Anglicky nebo česky?

zobrazeno 1251×

Vložil(a): Hana Daňková, 19. 1. 2016 5.35

Proč učíme děti už od jeslí angličtinu když ještě nezvládají svůj rodný jazyk češtinu?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 7. 3. 2024, 21.26

To by mě taky zajímalo.... Syn se začal učit anglicky až ve škole v první třídě. Do té doby mi to přišlo zbytečné. Stejně by si nic nepamatoval a jen by měl v hlavě zmatek. Lidé by měli své děti učit hlavně česky. Je smutné, když neumí ani čárky, psát i/y a o skloňování jmen ani nemluvě... V práci skoro všichni používají https://www.sklonovani-jmen.cz/ , protože neumí nebo možná nechtějí používat hlavu.

Mygara

Mygara, 15. 1. 2018, 11.00

je to na jednu stranu pravda, ale dnes se na ně angličtina hrne ze všech stran

Hana Daňková, 1. 1. 2018, 18.36

Pokud je rodina dvojjazyčná je to pro dítě velká vyhoda,protože slyší mluvit rodilého mluvčího.Bohužel učitelé ve škole tohle dítěti většinou nabídnout nemohou a ke všemu se ještě v průběhu let střídají.Pak každý učitel chce po dítěti jinou výslovnost a navrhuje učebnice dle sebe.Jak potom mohou děti jazyk ovládat dobře🤔Když rodič jazyk neovládá musí najít dítěti doučování od první třídy,nebo jak kontroluje správnost úkolů atd.🤔

Furciferka

Furciferka, 19. 12. 2017, 21.54

Deti jsou v predskolnim veku jako houba, nasaji mnohem vic nez v pozdejsim veku. Kdyz si naposlouchaji intonaci a prizvuk (idealne od rodileho mluvciho), tak maji pak ve skole obrovskou vyhodu.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.49

Třeba děti v dvoujazyčných rodinách to zvládají a mají plus do života

Fuga

Fuga, 30. 11. 2016, 9.29

pokud umí doře dítě vyslovovat, tak není problém

Zuzka Čtvrtečková, 20. 1. 2016, 17.25

Pokud má dítě rodiče, kteří mluví dvěma jazyky, tak to chápu, ale tento trend mě taky překvapil. Hlavně u nás ve školce, kde většina děti chodí na řeč a pak ještě na angličtinu.

Kamila Pecharová, 19. 1. 2016, 21.48

Nutí nás k tomu tato "rychlá" doba. Bohužel si člověk nemůže vybrat jestli vůbec chce nebo ne.. Na druhou stranu děti mají opravdu velké učící se schopnosti a podle mě by byla škoda jich nevyužít, dokud to jde.. Čím jsou starší, hůř se jim učí a základy z dětství se určitě někde projeví..

louskacek2, 19. 1. 2016, 17.44

Znam nekolik deti ktere od mala mluvi jak cesky tak dalsim jazykem. Je to jen o pristupu diteti to rozhodne neublizi ba naopak je schopno naucit se v tomto veku bez problemu. Ma dcera napriklad zcela dobrovolne sama kouka na anglicke pohadky. Bavi ji to a je schopna bez hlubsi znalosti anglictiny rict o cem je. Nenutim ji kdyz chce at si na to kouka. Pisnicky je schopna odzpivat vnima to stejne jako kdyz kouka na ceske. Anglicky na sebe nemluvime jen kdyz chce. A do skolky jim dochazi pani a od 4,5 let jsem ji prihlasila aby nadale mohla rozvijet kdyz ji to zajima a jde. Ona vi ze ja umim a vzdy se mi chlubi co se naucila. Nekdy kdyz se ji chce spolu i komunikujem v zakladnich slovech co umi.

Kristy Sim

Kristy Sim, 19. 1. 2016, 14.44

Dítě a lidi se učí paralelně spoustu věcí... Neučí se tyto věci separovaně, ale tak současně. Aspoň teda já takhle s dcerou jedu. Kdyby byla čeština základ angličtiny, pochopím, že by se dítě mělo nejprve naučit pořádně česky. Na tom ale přece angličtina nestaví. Dítě se může naučit současně perfektně česky i anglicky... Dívám se, že jsem v diskuzi asi jedinná, které to nevadí..

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.51

Mě to také vysloveně nebaví. Třeba pak nedopadne jako já. Pořádně neumím jiný jazyk než češtinu

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů