Kvalita péče o ženy v ČR

zobrazeno 428×

Vloženo: 8. 12. 2017 16.40

Jsem porodní asistentka pracující na neonatologii ve FN, dále na reprodukční klinice, aktuálně však na MD. Dodělávám si 2.rokem Mgr.studium - Komunitní péče v porodní asistenci a právě jsem ve fázi psaní diplomové práce. Mé téma se týká kvality péče o ženu od prenatálního po postnatální období. Od zahraniční autorky jsem si (s jejím svolením) vypůjčila dotazník, který bych ráda ve své diplomové práci využila. Samozřejmě bych byla ráda za co nejvíce respondentek. Pomůžete mi prosím vyplněním dotazníku?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

PA bych nechtěla

Katka Alex, 23. 7. 2019, 13.58

Věřím, že by ženy z porodů nebyly tak vyděšené a nepřipravovaly žádné porodní plány, kdyby se vždycky personál choval k rodičkám slušně a ohleduplně. Nehonil je, nechával je v klidu vydýchat kontrakce atd. Vlastně by se veškeré plány a přání rodiček daly pro personál porodnice shrnout třeba takto: "Prosíme, mluvte s námi, naslouchejte nám a nejednejte s námi jako s kusem masa. Jste součástí naší možná jediné podobné životní zkušenosti, tak nedovolte, abychom z ní měly trauma."

katchenka_7778, 30. 4. 2018, 0.08

Ano, kéž by! Porodní plán jsem měla. Při prvním porodu ho plně respektovali a tak jsem měla velké štěstí, můj první porod byl můj nejkrásnější životní zážitek!! Dodnes mě při vzpomínce zalije vlna lásky a takového štěstí, až mi naskočí husí kůže. Získala jsem při něm pocit, že dokážu tuhle nejúžasnější věc, že jsem fakt dobrá a že teď už dokážu všechno. Byl to skvělý start pro moje dítě a pro náš vztah - od začátku vím, že ať se stane cokoli, jsme ti nejbližší spojenci a všechno spolu zvládneme. Při druhém porodu nerespektovali skoro nic, takže ač fyzicky MNOHEM snazší a rychlejší, pocit vítězství se nedostavil. Jen únava, otrava, trochu zklamání a nervy v šestinedělí. Kéž bych měla napodruhé možnost rodit doma! Kéž bych měla k ruce PA a nemusela do té otravné porodnice! Byl by to prostě nádherný porod, na který bych také ráda vzpomínala a měla tak i pro mého druhého syna v rukávu tu soukromou, láskyplnou vzpomínku na jeho příchod...

Žofinka

Žofinka, 18. 4. 2018, 10.13

Mám pochopení pro obě strany a je nutné hledat kompromis

Kristy Sim

Kristy Sim, 1. 4. 2018, 19.05

Moc fajn, kdyz se PA zajímá i o tu "stranu mince", kterou vyžadují tzv. Biomatky.

KataKutman, 7. 3. 2018, 21.06

Porodni olan jsem nemela, doufala jsem v lekare a medicinu. A zpetne by mi byl stejne k nicemu ale nebyl lekarske pece jiz tu nejsme ani jedna znas...

Robinka, 1. 3. 2018, 14.23

Moc pěkné, přeji úspěšné studium. Měla jsem porodní plán a upřímně ho nikdo ani nechtěl.

Mildret, 26. 2. 2018, 9.13

Moc pěkný článek. Také jsem neměla porodní plán a byl mi úplně k ničemu. A určitě bych se neobešla bez špičkové péče lékařů .

slavuska

slavuska, 19. 2. 2018, 23.39

já porodní plány neměla, ale chtěla jsem to nejpřirozenější porody. porodní domy by byly vhodná alternativa

dari.prchalova

dari.prchalova, 18. 2. 2018, 20.00

Dotaznik vyplnim Pekne napisane. Ja osobne nemam moc pekne spomienky na porodnicu a uz by som nesla do tej, kde som bola. Ale problem bol aj v tom,ze som nemala ponatie, co ma caka. Pekny den a drzim palce aby neostalo len pri diplomke, tema pekna.

MEV, 19. 2. 2018, 17.39

Děkuji

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů