Epidemie?

zobrazeno 766×

Vložil(a): Leňulka, 18. 4. 2018 9.31

Zase všude epidemie spalniček. Fakt epidemie? Při počtu kolik nás v ČR žije a je nemocných 70 lidí, nepovažuji za epidemii. Podle mě opět jen bububu na ty co neočkují nebo odkládají očkování. Nějak to nemá logiku. Ohrožení jsou dospělí, u kterých už očkování ´´vyprchalo´´ a děti do 4let. Dále ti co nejsou očkováni vůbec nebo jen jednou dávkou. Od letoška se očkuje od 18m první dávka a druhá v 5ti letech, to je teda taky logika. Tak já nevím, je to na hlavu postavený. Navíc dnes je to dá léčit a ochrana je potom celoživotní, ne jak s očkováním. Co váš názor na tuto ´´epidemii´´?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

kristyrychla, 17. 3. 2023, 17.07

Můj chlap snad naprosto zešílel. On mně říkal, že jestli se ještě vrátí ten covid, tak si na něj vezme vzduchovku z internetového obchodu https://gun.cz/Vzduchovky/ a normálně ty bakterie dojde vystřílet. Ta vláda současná s ním pěkně zamávala, už to není takové zlatíčko jako tomu bylo dříve, bohužel.

slavuska

slavuska, 22. 4. 2018, 23.52

očkuje se standartně mezi 15.-18. měsícem, ne od 18, tu 18 tam dali jako horní hranici, která dřív nebyla(bylo jen "od 15m" ono u těhle nemocí, to moc nejsou, se epidemie trapně říká i pár případům. Jako zrovna z těch spalniček strach mám, tu bych strašně nerada, aby kluci dostali, a zrovna Motol, kde byl ten nemocný, máma co by kamenem dohodil, ale z očkování mám strach úplně stejný. 6 letý syn má 1 dávku, 3 letý ani jednu, ten má jen 2 hexy zatím, a na priorix do srpna kontraindikaci. A chci počkat radši až do příštího jara s očkováním..ale doufám, že se nám spalničky vyhnou. Z příušnic třeba strach nemám,ale z těch spalniček ano,to sranda není. Ale na otázku, jeslti to média zveličují, tak jo, zveličují, podle mě.

Leňulka, 23. 4. 2018, 5.27

přitom příušnice můžou mít pro kluky fatální následky. Já se naopak spalniček nebojím, měli to i naši rodiče a prarodiče. U nás tedy nejsou hlášeny žádné případy. Ale byly tu případy příušnic v době kdy bylo dceři půl roku

slavuska

slavuska, 23. 4. 2018, 21.43

při prodělání v dětství jsou ty trvalý následky extrémně vzácný, i při prodělání v nejplbším období-pubertě, je to asi jedno procento. Já o těch spalničkách četla(nemám ofiko zdroj tedy, jen "jedna paní povídala"), že občas můžou i vymazat imunitní paměť, tzn. že takový člověk může znovu chytit třeba i neštovice, a podobný věci, proti kterým měl iimunitu. a sice hodně vzácná, ale strašná ta nějaká skleroza, nevím teď, jak se to jmenuje, ale je to cca 1 z 1000 lidí, co spalničky prodělali, asi 3-10 let po spalničkách se jim ta skleroza rozvine, a za 3 měsíce-5 let umírají, a nejde to nijak vyléčit, a zabránit tomu. je to věc názoru no, alez těch spalniček strach mám.

Leňulka, 24. 4. 2018, 9.03

nízká procenta, říkám měli to jako malý i rodiče a prarodiče a jsou naprosto v pořádku. Jinak kamarádka má sklerozu od mala a je jí 30let, krom toho,že jí nedoporučují mít dítě, že by potom mohla být na vozíku, funguje normálně, ale nevím teda jestli to má spalničkách či jak k tomu ještě člověk příjde, geneticky to taky nemá, takže těžko říct

slavuska

slavuska, 24. 4. 2018, 18.26

Já to spletla, jmenuje se to sklerotizující panencefalitida, ne skleroza. Je to jednoznačně způsobený virem spalniček, a takovýmu člověku není pomoci ale jo, je to vzácný, to máš pravdu. Fatální komplikace očkování u nás budou asi mnohem častější..ale i tak nevím no. bojím se obojího.

Mygara

Mygara, 20. 4. 2018, 15.58

no, možná lokálni ano

Fuga

Fuga, 20. 4. 2018, 7.30

nenazvala bych to epidemii, možná lokální, ale běžné onemocnění to není

Lenča Pešková, 19. 4. 2018, 8.17

pokud je vazne jen 70 lidi tak je to umele vytvořená panika aby ti neockojici zacali. oni uz fakt nevi co by

Petra Schoberová, 19. 4. 2018, 7.37

Vůbec nic jsem nezaregistrovala jen neockuje se ještě dříve?? Mám pocit že už jsme na tom s malým byli

Leňulka, 19. 4. 2018, 8.18

očkovalo se od 15m teď je to posunuto na 18m a druhá dávka v 5-6letech

editak, 18. 4. 2018, 21.53

naprostý souhlas

Zdeňka S., 18. 4. 2018, 21.40

Nevím, něco jsem o tom zaslechla, ale nějak víc jsem to nezkoumala ani neřešila... My máme všechno povinné naočkované..

L.janicka.l

L.janicka.l, 18. 4. 2018, 21.32

Malej ockovany je uz jen proto, ze se obcas setka s pribuznymi co jezdi vsude mozne a nekteri ziji v cizine a kdovi co dotahnou. Muj nazor je ze zrovna tohle trvalo docela dost dlouho jako nestovice nez se to povedlo podchytit a tim ze spoustu lidi neni naockovanych a hranice otevreny, urcite bude spoustu pripadu pribyvat. Jinak mas lepsi na zpravy nekoukat

Kikinka30, 18. 4. 2018, 20.51

Siri se to hodne rychle, a oproti predeslym letum kdy bylo nakazenych par pripadu,letos se to jako edidemie vzit da

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů