Kolonoskopie

zobrazeno 1378×

Vložil(a): Kanica, 15. 10. 2021 15.24

Ahoj. Chtěla jsem syna (4,5roku)objednat na kolonoskopii. Na netu jsem četla, že bez obejdnání to stojí 200kč a že nemusí být doporučení od pediatra. Na uvedeném tel mi to nebrali, tak jsem si řekla, že ještě na kontrolu vezmu syna k jeho lékařce. Té jsem to oznámila, co mám se synem v plánu. Zhrozila se a rozmlouvá mi to. To může? Že prý to není třeba, ale já si to nemylsím. A myslím, že to není žádný nebezpečný zákrok. Syn prostě nemá pocit, když kaká a pokakává se všude. Mám to chápat tak, že syn na kolonoskopii nemůže? Jak to mám tedy brát? já si to vyšetření přeji, pediatrička ne. Nechci, ale něco zanedbat. Jen mě zajímá, jestli má na to ona právo mi to zakázat. Děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Janna, 20. 10. 2021, 22.08

4,5 roku a hnát ho na kolonku??? To snad ne. Přesně, jak je psáno dole, pravděpodobně nezralá neurolog. soustava. Kolonoskopie je v tomto případně naprostý nesmysl a pediatricka ví, proč vám to rozmlouvá.

Minnie, 17. 10. 2021, 8.36

Mám to se synem taky, on teda ví kdy kaká, ale ukakává a ještě jen do kalhot, na nočník i záchod se bojí. Prostě zácpa. Celiakie a podobné alergie bylo to první, co jsme řešili, jelikož manžel je celiak. Vše vyloučeno. Teď dáváme právě změkčovadlo stolice a to chvíli trvá, než si to sedne. Taky půjdu na kinezku. Na kolonoskopii bych dítě nedala ani za nic.

Jarka mmm, 15. 10. 2021, 19.47

Tohle vyšetření je dost nepříjemný i pro dospělý (musí se vypít několik litrů hnusu, nejíst atd), takže bych na to dítě bez doporučení ani náhodou nebrala. Bude to pro něj hodně neprijemnej zážitek. Pokakavani muze byt z mnoha jiných příčin (např.zácpa), je lepší vyloučit nejdřív ty jiné (i psychické).

Kanica, 15. 10. 2021, 21.21

My byli už u lékaře a na první pohled nic nesheldal, chce to víc vyšetřit, tak hledám možnosti

Katka

Katka, 15. 10. 2021, 18.18

To může být jen opožděný neurologický vývoj. Ten vám diagnostikuji na neurologii. Mezitím bych zkusila s dětskou mudr test na celiakii. Kolonoskopii bych nechala až jako poslední vyšetření, předpokládám, že u dítěte to bude muset být pod narkozou, což není banalita.

Kanica, 15. 10. 2021, 21.21

Ano, s tou narkozou počítám. Ale na druhou stranu bych aspon věděla, že nemá něco vážného se střevem, toho se dost bojím.... ta celiakie mě vůbec nenapadla, mrknu hned na net, děkuji.

Katka

Katka, 15. 10. 2021, 22.00

Tak hlavně se k tomu má vyjádřit pediatr, co ti řekl on?

Kanica, 16. 10. 2021, 17.08

No dává mě pro syna zprvu projímadlo a pak změkčovadlo stolice. Toť vše.... Proto si chci raději říct o vyšetření sama, protože ty její metody mi nepřijdou dostačující, jen projímadlo....

Katka

Katka, 16. 10. 2021, 18.12

Tak asi je nejlepší začít těmi nejjemnějsimi způsoby než hned zákrok pod narkozou. Taky to má svá rizika a ty musí být nižší než přínos. V jeho věku těžko bude mít polypy nebo rakovinu, tak nevím co si vlastně od vyšetření slibujes.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů