Nechce na záchod

zobrazeno 2335×

Vložil(a): Kanica, 21. 9. 2021 12.46

Ahoj, řeším už dlouho fakt, že syn nechce chodit na záchod. Jsou mu 4 a půl roku a záchodu se prostě šíleně bojí, i když nemá proč. Nevím o ničem, že by tam spadl nebo si tam nějak ublížil. On jen prostě řekne, že na záchod nechce a prostě se pokaká do kalhot. Na malou na záchod jde. Pritom má své sedátko, schůdky, hrací nočník, nechce ani jedno. Přitom na záchodě sám od sebe cca 4x byl a byl nadšený a já taky. Pak přestal. Takže už půl roku zase to dělá jen do kalhot. Ve školce samozřejmě taky. Jsme tam s nimi domluvená, že když se stane nehoda, přijdu pro něj, jinak by tam být nemohl. Byly jsme u psychologa, ale bez výsledku, nyní nás čeká ještě další jiný psycholog. Nejhorší je, že jak ho nutím na záchod, tak má k tomu ještě větší averzi a vzteká se. Co s tím? Děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

snany, 25. 9. 2021, 21.34

Je to docela běžný problém, některé děti se bojí a chodí na velkou třeba ven (na zahradu). Určitě nenutit, koupit knihy o nočníku a hovínkách (na trhu je jich hodně) a případně když chce kakat nabídnout jinou alternativu než nočník, klidně i plenu.

Kanica, 25. 9. 2021, 21.43

No na zahradě venku to taky asi 5x udělal a to odůvodnil to tím, že tak to dělají psi. Takže stále hledám důvod, proč to dělá do kalhot. On mi říká, že je malý, že může a že to nevadí. Nevím, jetsli to je přímo tento problém.. já jsem už v koncích

vivi182t, 25. 9. 2021, 13.21

Zdravím, my jsme dceru naučili na nočník na záchod tak, že jsme ji koupili knihu “víš co má v plínce myš” je to takové leporelo. Ona pak vytrhala všechny plenky všem zvířátkům a od té doby začal chodit na nočník. Nevím jestli je to náhoda nebo jestli také tím, že jsme změnily dětskou kosmetiku https://www.panzdravi.cz/kategorie/detska-kosmetika-a-drogerie-261/

Kanica, 25. 9. 2021, 21.44

Tu knihu znám, děkuji my zatím pouštíme videa o hovínkách a pouštím mu i videa, jak děti sedí na nočníku, ale i tak on nikdy nechce

Adrianita, 24. 9. 2021, 14.07

Synovi budou 4 roky a kakat chodí jen na nočník, ve školce teda na záchod jde, ale nepomohl by aspoň doma ten nočník?

Kanica, 24. 9. 2021, 20.19

To on i nočník nechce, prostě nic, jen do kalhot... Absolutně už nevím jak na to

V007A, 22. 9. 2021, 6.32

4 a půl roku, to už je docela dost 🤔 já bych to zkusila nějakou hrou, třeba, že záchod papá hovínka a bez nich bude mít hlad nebo tak něco.

Katka

Katka, 22. 9. 2021, 12.22

Tento věk není až takový problém. Znám i starší děti, mají buď psychogenní zácpu a nebo opožděný vývoj nervové soustavy, takže nejsou schopny vylučování dostatečně kontrolovat.

Kanica, 22. 9. 2021, 20.23

A jak se to stane, jaká je příčina? Je to hodně otravné. A přijde mi, že mu to nevadí a úplně si na to zvykl. Zítra jdeme k psychologovi, tak jsem zvědavá, co mi řekne

Katka

Katka, 22. 9. 2021, 20.34

Jak píše Minnie většinou jde vyprazdňování těžce a dítě dostane strach. Některé děti zase takto manipuluji s rodiči skrz jídlo a vyprazdňování. Někdy zase rodiče na dítě příliš tlačí a nerespektují jeho tempo. Řešila bych to jak s psychologem, tak neurologem. Třeba má dítě nějakou pridruzenou diagnózu, na kterou se zatím nepřišlo. Třeba to pozdější dozrávání nervové soustavy atd. Udělá se EEG a bude se vidět.

Adrianita, 24. 9. 2021, 14.10

Syn měl cca do 3 let chtěl na kakání jen plínku, pak to zadržoval a jednou ho to bolelo, tak nechtěl kakat vůbec. Šli jsme cestou změkčení stravou a dostatkem vody a taky to chtělo hodně trpělivosti a zvládl to.

Katka

Katka, 24. 9. 2021, 15.19

Tak vidím, že jsem se s tou pridruzenou diagnózou nemýlila. Mrzí mě to. Osobně co znám děti s těmito obtížemi jsou všechny buď ADHD nebo autiste. Takže se doktoři a pedagogive asi trefili

Kanica, 24. 9. 2021, 14.01

Já zkouším všechno, ale nic nepomáhá. Mě přijde, že on to všechno bere jakože je to normální to dělat do kalhot (

Adrianita, 24. 9. 2021, 14.11

Píšeš, že ti to přijde a mluvila si s ním o tom, jak to má on?

Kanica, 24. 9. 2021, 20.20

Jj, on mi řekne, že mu to nevadí se pokakat.. je už blbý, když mu to nevadí, to pak nemá motivaci se odnauř´čit

Minnie, 21. 9. 2021, 15.21

Neměl zácpu? Mám to se synem 3,5 roku taky. Měl zácpu, tuhý bobek, kakání ho bolelo a od tý doby se bojí. No a než by šel na záchod či nočník a riskoval kadění, tak se radši i počůrá. Přitom čůral hezky a včas. Teď kaká do slipů ale stylem že ukákne třeba 5x denně, bojí se vykadit se najednou. Do školky je přijatý, platíme mu misto a vyčkáváme. V nemocnici nepomohli, akorát mu nasadili Forlax a k ničemu. Dala jsem mu do zadečku olej na rozředění hovínka, to z něj pak samo kapalo a on seděl na nočníku a řval že nechce. Je to prostě blok. Čípek tedy nepřichází v úvahu, zatahne zadek a nedostanu to do něj a na sílu nechci. Já zkusim kineziologii, jestli ani ta nepomůže, tak fakt nevím.

Kanica, 21. 9. 2021, 16.10

On právě nikdy neměl problém. Zácpu ani průjem. Samozřejmě jsem mu i obsah trenek "prozmoumala" a vše ok, byl i na rentgenu střev a taky vše ok. Prý je to psychický blok, ale nevím o žádném. Syn je veselý, má hyperaktivitu a nic zlého psychického na něm nevidím... Já právě nemohu ani do práce, ptž musím na zavolání hned do školky. Auto nemám, takže bych nemohla hned dojet.

Minnie, 21. 9. 2021, 17.38

Mě bude rodičák končit v dubnu 2022, a potom budu v háji, jelikož ty peníze budou hodně chybět pokud nepůjdu do práce já ho teda do školky nedávám, ale on by chtěl, každý den když vedeme starší dceru tak ukazuje svoji třídu, a říká, že tam chce. Já ho motivuju, že když nebude kakat a čůrat do kalhot, tak bude moct, jinak ne. Když vydrží týden bez ,,nehody", tak si sám v hračkárně vybere auto (má 7 samolepek a ty by přelepoval jinam aby viděl).Slibuju hory doly černý les a k ničemu

Kanica, 21. 9. 2021, 21.14

Já taky slibuji všechno, ale marný... už pár měsíců nebyl na záchodě, prostě jen kalhoty...

Katka

Katka, 21. 9. 2021, 19.57

A proč pro něj hned musíte do školky? V naší školce je to o domluvě, dítě osprchují a prevlecou. Ideálně když si seženete potvrzení od lékaře, že má tento problém. Vždyť se to tam běžně stane komukoliv.

Kanica, 21. 9. 2021, 21.14

Jenže ona to není jen nehoda... on bohužel sám všem říká, že se mu na záchod nechce a navíc se od učitelek nenechá převléct

snany, 25. 9. 2021, 21.39

Pokud se občas stane nehoda, tak je to ok a nikdo rodiče nevolá, ale pokud dítě soustavně kaká do trenek, tak už to bohužel problém je.

snany, 25. 9. 2021, 21.41

Nenapadlo Vás nedávat syna do školky?

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů