Odmítání jídla

zobrazeno 2131×

Vložil(a): Markéta V., 3. 11. 2014 16.30

Ahoj, můj dvouletý syn byl až do nedávna vzorné dítě. Snědl naprosto jakýkoliv blaf, který jsem mu uklohnila, miloval zeleninové polévky, čerstvé ovoce i zeleninu. Za poslední 2 měsíce se ale vše změnilo. Chuť k jídlu má pořád, většinu potravin ale začal odmítat a bohužel právě ty zdravé. Je teď pouze na jogurtech, suchých těstovinách, rýži a pečivu. Nepomáhá ani systém odměn či vyhladovění. Odezní to samo, máte s tím někdo zkušenost?

Sdílejte:   | 
3

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 1. 1. 2018, 8.23

odezní to, nebojte, ale chce to neustále nabízet všechny druhy potravin

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 11.06

u nás syn najednou začal odmítat ovoce, i kapsičky ovocné apod. nejdříve jsem pořád na bízela, pak rezignovala a začala zase za měsíc a to už si dal říci

jajulaš, 7. 3. 2017, 19.49

také jsme si tím prošly u obou dětí a přešlo je to

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 11.12

asi je to jen takové období, které přejde. ale nabízela bych mu pořád každé jídlo

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 11.45

Oni někdy mají děti takové období a pak je to přejde

V007A, 30. 1. 2016, 15.13

Zkuste to udělat hrou, jakože taťka to jde sníst, ale vy mu to braňte zuby nehty a říkejte, že je to dítěte a smějte se u to ho a rychle mu to dávejte do pusy, to zabírá u nás.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 18.53

Malej to občas zkouší, většinou stačí říct, že to je zdravé a sní to

Minnie, 20. 10. 2015, 9.43

Koukám je to všude stejné, dcera se ,,spravila'' nástupem do školky - jak vidí ostatní tak jí taky. A ještě pomáhalo, když jsem ji zapojila do přípravy jídla, bavilo ji to a i to snědla s větší chutí

pavlis, 13. 10. 2015, 13.06

ještě přidám svou zkušenost... Určitě nám pomohlo, když jsem juniora zapojila do akce a jídlo uvařil "téměř" sám, pak mu určitě více chutnalo a také mu stouplo jeho mužské ego ) A co se zeleniny týče (ta nebyla nikdy v kurzu), vždy jsem jí do jídla nějak začarovala. Hodně toho spolkně mleté maso (sekaná z květáku -půl na půl, brokolicové karboše, špagety- místo oblíbeného kečupu, jen kořenová zel.,rajčata a papriky aj.) a bramborová kaše (s dýní, červenou čočkou, mrkví aj.) ta má taky vždy zaručený úspěch. Tak hodně zdaru!!!

pavlis, 13. 10. 2015, 12.33

Tak tedy nevím jak fungují ostatní školky, ale náš mladej nastoupil teď od září a pokud jsem ho doma donutila sníst či ochutnat vše (u nás to byl strach z čerta, který sleduje jestli děti hezky papají) tak ve školce se nechá ztrhnout řetězovou reakcí dětí, tzn. jeden prohlásí "fuj, to já jíst nebudu" a všichni odnášejí plné talíře zpět. Bohužel tak vrací i jídla, která před tím bezproblémově jedl (ryby, vařenou zeleninu aj) a na místo teplého jídla je jim nabídnut krajíc suchého chleba....Takže naše jídlo ve školce - 3x suchý krajíc chleba, to není špatný co? Takže u nás se tedy školkou nic moc nezpravilo...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů