Divná nemoc

zobrazeno 1375×

Vložil(a): Leňulka, 13. 4. 2019 0.42

Tak teplota/horečky /chvíli i 39,7) u dcery (vyskytli se 12dní po klíštěti) přetrvávají. Teplota je od středy večer, ve čtvrtek dr výtěrem z krku zjistila jen, že streptokok je vyloučen, krk má holka zarudlí. CRP hodnota 11 značí prý virové onemocnění. Dostala injekčně penicilin, horečky trvali. V pátek vyšetření CRP stejné, výtěr z krku, streptokok negativní, poslala ještě jeden vzorek do laboratoře a výsledek bude v pondělí. A dáváme po 8hod. penicilin v sirupu. Teplota se stále pohybuje v rozmezí 37,5 - 38. Na zjištění zda je to nějaké onemocnění přenášeno klíštětem je brzy. Dr se přiklání k tomu, že by to mohla být šestá nemoc, sice jí mívají děti do 2let a dceři jsou 3 roky, ale klidně to být může, když jí ještě neměla. No jak řekl manžel berem jakoukoli jinou normální nemoc,jen ať to není nic z toho klíštěte. Tak uvidíme jak budou teploty trvat, zda se objeví vyrážka a jaké budou výsledky v pondělí. Je mi to záhadou, teď po vlastně když počítám i tu injekci tak po 3 dávce penicilinu má průjem, nežádoucí účinek, tak zase jsem na vážkách jestli to dávat dál nebo vysadit. Je to už na hlavu, furt měření, zapisování, léky teď každochvilkové vytíraní zadku a furt dokolečka. Měli vaše děti šestou nemoc a v jakém věku?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Lusesita25, 15. 4. 2019, 15.04

S atb bych si zase nezahrávala. Přidejte k tomu nějaká slušná probiotika. Držím palce ať máte za chvíli klid!

Zdeňka S., 15. 4. 2019, 13.38

Snad to bude všechno brzo v pořádku. Dcera měla klíště loni v hlavě , všimla jsem si ho ve vlasech až druhý den a to už bylo slušně napité. Taky jsem celou dobu trnula....

Žofinka

Žofinka, 15. 4. 2019, 8.33

Šestou ani pátou jsme neměli, ale i při teplotě to může být virové, zkusila bych dát Hylac na úpravu strev

Fuga

Fuga, 14. 4. 2019, 19.05

Já bych ATB nechala,kdyby to byla borelióza a nasadila probiotika

Aliisha

Aliisha, 14. 4. 2019, 10.39

Neměl. Syn teď bojoval se střevní chřipkou. Horečky, průjem, zvracení. Bylo mi ho líto. Chudák nevěděl co dřív. Ať jste brzo fit

L.janicka.l

L.janicka.l, 14. 4. 2019, 8.28

Takove nemoce kluk nemel, mel jen strevni potize a nejakou prikacku. Ja teplotu nemerim, pokud se mi nezda horky ani nevim kde mam teplomer a je mi lip. Segra meri porad a neteri vyskakuje taky porad teplota uz mozna 2m chvilku je klid a pak ma tri dny po sobe teploty. Na ruznych testech nic nezjistili a tak si myslim, ze proste nekomu se teplota jen tak zvedne nebo jeho telo reaguje na neustale mereni . Penicilinu bych se bala, spoustu lidi ma na nej alergii, asi bych par dni pockala zda teplota neodezni. Pokud nema dalsi priznaky nic bych neresila

Leňulka, 14. 4. 2019, 19.00

tak právě jsem začala měřit když se mi zdála horká, teploty normálně nemívá ani když jí rostli zuby, a 39 není dle mě sranda a po klíštěti tuplem proto jsme hnali k dr. Výsledky budou v pondělí, crp má vysoké a test na streptokoka negativní, v krku rudo. Penicilin dostala prvně injekci a druhý den dr napsala předpis, reakce, nejsme nikdo na nic alergičtí takže ani tady to nepředpokládáme to už by se ukázalo. A jestli je to horečka z klíštěte tak penicilin neuškodí

L.janicka.l

L.janicka.l, 14. 4. 2019, 19.42

Na kliste bych rekla, ze je to fakt brzo . Docela ted radi nemoci z toho pocasi

Leňulka, 14. 4. 2019, 21.11

jj všude okolo všichni chřipky ale ona nemá ani kašel ani rýmu, jen ty teploty

L.janicka.l

L.janicka.l, 14. 4. 2019, 21.46

Jj, no uvidis za par dni, treba ji to samo prejde

Teryk92, 13. 4. 2019, 11.22

To je hrozný.Chudáček. Ať jste brzy v pořádku. Držím palce ať v tom není to klíště.

Janako

Janako, 13. 4. 2019, 9.16

Vím,že naše děti měly třeba pár dnů teplotu a pak dobrý a nic k tomu nebylo.Syn měl,myslím,pátou nemoc.Ale i šestá je u dětí běžná.Spis mě překvapuje,když má dcera něco virového,proč dostává penicilin?

Lenička, 13. 4. 2019, 10.45

To asi dala kvůli to mu klíštěti.

Leňulka, 13. 4. 2019, 10.47

radši nic nepodceňovat a dala penicilin, co kdyby to bylo z klíštěte

Janako

Janako, 13. 4. 2019, 11.16

Ale jestli se borelióza z krve ještě nepozná,tak ATB mohou už zabrat?

patricia077

patricia077, 13. 4. 2019, 15.31

Manžel taky dostal hned atb i když se na výsledky čekalo a nakonec se klíště neprokázalo, ale dali mu to jako prevenci že běží prostě čas

Čertice, 14. 4. 2019, 16.44

Taky mi je doktorka nasadila hned, jak se mi udělalo kolečko kolem klíštěte a z krve se nic neprokazalo. Ale prý je několik druhů testů a kvůli ceně se dělá jen ten nejlevnější a když nejsou žádné další komplikace, tak další testy nedělají.

snany, 13. 4. 2019, 8.15

Po ATB je průjem normální, kup ji probiotika.

patricia077

patricia077, 13. 4. 2019, 15.30

Tak k atb se už snad probiotika kupují běžně, v lékárně to nabízejí automaticky

V007A, 13. 4. 2019, 8.10

Dcera neměla,ale jak píšete každá nemoc lepší,jen když není z klíštěte.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů