Noční děsy

zobrazeno 3765×

Vložil(a): Zuzi, 6. 9. 2016 11.17

Maminky...řešila jste některá s vašim dítětem noční děsy? Náš starší je má už dlouhodobě (počítáno na roky) a proto jsme se to rozhodli řešit, v pátek nás čeká 1.návštěva na neurologii...ale přiznám se, že je to pro mě první zkušenost anevím co čekat nebo případně co se bude dít dál? Máte nějaká zkušenost ? Děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 10. 11. 2017, 16.07

nic takového neměly, ale kolegyně to řešila s psychologem

jitkamety

jitkamety, 23. 7. 2017, 13.02

Dcera nic takoveho nema..ťuk ťuk..a jak jste vy dopadli?

Minnie, 1. 12. 2016, 13.12

Uf, musí to být pro to dítě hrozné už máte nějaký výsledek? Zlepšilo se to?

Zuzi, 17. 12. 2016, 10.28

Pěkný den, děkuji za optání, děsy se ještě stále občas opakují a v podstatě ho máme denně v posteli...ale navštívili jsme paní psycholožku a tá mi vysvětlila, proč tomu tak je u kluka, kterému bude brzy 9....máme doma hypersenzitivní dítě nebo-li přecitlivělé (už si to ponese do dospělosti) jde o emoci, které jsou dědičné a dle povídání to zdědil po mé mamince, čímž se mi vysvětlila spousty mých otazníků kolem mé maminky ...momentálně teď je náš syn emočně (ne inteligencí) asi jako 5leté dítě...proto má děsy do teď...neumí v hlavě zpracovat určité situace během dne (i když se fakt snaží a člověk by to ani neřekl) promítne se to potom ve spánku, blbý je, že je jedno jestli se jedná o stresovou situaci nebo o pocit štěstí...chystám se, že sem napíšu brzy nějaký článek o Přecitlivělosti dětí, jelikož já sama jsem nemohl pořádně nic najít...teď pročítám knížku a hned jak to já sama zpracuji, napíši to i do příběhu je ve zkratce na děti s přecitlivělostí a trpící úzkostmi, se nemá vůbec křičet, potřebuje hodně lásky ve formě objímání, mazlení, rozhodně nekoukat na pohádky strašidelné, neměl by správně ani zažívat chození čertů (letos jsme je vynechali) apod. ....kdyby se to nelepšilo bo zhoršilo, museli bychom podávat léky na utlumení uzkostí, což zatím nechci...cpát ho chemii...

Fuga

Fuga, 5. 1. 2017, 18.05

je dobré, že se alespoň našel důvod proč a teď se s tím dá pracovat

Itany, 9. 9. 2016, 20.07

Jejda to je hrozne a muzu rict ze jsem vubec nevedela ze neco takoveho je.a doufam ze se to malemu brzo zlepsi a doktori poradi

vendy.z, 8. 9. 2016, 21.21

Ségry syn měl, asi do 4 let.

Zuzi, 9. 9. 2016, 16.23

Nám už je krapet víc...dnes jsme byli na té neurologii, příští týden EEG a dle výsledku se uvidí, zda dojde na návštěvu psychologie nebo té kineziologie...i dle neuroložky, je to už ve věku, kdy by neměl mít úzkosti a děsy na denní bázy...

vendy.z, 9. 9. 2016, 18.43

Chudinka malý, ať to dobře dopadne!

JanaH, 7. 9. 2016, 21.23

U staršího noční děsy znám. Na neurologii jsme nebyli, řešila jsem to nejdřív tady na webu v homeopatické poradně: http://www.promaminky.cz/poradny/homeopaticka-poradna-9/nocni-desy-u-malych-deti-138 . Homeopatika, která mi doporučila paní Matiášová, naštěstí synovi zabrala.

Zuzi, 7. 9. 2016, 21.44

děkuji, neurologii máme kvůli vyloučení možného podezření diagnózy na epilepsii...Děkuji za odkaz.

vequi, 7. 9. 2016, 14.24

dcera měla období, kdy se budila a plakala,... manžel tím trpěl jako dítě, tak jsem měa obavu, aby to neměla dcera stejné, ale naštěstí u nás to bylo jen období,... a teď doufám, že se to nevrátí třeba později.

Topik2, 7. 9. 2016, 12.07

Tak mi mluvíme že spaní...ať už díky tomu co přes den prožil nebo díky tomu co viděl v TV... a druhy syn je namesicnej....z toho mám větší obavy...

Mahdalka, 6. 9. 2016, 22.56

Malej občas mluví ze spaní,nebo i pobrekává.Souhlasím,že je to spojený s tím,co dítě prožilo přes den.v létě na dovolený v noci ze spaní pořád opakoval,že se chce jít koupat,že nemá kruh.....Teď viděl plakáty na cirkus a už se nemůže dočkat,tak v noci pobrekává ze spaní že chce jít do cirkusu,kdy půjdeme za zvířátkama apod.

Zuzi, 7. 9. 2016, 17.07

Určtiě je to spojené tím co se přes den děje, dítě zpracovává informace získané přes den a jeho málo vyvinutá nervová soustava to neumí řádně zpracovat...akorát u nás je to už letitá záležitost a není to pobrekávání, ale úplné histerické plakání, teď v novém bytě i párkrát chodil po bytě, já takové stavy jako dítě mívala také, vím, že mě tehdy také posílali na vyšetření, nic nezjistili, takže právě i v to doufám u syna...jelikož to trvá už roky, nechci nic zanedbat.

Petra Önder (petrao)

petrao, 6. 9. 2016, 20.30

Zkuste řešit psychosomatické příčiny, ikdyz je to doma v pohodě, co mezi kamarády?

Zuzi, 7. 9. 2016, 17.04

mluvíme ovšem doma hodně, kamarády to nebude...je spíše oblíbený, řekla bych, že to bude hodně spojené s jeho citlivostí a vnímáním ...v pátek uvidíme a mám už i kontakt na kinezioložku

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů