Komunikace s miminkem

zobrazeno 1406×

Vložil(a): skřítek, 28. 12. 2016 22.22

Maminky, trochu nám to s malou (9 m.) drhne. Období separační úzkosti, růstu zoubků, prosazování se této malé osůbky a moje nahromaděná únava, mě čím dál častěji dostávají do presu, kdy přestávám kontrolovat svoje emoce. Máte nějakou radu nebo odkaz jak komunikovat s miminkem? Má smysl vysvětlovat věci, přestože nevidím žádný efekt nebo to období prostě jenom přežít...? Případně co si třeba přečíst, kde se inspirovat. Děkuji...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 25. 12. 2017, 7.07

já si myslím, že vysvětlování má smysl, i když dítě plně nechápe, ale vnímá tu intonaci

Kikinka30, 20. 4. 2017, 11.43

Ja jsem hodne povidala a zpivala,to zabíralo...chapu,byla jsem take unavena,pusste si relax hudbi,lehnete si a male zpivejte a hladte ji....

Mygara

Mygara, 7. 4. 2017, 8.11

podle mě vysvětlování má smysl, ale úměrně jejímu věku, jinak Vám po hlavě začne skákat ještě víc, ale úmorné to je

Peta Johansson, 8. 3. 2017, 21.45

Doporučuji často věšet venku prádlo, když se schyluje k výbuchu, taky chodit pravidelně hned po ránu s kočárkem, nechat práci za dveřmi. Člověk pak má energii klidně mluvit, vysvětlovat. Čím víc mluvíte, tím jste klidnější.

Fuga

Fuga, 3. 1. 2017, 17.39

nevím jestli vysvětlovat, ale já malému věci komentuji, ale také ne vždy. Takže některý den jsem vzorová matka a některý den přežívám )

Leňulka, 3. 1. 2017, 12.22

to znám dcera má 11 měsíců a je to lepší a jako nějaké vysvětlování, domlouvání apod. nemělo smysl, tak jsem to vzdala a přežívali jsem, teď už je líp tak asi nezbývá fakt než to období prostě překlepat

nikolava, 30. 12. 2016, 20.51

Je to náročně období, ale s časem se to zlepší.

gosa22, 29. 12. 2016, 22.56

moc moc trpělivosti, já se to učím neustále a podruhé a stále...únava je prevít, taky ze mě občas dělá hysterku a zuřivku...ale učit se svoje emoce zvládat, pochopit svoje dítě a nepřežívat, ale užívat si přítomnost s ní...to je to, oč tu běží zkuste kouknout na Nevýchovu, Aha rodičovství...možná se podaří něco změnit a zlepšit ve vztahu s dcerkou...

Leňulka, 3. 1. 2017, 12.28

jj pochopit svoje dítě jde někdy i těžko, třeba proč ničí na co příjde apod. někdy mi příjde, že to dělá vyloženě schválně aby mi zkazila náladu a dovedla mě k zuřivosti, ale už jsem jí prokoukla a prdím jí na to, nerozčiluju se, nenadávám, nekřičím prostě neřeším a ona s tím přestane sama

benca, 29. 12. 2016, 20.52

bude to stale lepsie a lepsie, ked dieta pomalicky vyrastie, vela trpezlivosti

Mikulenka, 29. 12. 2016, 19.43

Vysvětlování asi opravdu moc smysl nemá, jde o to nevylívat svůj vztek na dítě. Když už vás cokoliv rozzlobí, uložte dítě na bezpečné místo a raději odejděte se vydýchat vedle do místnosti. Tato malá osobnost pozná vaši nervozitu, zvýšený hlast a snadno tak přenesete svůj neklid na ní. Určitě by pro vás bylo dobré odložit mimčo chvilku na hlídání a mít chvíli jen sama pro sebe, odpočinek a relax.

Leňulka, 3. 1. 2017, 12.23

tak přesně tak jsem to dělala, když už jsem kvetla tak jsem jí šoupla do postýlky a šla se uklidnit na balkon

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů