Achjo,ta zácpa :(

zobrazeno 110×

Vložil(a): dadinkamaminka, 14. 11. 2017 16.54

Mamci, tak jsem se synem dnes skoncila na Bulovce s akutni bolesti bricha. 3 dny nebyl na 'velke'. Dali mu 2 cipky a pak jsem tam hodinu cekala nez se vykadi :-( chudacek muj malej :-( Uz ho nechci videt nikdy takhle trpet a tak jsem se rozhodla, ze zacnu se zdravou stravou, ale jako uplne zdravou. Nesmi bilou mouku, sladkosti ani banany, jelikoz takove jidlo zpusobuje zacpu. Ted budu 3 dny zavadet glycerinove cipky a pak mu mam koupit Duphalac sirup a davat mu ho kazdy den preventivne. Mate nekdo zkusenost s timto pripravkem? A ted proc jsem zalozila tuhle diskusi, muzete mi prosim poradit se sestavenim jidelnicku? Co by mel jist ? Kdyz nemuze nic z bile mouku? Ja nemam zadne napady. Prosim klidne i o odkazy na recepty nebo cokoliv, co by nam pomohlo. Dam to pak nejak dohromady a naplanuju jidlo na cely tyden... Predem moc diky. Jsem vystresovana z toho vseho...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Misska20, 15. 11. 2017, 17.29

My jsme tenhle problem take resily cca pred pul rokem- rokem (take jsem zde mela diskuzi) koupila jsem probiotika, hlidala aby hodne pil, nedavala jsem vubec banany...delala jsem ruzne smoothie (jabka, svestky, jahody) kdyz jsem nesehnala cerstve ovoce, tak jsem kupovala mrazene. kazdy den mel na svacinu jogurt, bud bily, nebo bily s ovocem. Obedy mel normalni a opravdu dostatek pohybu a zlepsilo se to

Katka, 15. 11. 2017, 16.41

Střevní peristaltiku rozhýbá i pohyb, dřepy dělají zázraky.

Žofinka

Žofinka, 15. 11. 2017, 9.55

úprava jjídelníčku a pitný režim je základ, víc neporadím

Fuga

Fuga, 15. 11. 2017, 9.31

duphalac stolici změkčí a dá se dávat dlouhodobě

Mygara

Mygara, 15. 11. 2017, 6.10

duphalac je v pohodě, není návykový, nevstřebává se.....

Gabill, 14. 11. 2017, 23.02

Synovec mal s tym problemy a odporucili mu jest lanove semienka. Tak vyskusajte, mozno pomozu.

baru86, 14. 11. 2017, 21.34

Asi bych se trochu obávala ze dne na den u dítěte obrátit jídelníček naruby, spíš bych zkusila pohlídat tekutiny, přísun ovoce a zeleniny, zkusit bylinkové čaje, pak až nějakou potravinu zcela vyloučit. Vím o holčičce, která také trpěla zácpou a spíš než o jídle to bylo v hlavě - nehodilo se jí jít na záchod, když si zrovna hrála a tak si to vypěstovala. Řešili to tím, že jí slíbili odměnu, když si dojde...a upravilo se to.

snany, 14. 11. 2017, 22.03

Souhlasím a znám takové případy ze školky

Katka, 14. 11. 2017, 22.19

A to já bych se neobávala. Může to jenom prospět a mít zácpu ze zeleniny jde dost těžko 😉

Janako

Janako, 14. 11. 2017, 21.10

A rekli pricinu te dlouhodobe zacpy?bezlepkove pecivo se da sehnat uz vsude.hodne pit,nejlip vodu nebo treba jablecny most.a urcite ty svestky, jablka, mlecne vyrobky, actimel.

Katka, 14. 11. 2017, 22.12

Actimel jsou vyhozené peníze. Účinek nebyl prokázán. A toho cukru co tam je.

Lenča Pešková, 15. 11. 2017, 21.51

No tak u mě byl prokazatelny😁 jeden jsem vypil a ouha...

Katka, 15. 11. 2017, 22.00

No já myslela, ty probiotika, že tam jsou v minimálním množství, že nestojí za ty prachy. A pokud se z té šlichty i někdo po, tak to se nedivím 😁

Lenourecek, 14. 11. 2017, 21.08

Asi bych neměla problém vařit bez mouky. Vynechala bych z jídelníčku to, co staví - přezrálé banány, mrkev, rýže, bílé pečivo, sladkosti... a snažila se vypozorovat, jak která potravina funguje u něj. Zařadila bych stravu bohatou na vlákninu, ovoce, kysané výrobky

Aliisha

Aliisha, 14. 11. 2017, 21.01

za mě raději švestky, podmáslí.....ve starších diskuzích bude určitě vše napsané,tak se zkus mrknout

dadinkamaminka, 14. 11. 2017, 21.46

Syn nema svestky rad a podmasli taky nevypije... Obcas mu dam kefir, ale pije jen ten ochuceny a to je taky plny cukru, takze fakt nevim...

snany, 14. 11. 2017, 22.01

Dej mu bílou Holandii.

Aliisha

Aliisha, 14. 11. 2017, 22.03

Tak to těžko radit.

Katka, 14. 11. 2017, 22.17

A je to tady, výmluvy, proč ta změna nepůjde. Tak holt špitál a čípky 😢 Proč sem ty dotazy pořád dáváš, když nic měnit nechceš? Nechceš sbírat pampelišky pro změnu na jiné téma???

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací