Chcete zlepšit svět? Zkuste Zero waste!

zobrazeno 324×

Vloženo: 27. 3. 2019 14.14

Produkovat doma co nejméně odpadu? Na nákupech,v kuchyni, v koupelně, s dětmi i se zvířaty. Poradíme, jak na to!

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

JaniKvetinka, 5. 8. 2021, 7.20

Paráda, rozhodně jsem pro zero waste. Ono se množství odpadu dnes už i bedlivě sleduje. Města budou v roce 2022 vyplňovat roční hlášení o produkci odpadů za rok 2021 (více o tom třeba zde https://www.rocnihlaseni.cz/rocni-hlaseni-o-produkci-a-nakladani-s-odpady-dle-noveho-zakona-o-odpadech/ ), a tohle hlášení bude už podle nového (přísnějšího) zákona o odpadech sledovat jak třídíme, kolik máme v jakém městě odpadů apod. Jsem ráda že už se to více sleduje a snad to naší planetě pomůže.

Aneta Jiřičná Bendiková, 30. 12. 2020, 11.49

je to super věc,už několik věcí jsem,takto vyměnila

Evka2, 21. 12. 2020, 20.59

Krásný článek. Nemám ráda plýtvání a vyhazování věcí. Snažíme se žít eko co to je.

ivanka386, 29. 11. 2020, 23.13

Ahojte maminy, také jsme se doma rozhodli o něco více zlepšit životní situaci tady u nás na planetě a tak jsme přešli kompletně na zero waste. Hodně nás v tom "podporuje" i eshop http://greenmat.cz , kde se dá nakoupit velké množství jak zero waste věcí, tak i těch bio

Mygara

Mygara, 12. 8. 2019, 14.06

Myslím, že ekologická jsem až až, i když mezery tam jsou

Fuga

Fuga, 21. 5. 2019, 8.59

Pratelna houbičky na nádobí slyším prvně

Gustawka, 1. 5. 2019, 21.23

snažím se v tomto ohledu na sobě neustále pracovat, a skoro ve všech bodech jsem se našla

nellys, 23. 4. 2019, 18.28

Tak jsem zjistila, že splňuju docela dost bodů z článku vlastní tašku na nákup nosím už hodně dlouho, ocet místo aviváže taky, svačinu dětem i manželovi dávám do krabiček. Na odličování používám mandlový olej, což teda nebyl pokus o zero waste,( i když ho teď kupuju u známé v bezobalovém obchodě) ale je to jediná věc po které mě neštípou oči. Navíc mám výhodu domu s velkou zahradou, takže v sezoně spousta vlastního ovoce a zeleniny a taky kompost. Jo a když jsem měla plenkové děti, tak jsem používala látkové plenky

DB, 13. 4. 2019, 2.33

Látkovou tašku si nosím už dlouho, ovoce a zeleninu si beru bez sáčku a pravidelně se mě na pokladně ptají zda to chci do sáčku a koukají divné když odpovídám ne. Hrozně mě štvou balené okurky, brokolice a i hrozn. víno v plastu.

Lusesita25, 31. 3. 2019, 20.04

Látková taška na nákup nesmí nikdy chybět. Teď si háčkuji starou dobrou síťovku a chystám se na ušití pytlíku na pečivo a ovoce se zeleninou.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů