Poprvé sama

zobrazeno 1084×

Vložil(a): snany, 13. 9. 2018 9.38

Dnes nastal ten den, kdy dcera poprvé (4. den školy) jela sama do školy a zvládla to i bez mobilu. Já jsem pro klid duše ráno volala paní ředitelce (její třídní). Pro mnohé jsem za exota, ne zodpovědnou matku. Cestu jsem s ní natrénovala, poučila, nechci ji vodit za ručičku až do maturity.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 20. 9. 2018, 17.28

Jsi odvážná Ale na druhou stranu proč ne ty svou dceru znáš nejlíp ty víš že to zvládne

Fuga

Fuga, 17. 9. 2018, 6.26

snad k tomu také dospějeme a to máme školu opravdu za rohem

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 16. 9. 2018, 18.31

To je fajn, já mám vhodu, že syn bude mít školu kousek, tak bude taky chodi sám

Ketris

Ketris, 16. 9. 2018, 12.31

Je sikula, i kdyz bych byla pripo.. ale vse je to o zvyku

Cherrynka, 16. 9. 2018, 15.07

Já taky. Všude se to hemží úchylama. Zrovna před 4 dny byl u nás pokus o znásilnění a před 2 lety u nás PČR chytala auto, které přes měsíc lákalo děti dovnitř.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 16. 9. 2018, 18.32

U nás na jedné škole byla po vyučování holčička odvezena a bohužel to nepřežila, ale nakonec se zjistilo, že to byl strýc, takže by měl příležitost i jindy ...

Ketris

Ketris, 17. 9. 2018, 15.27

To je strasny boze

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 17. 9. 2018, 16.44

Byla to tenkrát velká aféra a rodiče pak dlouho děti do škol doprovázeli . . .

louskacek2, 15. 9. 2018, 22.52

Dceři je též 7 - druhá třída. Sama už vím že by to dala. Ale jelikož vozím brášku do školky cestou do školy tak sama ještě nejezdí.

Cherrynka, 16. 9. 2018, 15.08

Já bych stejně měla strach. U nás je to divné

louskacek2, 16. 9. 2018, 20.49

Strach budeš mít celý život.Druzina je u nás do třetí třídy. Pak už to jinak ani nepůjde. My s našima máme až do dnes nepsané pravidlo že když někam daleko jedem na dovcu a tak vždy nápisem když vyjedeme a dojedeme.

Minnie, 15. 9. 2018, 22.28

Já bych teda dceru nepustila měla bych strach. My máme školu 3 minuty od baráku a vodit ji budu dokud si nebudu na 100% jistá ale minimálně dva roky. Teď vidím jak letí, nerozhlídne se takže ne. A taky mám v živé paměti tu Aničku z Prahy jak ze školy nepřišla. Takže vodit budu a ať si každý říká co chce, je to moje dítě a moje zodpovědnost. Ale tady jsou všichni smýšlející podobně. Takže za exoty nebudem. V jednom menším městě kousek od nás ze školy děti bez rodičů nepustěj ani ve 3.třídě.

snany, 16. 9. 2018, 3.21

Každé dítě je jiné, ona letí protože tě má za zády, kdyby šla sama bylo by to jiné. Žádná varianta není špatná, ať vidíš nebo chodí sama, je jen na rodiči jak vyhodnotí situaci.

Cherrynka, 16. 9. 2018, 15.09

To je pravda, ale já bych měla strach pořád. Před desítkama let to bylo ještě v pohodě, co se týče pochybných lidí, jenže u nás ve městě toho už bylo dost, tak bych měla strach i o desetileté dítě nebo i 15 leté

snany, 17. 9. 2018, 8.41

Děti se unášejí stále, to není dobou, jen se díky internetu zpráva dostane k většímu počtu lidí. Patnáctiletá a starší se zase může chytnout špatných lidí, experimentovat s drogami a taky ji nebudeš zamykat doma

KackaPJ, 15. 9. 2018, 18.36

Vzhledem k době, odvážná, na druhou stranu vesnice... Druhá třída, hm. Ale každý je jiný, prosím. Akorát si představ, že by se něco stalo...

snany, 16. 9. 2018, 3.17

Proč bych si to měla představovat, to bych dítě nemohla nikam samotné pustit. a to nechci, jak jinak se dítě naučí samostatnosti a odpovědnosti, tím, že ho budu všude vodit asi ne. Manžel je policista, dcera je poučen, ví jak se má zachovat...

Cherrynka, 16. 9. 2018, 15.10

Já si to představuji pořád. Pak je zbytečné "bycha" honit. Výčitky nadosmrti

snany, 17. 9. 2018, 8.43

Neříkám, že o ní nemám strach, mám, ale nebudu si říkat co by. Stát se může cokoliv i dospívající.

Minnie, 17. 9. 2018, 13.57

Souhlasím

V007A, 14. 9. 2018, 15.31

Šikovná a je super že i bez mobilu to jde.

zuzkagodarova, 14. 9. 2018, 14.00

ja na tom nevidim nic zle, ked si si ista ze to mala zvladne nevidim dovod, preco ju nepustit, ja si pamatam ze som tiez chodila od prvej triedy sama a to sme byvali na dedine a chodila som do mesta do skoly, doba sa isto zmenila ale ty vies co robis a nikde nie je napisane ze sa jej nieco nemoze stat aj pri tebe

Cherrynka, 16. 9. 2018, 15.11

Ale nejde jen o to, že to zvkládne. Taky věřím, že třeba 5 leté dítě zvládne nějakou kratší cestu,ale mě by šlo spíš o úchyly nebo auta. I když se člověk pořádně na přechodě rozhlédne, tak rychle rozjeté auto prostě nezastaví..

snany, 17. 9. 2018, 8.47

Přejet na přechodě může kohokoliv v nezávislosti na věku. Dcera, nevím, že na přechodu má přednost. Myslím, že je dostatečně poučena, ví, že k nikomu cizímu nemá sedat do auta. Důsledky jsme ji vysvětlili, minulý týden měli ve škole i policisty. I tak se samozřejmě může cokoliv stát

zuzkagodarova, 18. 9. 2018, 15.12

ja ta chapem uplne...samozrejme uchylov je plno ale to nemusi byt prvacka, sama som zazila jednu taku situaciu, bolo to na zs, boli sme na namesti sedeli sme pri fontane, mladsia sestra sa s kamaratmi nahanala, myslim ze bola druhacka, ja piatacka, dosiel chlapik s fotakom a zacal si nas vsetkych fotit, samozrejme sme sa zlakli a usli odtial, ktovie kto to bol, ci to bol uchyl, alebo unosca, to sa dnes uz nedozvieme ale nezdalo sa nam to prirodzene

Leňulka, 14. 9. 2018, 9.39

To je holka šikovná, parádně to zvládla. U nás máme všechno v místě a kousek, takže dcera bude chodit pěšky akorát jí budem vodit asi, kdo ví jak to za pár let, bude. Tady rodiče vodí i vyzvedávají ty menší děti, protože škola varovala několikrát, že byly v okolí zaznamenáni lidi co děti lákali do auta atd. jsme v pohraničí takže to je tady furt něco takového

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů