Organizace vaření

zobrazeno 747×

Vložil(a): Jarka mmm, 19. 12. 2016 12.14

Zdravím. Maminky,jak si organizujete vaření? Dneska jsem byla na předvánoční poště,pak na nákupu a hned jsem pak dala dělat sekanou,bramborovou kaši a spenatovou polívku. Nezdá se to,ale zabere to dost času a jsem docela vystavena. Mezi tím musím zabavovat dcerku. Většinou to dopadá dost podobně,jen mám někdy nakoupeno dopředu a na poštu nejdu. Ale stejně chodíme ven,takže pak vařím v poklusu. Většinou každý druhý den,někdy každý. Jak to máte vy? Asi to mám špatně zorganizovane :D.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 3. 4. 2024, 20.31

Já vařím ob den a jídla mám vymyšlená na celý týden. Jednu jednou týdně na nákup do supermarketu, a tam si na vaření nakoupím. Pak chodím 2-3x týdně na farmářské trhy, které si hlídám na https://www.mojetrhy.cz/akce/farmarske-trhy pro čerství ovoce a zeleninu, protože ani na vaření nechci nic starého a chemického z obchodu.

esternovakova1970, 1. 11. 2022, 23.01

Já si doma vařím podle toho co se mi zachce. Nejsem nikdy omezená žádnými surovinami a proto mě to baví. Máme totiž kousek od baráku jak farmářské trhy, tak čas od času také nějaké jedinečné potraviny na prodej. Zelenina se koupí jednoduše a maso sháníme od domácího farmáře, se kterým se dobře známe.

naseivanka, 2. 11. 2022, 12.22

Vy máte prostředky na to si kupovat maso od farmáře? Tak to vám teda závidím, my musíme s manželem chodit do obchodu pro ta velká kuřata která jsou napíchaná, bohužel. Nikomu nemám za zlé to že si třeba něco dopřeje z trhu, ale u nás na to bohužel nejsou ty finanční prostředky. A to si chceme ještě kupovat nové titanové nádobí.

esternovakova1970, 2. 11. 2022, 12.24

Je mně upřímně líto že jste se dostali do těžké finanční i životní situace ze které je složitá cesta ven, jen co je pravda. Já se třeba snažím ušetřit kde se dá a díky tomu si konečně zajdu třeba i na nehty. A kde si chtěla teď nakupovat to titanové nádobí? Dej mi prosím doporučení.

naseivanka, 2. 11. 2022, 12.25

Dám ti teda doporučení, ale mi hned smutno jen co to píšu. Kdybych se totiž lépe učila, tak bych si to také mohla pořídit. Jde o titanový pekáč a hrnec od https://www.zgastro.cz . Tam jsme nakupovali i v minulosti a vždy šlo o perfektní výběr za rozumné peníze. Každý si tam dle mě přijde na své.

naseivanka, 24. 6. 2021, 8.04

Abych se z toho všeho během dne nezbláznila, rozhodla jsem se, že každé úterý a v sobotu bude vařit můj manžel. Pravda, na začátku to byla docela fuška. Často jsme měli prostě jenom vajíčka se slaninou a pečivem, ale pak jsem jej poslala na kurz vaření a vrátil se s tím, že mi udělá vynikající čevabčiči. Holky, to je ideální chlap! https://mlsnavarecka.cz/cevabcici-na-plechu-v-troube/

ivanka386, 16. 12. 2020, 22.56

Já od té doby, co jsem si nechala od manžela pořídit tohle profi gastro vybavení ze stránky https://www.atfornax.cz/ tak se mi vaří o něco jednodušeji a to hlavně proto, že jsem si udělala daleko lepší organizaci kuchyně, než jsem měla doposud Určitě doporučuji vyzkoušet všem. Jestli ne pořízení nějakého lepšího vybavení, tak alespoň reorganizace kuchyně.

Mygara

Mygara, 7. 4. 2017, 11.39

u nás je to obdobné a manžel se večer zeptá, co jsem celý den dělala, ale spatřičnou intonací

Lusesita25, 22. 12. 2016, 16.10

Varim kdyz je pritel doma aby maleho zabavil, takze varim i na vice dni chvilema

annicka

annicka, 21. 12. 2016, 0.14

Varim vecer nebo kdyz spinka, pripadne kdyz je manzel doma a hrajou si. Jinak to nedavam ,nakoupit po prochazce to jo, ale ted jak je venku zima to musi byt rychle, protoze je vic obleceni, a je i vic lidi pred svatky.

Jarka mmm, 21. 12. 2016, 0.26

Tak to tedeu nás nejde no . To nakupování znám,js pak z toho zpocena,jak spechám nebo stojim dlouhou frontu...Malý aspoň sundam čepici a rozepnu bundu...

annicka

annicka, 21. 12. 2016, 0.29

to jo, je tam vedro A co varit na vice dnu? u nas tez se snazim uvarit vice,sice se pak clovek i vic nanda, ale na 2-3 dny to vystaci a je min prace

Jarka mmm, 21. 12. 2016, 7.33

Vařím na dva .

nikolava, 20. 12. 2016, 12.08

Já začínám vařit normálně dopoledne, a malej si tu lítá... Někdy je to o nervy, ale neumím si představit, že bych šla vařit večer, když dítě usne

annicka

annicka, 21. 12. 2016, 0.15

to bych nedala ja prave vecer az usne a je klid

Petra Schoberová, 20. 12. 2016, 6.33

Já si dám rano kaficko jak se prcek vzbudí dam ho do kupy uklidime usteleme a jdeme varit mezi tím si hrajeme koukame na telku a tak zadný system v tom nemam nekdy skacu jak srnka ze strany na stranu jindy je to jedna basen,nekdy si navarim den dopredu.. vetsinou varim na dva dny takze druhy den mame vice casu ale tento tyden vidím blede,babička si naporucila dort perník tvarohovou a jeste pecu a musím udelat nepecene takze at zije rockstar :D

Pávinka, 20. 12. 2016, 0.02

já mám dvouletého a dvouměsíčního a kolikrát absolutně nestíhám, když nekojím kortím staršího tak často obědvám kolem 4 hodiny večer vařit nemůžu protože malý má prdy a chovám, snad to bude brzy lepší, taky si říkám, zdali to nejde lépe vymyslet ale myslím, že v dané situaci dělám maximum, na jaře bude lépe až se nebudeme hodinu oblékat na procházku ta se pak dost hodí

ivka1981, 20. 12. 2016, 1.11

S tím jídlem jsem na tom dřív taky tak byla a když se kojilo a oblékalo ráno do školky, museli jsme vstávat asi o hodinu dřív než normálně. Mě hodně pomohlo, když se dcerka sama odstavila a pak jsem jí dala jen flašku se sunarem. Ona sama pila a já zatím chystala synka do školky. Hned jsme měli tak 20 minut k dobru

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů