Vídání se s otcem

zobrazeno 1162×

Vložil(a): Kanica, 18. 11. 2021 13.59

Ahoj. Můj bývalý partner, otec našeho syna, si syna téměř vůbec brát nechce. Syn ho má strašně rád, i jeho novou přítelkyni, taky si s ní rozumím, všichni vycházíme spolu dobře, ale děsně mě štve, že si můj ex nechce syna brát. Bere si ho sotva 2x mesíčně a to ještě tak, že si ho vyzvedne v cca 18:00 a druhý den dopoledne vrátí, takže si spolu moc zábavy neužijí. 3x ročně ho teda na výlet vezme (půldenní, pak ho doveze)). Přitom syn se mě už ptá proč ho táta nechce nebo proč na něj zapomíná, že chce jít k tátovi. Vím, jak pracuje a vím, že mu jeden týden vychází 4 dny volna, další týden 2 dny volna, to se mu střídá. Pořád mi ale píše, že nemá čas. Není s ním domluva na toto téma. Můžu zažádat soud, aby mu nařídil, aby si syna bral třeba 2x týdně? Popřípadě jak se o to žádá? Děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Witchie, 24. 11. 2021, 8.26

Řešila jsem něco podobného jak s ospodem, tak i s právničkou. Bohužel, vždy je jen právo otce termín využít, nikoliv však povinnost. Takže i když by soudně určili širší styk a otec by si stejně pro synka jezdil až v těch 18:00, nezmůžete vůbec nic

V007A, 23. 11. 2021, 7.01

Pokud otec nemá zájem, vůbec bych k soudu nechodila. Co to vyřeší? Bude si ho brát jen proto, že musí. Chlapi to tak někdy mají, má novou babu, tak myslí spodkem.

Kanica, 22. 11. 2021, 14.55

No když sjem mu dala o tomto vědět, tak si ho zázrakem na 2 noci vzal.. úplný zázrak

jancaan, 22. 11. 2021, 12.15

Když nemá otec o dítě zájem, tak mu ho nevnucuj, dítě to stejně vycítí.. Na synovy otázky, proč už ho nechce otec tak často vídat bych ho odkázala, ať se na to zeptá svého otce. Pokud nemáte styk nastavený soudně, tak buď jen ráda. Jsou případy, kdy matka s dítětem musí dřepět 2x týdně (někdo i častěji) doma a pán se stejně neuráčí vyzvednout si dítě.

Kanica, 22. 11. 2021, 14.54

On má zájem, ale jen když s emu chce, syna má rád, ale raději se věněuje pc hrám a plavání se svou přítelkyní.... že i já mám třeba své zájmy, to ho už nezajímá

Minnie, 19. 11. 2021, 9.40

Bohužel i soudně daný styk otce s dítětem je jeho (otcovo) právo, nikoli povinnost.

Katka

Katka, 19. 11. 2021, 12.07

Taky si říkám, že pokud v tom není ten cit.... Můj muž by se pro děcka rozkrájel a pořád má pocit, že by mohl být lepší otec 🙈Tak mu říkám, že je úplně mimo, že všichni chlapi okolo na rodinu kašlou, takže se vůbec nemusí cítit nedostatečně. Když slyším, že známý je raději do 20 hod v práci, aby nemusel poslouchat urvane děcko

Kanica, 22. 11. 2021, 14.52

Proto nikdy nechápu, proč chlap chce dítě, když pak nemá na něj čas

Katka

Katka, 22. 11. 2021, 21.03

On ho ale většinou nechce ten chlap, ale ukeca ho mladší žena.

Katka

Katka, 19. 11. 2021, 8.00

Nevím no, jestli nucenim nebo příkazem něčeho dobrého docilis. 2x měsíčně zase není tak extrémně málo, jsou otcové co neviděli dítě 11 let apod. Pokud si chce odpočinout nebo se věnovat koníčkům, tak když mu tam strcis syna, tak bude akorát otrávený a dá mu to sežrat. Chápu, že tě to štve a syna mrzí, ale tohle jsou prostě důsledky partnerství, které se nevydařilo. Otec ví, jak moc by syn stál o zvýšení četnosti setkání?

Kanica, 22. 11. 2021, 14.52

Ano, otec o tom ví, že syn chce být s ním častěji. Oni s emají oba rádi navzájem, jen otec to vždy v sms mě nějak prostě vysvětlí, proč nepřijel. A já se synem doma čekám, kdy dojede, když ti slíbil.... to pak syn brečí, že ho táta nechce, že nepřijel...

patricia077

patricia077, 18. 11. 2021, 21.06

Pokud se nedokážete domluvit tak jedině soudně ale porad se na ospodu

Kanica, 18. 11. 2021, 21.07

Takaže má jít prvněna OSPOD? To oni pak dají návrh k soudu neobo mi to doporučí?

patricia077

patricia077, 19. 11. 2021, 6.57

Úpravu styku určitě soud ale v případě nezletilého bych se poradila a uvidíš zato nic nedáš

Katka

Katka, 19. 11. 2021, 8.03

Podle mě to hrotit přes soud nemá smysl. Syn velmi brzo zjistí, že tam není vítaný a bude se cítit ještě hůř než teď.

Katka

Katka, 19. 11. 2021, 8.04

A co kdybys místo jeho otce nabídla svého současného partnera jako náplast a mužský vzor? Neujal by se toho nějak víc?

patricia077

patricia077, 19. 11. 2021, 9.36

To kamarádka má skvělého nového partnera ale otec je otec i když je jaký je takže kontakt by nějak být měl dokud nezletilý sám neřekne že na něj kašle ale je to těžký

Kanica, 22. 11. 2021, 14.53

Já už 4 roky nikoho nemám, nemám možnost ani kde se seznámit

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů