Domácnost bez zbytečných obalů

zobrazeno 351×

Vloženo: 31. 8. 2017 8.58

Průměrná česká čtyřčlenná rodina ročně vyprodukuje asi 1,2 tuny odpadu! Pojďme to společně změnit. Jak na to? Odmítejte, redukujte, opakovaně používejte, recyklujte a nechte shnít.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 2. 8. 2023, 9.14

Osobně zastavím ten názor, že všeho s mírou. Stoprocentní zero waste stejně nikdo nedosáhne, takže co by? Nedávno jsem o tom četla něco od https://www.produkty.vyberdomov.cz/ kde jsou zajímavé články a tipy na vedení domácnosti. No, přijde mi to prostě jako takový trend. Třídíme odpad, snažíme se ho minimalizovat, ale když to nejde, tak to samozřejmě nejde.

Minnie, 15. 1. 2022, 19.51

Tohle neřeším.

odpad netřídíme.

Anezzka, 26. 3. 2019, 16.19

U nas bezobalovy obchod je ale je to vyrazne (rozumej az dvakrat) drazsi nez zabalene z normalniho obchodu. Rada bych pomahala prirode, ale tohle je draha cesta. Tridime, znovupouzivame, snazime se kupovat jen to co opravdu potrebujeme.

Žofinka

Žofinka, 4. 6. 2018, 14.21

Třídíme jen odpad....

Lucie243, 4. 10. 2017, 20.44

Tak dlouho jsem si nosila do obchodů použitě igelitové sáčky a tašky, až jsem si pořídila látkové ☺ Pro dcerky používám látkové plenky a ubrousky, třídíme co se dá. Omezujeme potřebu domácí chemie. Zefektivňujeme spotřebu vody, využíváme zbytkovou energii. Zdaleka nekončíme ☺

Anezzka, 26. 3. 2019, 16.20

Uz jsem si jedenl latkovy patlik usila, ale je to malo, musim na tom jeste zapracovat.

Petra Önder (petrao)

petrao, 22. 9. 2017, 22.31

Třídíme a ráda nakupuji bez sáčků, na trhu nebo i v supermarketu. Raději větší balení které poté přesypu do nádob nebo zamrazím

snany, 6. 9. 2017, 4.33

Líbí se mi možnost nakoupit do vlastních obalů. Pokud to nejde preferuji papírové sáčky. Dceři jsem na svačinu koupila pratelné kapsy.

Fuga

Fuga, 4. 9. 2017, 17.55

já třídím klasicky odpad, ale do obchodu se svými sáčky nechodím .-)

WeruskaSK

WeruskaSK, 4. 9. 2017, 16.26

neviem si predstavit ako napr chodi na nakup, donesie si 5 tazkych sklenenych doz a ze tu mi navazte sunku, tu syr? to potom musi chodit autom nie? a teda je to eko? ak to je v papieri, moze to odniest peso.... to ma len zaujalo ako jedna z veci

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů