Jednorázový příspěvek

zobrazeno 750×

Vložil(a): Satiska, 15. 6. 2022 7.20

Čauky maminky, pořád se o tom mluví, všude se to řeší, ale pořád mi nikdo a nikde nedokázal odpověď. Jak to vlastně je s tím jednorázovým příspěvkem 5000Kč? Dnes čtu, že to teda schválili. Nárok mají domácnosti, s nižším příjmem, než je 1mil, hrubého/měsíc. Což my s manželem jsme, on pracuje a já pobírám pouze RP. ALE! Vztahuje se to pouze na ty rodiny, kteří pobírají nějaké přídavky na dítě. Jinak žádat. Můj dotaz tedy je, co vše se řadí mezi přídavky? Plánuji cestu na úřad, e zajímá mě i názor ostatních maminek.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

naseivanka, 28. 2. 2023, 10.28

Nechcete třeba místo toho brečení vyzkoušet https://www.julu.cz investování s měsíční splátkou přes nějaký investiční portál a nebo platformu? Nikomu by tady v naší republice totiž neuškodilo kdyby lidé začali trošku více investovat a myslet také na ostatní, víte? To je totiž věc, která mně tady opravdu hodně chybí. Že se zajímáme jen o sebe.

martina.ratir, 1. 8. 2022, 15.31

Stát nám nepomůže... Příspěvek? výsměch... Pokud potřebujete rychle peníze před výplatou, tak tady https://rychlopujcky.eu/ . Brala jsem a vše v pohodě a hlavně rychle. Různé půjčky až do výše milionu korun

Eliška Kozlova, 21. 6. 2022, 1.01

Kdyby ty peníze raději vrazlili do školství, na obědy nebo kroužky, aby se tolik nemusely zvedat ceny, jenomže takhle zácpou pusy všem co závidí uprchlíkům ... Mě se tenhle systém úplatků nelíbí dlouhodobý problém zvyšování cen to neřeší, zvlášť u rodin, kde se moc neumí šetřit. Já vím, že to není úplně k tématu, pardón.

Leňulka, 17. 6. 2022, 6.19

Ještě to musí schválit sněmovna a prezident, takže ještě nic není jisté.

Minnie, 15. 6. 2022, 10.11

Je to jak píše Janako. Jen tě opravím, ten příjem do 1 mil. Kč je za rok, ne za měsíc

Janako

Janako, 15. 6. 2022, 10.58

Tak toho překlepu jsem si ani nevšimla 😀

patricia077

patricia077, 15. 6. 2022, 22.11

Já taky ne 🤣

Satiska, 15. 6. 2022, 11.18

Máte pravdu, tam je chyba. Mě spíš zajímá, co se vše do přídavků počítá. Jestli je to i ten rodičovský příspěvek, nebo ne.

Janako

Janako, 15. 6. 2022, 16.54

Podle mě jde jen o ty přídavky na děti, protože na tento příspěvek moc lidí nedosáhne, takže je jasné, že tyto rodiny splňují ten limit jednoho mil. O rodičovak si může žádat kdokoli bez ohledu na příjem.

patricia077

patricia077, 15. 6. 2022, 22.13

Přesně tak jedná se o klasické přídavky na dítě pro rodiny s nízkými příjmy ...

Janako

Janako, 15. 6. 2022, 8.33

Podle toho, co jsem četla, to chápu tak, že rodiny pobírající přídavky na děti dostanou příspěvek automaticky. Rodiny, které to nepobírají, si o příspěvek musí zažádat.

patricia077

patricia077, 15. 6. 2022, 22.11

Přesně tak to bylo napsáno ale já to četla jen na fb nijak zvlášť jsem to nestudovala

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů