Bolest bříška

zobrazeno 3259×

Vložil(a): V007A, 11. 9. 2019 20.16

Mamky, má někdo stejnou zkušenost? Malá 5 let, od neděle bolest v oblasti pupíku, na pohotovosti odběr krve, prohmat bříška, nic nenašli. Pondělí dietní jídla, Hylak a espumisan podle doporučení, stejně bolesti, křeče. V úterý jsem šla za doktorkou, že se nic nezlepšilo, v moči nic, prohmat bříška. Podle doporučení opět stejně léky a dietka. Dnes opět křeče celý den nárazově, většinou po jídle i když nebylo mastné. Zkusila jsem dnes na doporučení lékárnice koupit ještě černé uhlí, taky žádné zlepšení. Nepřijde mi to už normální, má někdo stejnou zkušenost?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

MarcelaP, 31. 1. 2023, 14.49

Dobrý den, napadá mě několik důvodů 1) nervy. Jak už píšou ostatní, u malých dětí se opravdu stres projevuje bolestí bříška a může to trvat docela dlouho v závislosti na tom co to způsobuje. Malý to měl v první třídě neustále, běhali jsme po doktorech a když to na vánoce přestalo, tak nás napadlo jestli to neni školou. A začalo z něj padat jak na ně paní učitelka křičí. Změnili jsme školu okamžitě a najednou je vše v pořádku 2) potravinová intolerance nebo problém s trávením může udělat totéž. Třeba celiakie, zánět žaludku nebo histaminová intolerance mohou bolet dlouho, obzvlášť když o nich nevíte a nedodržujete dietu. Koukněte třeba sem, popisují tam různé příčiny, jestli na ní třeba něco nesedí https://medicspark.cz/priznaky/bolest-bricha/

petralak

petralak, 21. 9. 2019, 22.07

Já jako malá se bála plavání a už jen z toho stresu mě bolelo bříško....

V007A, 22. 9. 2019, 7.46

I třeba týden?

petralak

petralak, 22. 9. 2019, 23.01

To je docela dlouho... na druhou stranu, když si na to vzpomenu ještě dnes mám stažené břicho.... fakt se tam s námi nemazali a já se bála vody... dnes plavání miluju, ale musel mě to naučit někdo jiný... držím palce, ať to zjistíte a bude snadná a rychlá léčba

Mygara

Mygara, 16. 9. 2019, 11.00

Vůbec si nemyslím že jsi plašan může to něco být a nebo to může být taky jenom ze stresu ale těžko posoudit

Teryk92, 13. 9. 2019, 22.16

Nemůže to mít třeba nervama? Netrápí jí něco? Malá ségra si hodně často stěžuje na bolest břicha, když jí čeká ve škole něco z čeho má strach. Je hrozný stresař.

Fuga

Fuga, 13. 9. 2019, 18.41

Napadá mě překyselení žaludku a že se jí vrací žaludeční šťávy

Cherrynka, 12. 9. 2019, 23.38

Nebyla přetížená? Nebo neběhala moc? Já měla už podruhé neskutečné křeče, když sjem posilovala břicho, musela jsem na pohotovost na 2 injekce a břicho mě děsně bolelo dva dny, třetí den už méně. Ale taky jsem zvracela a měla průjem. tak jestli to nemůže být z přetížení třeba

V007A, 13. 9. 2019, 7.03

To vůbec, nedělala nic víc než normálně.

V007A, 12. 9. 2019, 20.06

Dneska jsme strávili 4 hodiny u doktorů. Prohmaty břicha, rentgen, odběry. Zjistili akorát trochu krve v moči, doktor doporučil Glukopur do čaje. Zítra opět na kontrolu.

Katka

Katka, 13. 9. 2019, 12.39

Pošlete moč na kultivaci a zjistěte CRP. Od toho bych se odrazila.

V007A, 13. 9. 2019, 19.29

Co je to ta kultivace? Já myslela, že vše potřebné dělají právě na odběrech v laboratoři...?

Katka

Katka, 13. 9. 2019, 20.38

V laboratoři se dělají základní parametry (bílkovina, krev - ano/ne) kultivace trvá min 3 dny a zjišťují se konkrétní bakterie a jejich množství ve vzorku. Takže pokud byla laboratoř na počkání, tak to nemohla být kultivace ;o) Někdy je moč zdánlivě v pořádku (papírek), ale na kultivaci se pak něco najde. Osobní zkušenost ;o) Krev v moči není normální stav a vzhledem k tomu, že dcera ještě nemenstruuje, tak bych tomu věnovala pozornost. Vzhledem k tomu, že to je zatím jediné vodítko...Slepák vyloučili?

Janako

Janako, 12. 9. 2019, 19.28

Napadá mě nějaká potravinová intolerance.

NiFee

NiFee, 12. 9. 2019, 8.04

a nejaký test na parazity nerobili?

V007A, 12. 9. 2019, 8.16

Nedělali, připadám si už jak matka, co vyšiluje zbytečně u doktorů, ale opravdu mi to nepřijde normální. Dnešní noc sice o 20% lepší, ale stejně ji to bolí.

Cherrynka, 12. 9. 2019, 23.39

Já bych teda taky šílela, kdyby to trvalo delší dobu! Je to normlní mít strach o své dítě ať je brzy zdravá

JanaH, 13. 9. 2019, 20.12

Syna třeba bolívalo bříško, když měl roupy. Nesvědí ji občas konečník? Kdyby ano, zkuste se podívat hned po vykakání, jestli se v hovínku něco nehýbe.

V007A, 14. 9. 2019, 12.36

Nene, roupy to nejsou.

Eliška Kozlova, 11. 9. 2019, 20.22

To vypadá spíše na stresoveho původu, nejsou na ni kladené vyšší nároky ve školce, nebo nějakém kroužku, nebo problém s kamarády?

patricia077

patricia077, 11. 9. 2019, 20.28

Taky mne to napadlo ale je ještě malá tak těžko říct

V007A, 11. 9. 2019, 20.39

Do kroužků nechodí, ve školce pořád stejné, akorát měla v pondělí jít na plavání se školkou, na které se těšila. První týden ve školce v pohodě. Kdyby měla nějaký problém s někým ve školce, tak by mi to řekla.

patricia077

patricia077, 12. 9. 2019, 17.16

To je docela zvláštní, když ani nic nezjistili , u dětí jsem se s tím bez příčiny ještě nesetkala, u sebe teda ano, ale jako dospělý jedinec to je hlavně ze stresu...

Cherrynka, 12. 9. 2019, 23.41

Třeba se to bojí nebo stydí říct. Jak to tady tak čtu, tak se začínám přiklánět k tomu stresu. Dítě to jistě snáší hůř než dospělý

Cherrynka, 12. 9. 2019, 23.40

Možná máš pravdu, taky je to možné... já sjem zase psala z fyzickho přetížení. Já to měla dvakrát z posilování a dávali mi 2 injekce na pohotovosti. Až po třec dnech bolest ustoupila úplně, byl to děs

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů