. Jaké cvičení se Vám ještě osvědčilo?

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

karolina01, 1. 11. 2018, 14.10

Zkus vyzkoušet koberec RootyRug. Je to podobné chůzi na boso, procvicuješ tím celé chodidlo a pro malé děti je užitečný ve více ohledech. My si ho nemůžeme vynachválit. Na stránkách https://www.rootyrug.cz/ si můžeš vybrat.

Olla, 4. 12. 2022, 10.44

Taky jsem ho pořídila, tak se na něj snažím vždycky malou dostat, aby přes něj chvíli ťapala a mělo to nějaký vliv.

Gabullka, 6. 12. 2022, 22.19

Počkat ono je to vhodné i pro dospělé?

terezicka00, 12. 1. 2018, 9.52

Ahojky, kamarádka měla se synem stejný problém. Co začali navštěvovat zdravotnické zařízení v Praze Redpoint Clinic CZ http://www.redpoint-clinic.cz/ tak se vše mění k lepšímu. Jsou nadšeni. Třeba pomůžou (určitě) pomůžou i Vám. Držím pěstě!

Žofinka

Žofinka, 3. 1. 2018, 18.54

ještě chození po vnějším boku nohy

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 11.28

běhání naboso po různých površích a konzultace u ortopeda

Martina1, 9. 2. 2017, 10.23

Ploché nohy souvisí s postavením celého těla, proto je lepší neřešit jen ploché nohy, ale podívat se na tělo jako celek. Chůze naboso a barefoot boty určitě ploché nohy zlepší, ale pokud je problém jinde, tak se bude noha opět vracet k plochosti. Doporučila bych Rolfing (to je další level fyzioterapie) mám s tím bohaté osobní zkušenosti.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 7. 12. 2016, 22.30

Nejlepší je na to prý chůze na boso nebo barefoot obuv

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.00

když jsem já byla malá, tak jsem měla jakoby se přitahovat prsty a mít nohu na zemi a chodit po vnější hraně chodidel. ale který problém to přesně řeší bohužel nevím

dáša, 2. 2. 2016, 15.17

Synovi ještě 3 nejsou, doma chodí bos a i venku ho nechávám dost bosky. Má ukázkovou klenbu. Doporučila bych Vám barefoot a konzultaci ještě s jiným odborníkem. V Brně je třeba Martin Vala profík!

katerinaf, 12. 8. 2015, 22.50

Plochá noha souvisí i s kvalitou vzpřimování celého těla a funkcí břišních svalů. Je potřeba řešit komplexně, neboť jen vložky do bot a kvalitní boty to samy nespraví.

elis510

elis510, 26. 11. 2014, 17.54

my jsme se dnes vrátili od ortopeda, synovi jsou 3 roky, před půl rokem jsme byli poprvé. u syna se o klenbě vůbec nedá hovořit, doktor doporučil vložky do bot, ty máme už od 2,5let, dále kvalitní boty, na to dbám odjakživa a doma bud bos a nebo sandále s pevnou patou..tedy ty na ven kvalitní a do toho vložku. nicméně cvičení prý až dostane více rozumu. syn to má dědičné z otcovi strany.. nějaké zábavné cvičení bych s ním ale už zkusit chtěla. zatím se mu to jen a jen horší.. říkal to i sám lékař. bohužel se mu jakoby křiví nožky už od kolínek díky tý klenbě.Slovy lékaře prý neodpovídá věku tříletého dítěte od kolen dolů.... máte zkušenost některá.. že se to časem zlepší alespoň trochu, díky cvičení nebo těm vložkám?

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů