Bolest v krku a kašel - 3. trimestr

zobrazeno 4175×

Vložil(a): Jana N., 9. 12. 2014 13.18

Mám pár týdnů do porodu. Už mě týden bolí v krku a trápí kašel. Máte nějaký tip jak se toho zbavit, když se léky v těhotenství nedoporučují? Zábal na krk moc nepomáhá. Předem díky za tipy.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 5. 1. 2018, 6.12

septisan na cucání do krku a sirup stopkašel, to můžou i těhotné

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 13.59

na krk septabene a kašel záleží jaký, ale na mokrý je jitrocel

Fuga

Fuga, 19. 11. 2016, 10.44

na kašel můj lékař doporučuje Mucosolvan a na krk Septisan. Je to léty prověřené

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 19. 10. 2016, 9.23

Také jsem měla potíže a pila jsem těhotenské čaje s medem

ivka1981, 13. 12. 2014, 16.31

Určitě můžete jitrocelový sirup a bioparox - je to lokální antibiotikum, k dostání bez předpisu. Sama jsem ho užívala, byla jsem v osmém měsící a chytl mě kašel a bolení v krku. Doporučila mi to moje lékařka.

Fuga

Fuga, 19. 11. 2016, 10.45

tak u bioparoxu bylo doporučené zrušit registraci

Estrela113, 9. 12. 2014, 19.59

Na kašel se může jitrocelový sirup. Na bolest v krku je super zázvorový čaj, vincentka a dá se také cucat kandovaný zázvor. Pak bych se nebála kloktat slivovici či slaný roztok. Dětem ještě vařím tyminánový čaj s medem, ale nejsem si jistá, zda v těhu tyminán ano. Jakmile by ale přišly teploty, určitě bych se zkontaktovala s lékařem a domluvila se, zda paracetamol ano a v jakém množství. Brzké uzdravení.

Katka

Katka, 9. 12. 2014, 19.29

kloktat slanou vodu, nebo šalvějový čaj; pokud to do 3 dnů nepřejde, tak bych zašla k MUDr. na poslech, určitě lepší případný zánět přeléčit antibiotiky než přecházet....já brala antibiotika v 9 tt, ke konci těhotenství bych se toho vůbec nebála, samozřejmě pokud bude opodstatněný důvod je nasadit..na kašel domácí tymiánový sirup, recept najdete na netu...dává se 5x denně, v těhotenství bych to snížila na 3x

Jana N., 10. 12. 2014, 22.25

Díky za tipy. Nasadila jsem na doporučení pastilky Septisan. Co se týče šalvějového čaje, tak ten normálně kloktám, ale slyšela jsem, že v těhotenství by se šalvěj užívat neměla.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů