Hračky dříve a dnes

zobrazeno 486×

Vloženo: 22. 11. 2017 22.49

popis

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 9. 5. 2023, 8.52

Já myslím, že oboje mělo něco do sebe. Ráda vzpomínám na svoje hračky z dětství. Na druhou stranu když vidím na e-shopu moderní hračky pro děti na obchodu https://www.deti-hracky.cz/ tak si říkám, že je fajn, že dneska se pěstují hodně třeba edukativní hračky a celkově takové ty hračky s přesahem. To mi přijde jako docela užitečná záležitost.

jufy54, 31. 1. 2022, 15.34

Krásný článek! Úplně mi připomněl mé dětství a hračky, na které ráda vzpomínám. Pamatuji si, když mi babička vyprávěla o těch svých a mamka to samé. Některé máme dodnes na půdě. Rozhodně vidím změnu a posun v dnešní době a třeba svým dvou synům ráda nakupuji hračky určené pro kluky díky https://www.mimikov.cz/kategorie/hracky-pro-kluky-109/ . Mají rádi pistole a autíčka a vždy jsme velice spokojeni. Jsem zvědavá jaké hračky budou převládat třeba za 20 let.

koliaska105, 28. 11. 2021, 21.34

Je podle mě trošku škoda, že dnešní děti už moc neznají kouzlo klasických hraček, se kterými jsme si hrály my. Ačkoliv na druhou stranu je pravda, že jak to tak v poslední době sleduji, tak třeba právě ty dřevěné se zase pomalu vrací do módy. Stejně tak jsem nedávno v jednom obchodě narazila i na klasickou hadrovou panenku, viz https://www.fairtradecentrum.cz/hadrove-panenky-dolls4tibet/fair-trade-tibetska-hadrova-panenka-pratelstvi-daisy/ Podle toho, co tam píší to není úplně klasická hadrová panenka, ale je ručně vyráběná a výdělek z její ceny jde na dobrou věc.

mno za mě,ty hračky co jsme měli jako děti,byli daleko lepší,než ty,které jsou teď.

LauraI, 17. 9. 2020, 22.52

No dnes a x let zpátky jsou ty hračky opravdu jinde. Když se podívám co jsme měli my a co se dělá dnes tak je to fakt neuvěřitelné … třeba u těch pistolek je to vidět, mám doma syna, kteráý tady ty hračky má rád a když jsme byli v pompu, tak jsem docela koukala jak vypadají dnešní "pistole" jestli se tomu tak dá ještě říkat.

Olla, 28. 9. 2020, 18.49

Hele nemyslíš náhodou nerf ? Mají to fakt úžasně vychytané ! Byli jsme teď na tom jejich eventu a byla to bomba !

LauraI, 30. 9. 2020, 9.49

Anoo, nerf to má co to je za akci ?

Olla, 1. 10. 2020, 15.18

Je to akce, kde jsou právě tady ty hračky od nerf kde si to člověk může vyzkoušet a vyblbnout se tohle je ono www.pompo.cz/nerf-fortnite-event/

Žofinka

Žofinka, 31. 5. 2018, 10.16

Některé hračky, se kterými jsem si hrála já se dnes prodávají za těžké peníze

Spernakovna, 3. 12. 2017, 20.19

Jen si neodpustím doplnit, že středověk je velice dlouhé historické období a například z vrcholného středověku (14. stol.) nejen z našeho období máme z vykopávek dochované především osedlané koníky někdy i s figurkami jezdců - rytířů.Víme ale že hračky byli i textilní či dřevěné, pravdou je že v tomto období bylo dětství oproti současnému velice zkráceno, nejen u šlechtických potomků. Dodnes máme také zachovaná pravidla různých her, přes to, že se od těch středověkých trochu liší. Například šachovnice měla větší počet polí a jiné figury. Moje dcery mají hodně dřevěných hraček i látkové panenky. Najdou se u nás i plastové, ale v mnohem menším zastoupení, věřím že vlastní kreativita ve hře je stěžejní.

Blankasiro, 3. 12. 2017, 20.48

Možná se někdy objeví článek zabývající se právě tímto obdobím. Myslím, že takhle je to super shrnuté pro představu.

Petra Önder (petrao)

petrao, 3. 12. 2017, 21.10

Děkujeme za doplnění. Možná bude další článek zaměřený na toto období jistě by to bylo velmi zajímavé

Tinka1993, 3. 12. 2017, 19.40

Ja si pamätám mozaiku, starú tatrovku , aj drevené kocky.. bolo menej hračiek ako dnes a deti sa vedeli viac pohrať

Blankasiro, 3. 12. 2017, 20.48

Mozaiku máme doteď moc rádi!!

Cherrynka, 3. 12. 2017, 12.41

Moc pěkně napsané já osobně mám ráda hodně retro hračky a sbírám staré medvídky

Petra Önder (petrao)

petrao, 3. 12. 2017, 21.11

Děkuji, kolik již ve sbírce mate?

Rebe58

Rebe58, 1. 12. 2017, 16.05

Někdy mi připadá, že hračky kupuju spíš kvůli sobě než kvůli dětem. Protože můžu, protože na ně máme a protože jsou krásné, za nás takové nebyly a naši na ně neměli. Ale děti si nejlíp vyhrají s krokodýlem, kterého si vyrobily z barevných papírů a roliček od toaleťáku...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů