Kdy dítě nechat samotné doma?

zobrazeno 2930×

Vložil(a): snany, 3. 4. 2016 9.11

Nedávno jsem četla diskuzi, kde se maminka ptala v kolika letech může nechat dítě doma. Byla jsem velmi překvapená, když jsem četla odpovědi: " Od pěti jsem dceru nechávala par hodin sama doma". Reakcí v podobném duchu bylo docela hodně a upřímně nechápu. Já bych neměla na to nervy nechat takové malé dítě samotné doma. Jaký máte názor?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 30. 12. 2017, 7.06

to bych se bála, děti jsou pěkní truhlíci a napadnou je pěkné blbosti

Fuga

Fuga, 3. 12. 2016, 19.41

záleží na šikovnosti dítěte, ale někdy je napadnou takové ptákoviny a to si už myslím, že je rozumný. a kdy ho nechám samotného doma nebo venku uvidím ještě

Fuga

Fuga, 3. 12. 2016, 18.54

...podařilo se mi vložit 2x to samé a nevím, jak příspěvek smazat

Topik2, 15. 8. 2016, 18.08

Záleží na tom jak své dítě znáte...já nechala poprvé samotné v šesti...šla jsem jen do krámu který máme hned vedle domu...zamkla jsem ho a mastila...když jsem přišla zjistila jsem že ani nevěděl že jsem byla pryč...nyní je mu skoro devět a už doma zůstává sám....je soběstačný

Petra Schoberová, 2. 5. 2016, 19.50

takové malé mrně bych samotné nenechala.

Jana V., 14. 4. 2016, 17.33

je to určitě individuální, záleží na povaze dítěte ... i když stát se může cokoliv ... já bych asi nechala nejdříve tak školáka ...

nelysek, 5. 4. 2016, 23.15

Každé dítě je jiné, záleží i na tom kam člověk jde, resp. jak daleko a jak rychle je schopný se vrátit. Když jsem byla malá já a neměl mě kdo hlídat, máma mě kontrolovala telefonem. Já se chystám děti nechávat samotné jakmile začnou chodit do školy, ale něco jiného je plán a něco realita. Mám kolegyni, která nechávala děti od 4 let samotné (teď jim je 8 a 9), protože je prostě dle jejího vyjádření musela živit a jinak to nešlo, na jednu stranu ji chápu, ale já bych se bála. Když byla dcera nemocná (3 roky) a já musela nakoupit, vzala jsem záložní telefon, svým na něj zavolala a po celý nákup ji měla na sluchátkách. Bylo to na pár minut, ale bez toho bych neodešla.

kajca, 4. 4. 2016, 21.43

Moje deti majú 5 a 2 roky a urcite by som ich samych doma nenechala,ani vacsieho,clovek nikdy nevie,co sa moze stat.

Zuzka Čtvrtečková, 4. 4. 2016, 21.02

Tohle je strašně těžký říct. Každé dítě je jiné, přesto v tohle bych měla hrozný strach. Mám špatné svědomí i když jdu jen podepsat balík nebo převzít zboží od kurýra a doma mám tříletého

Kama, 5. 4. 2016, 7.52

No tak když jdu podepsat nebo převzít poštu,tak nechám i ročního.Ale nenechat tříletého mi přijde už úzkostlivé.

Zuzka Čtvrtečková, 5. 4. 2016, 8.35

Nechám ho, ale nemám z toho dobrý pocit. Jak píšu, je to o dítěti. A zrovna to moje je ten typ "já-sám" a už jsme kvůli jeho zvědavosti skončili s opařeninou a rozseknutou hlavou. V obou případech jsem stála vedle něj, ale jsou věci, které ví, že nesmí, a je na něm vidět, jak h to láká udělat. Třeba vylézt po pračce přes umyvadlo do vany nebo skočit z linky na koberec, který je v obýváku a jiné sebedestruktivní nápady...

snany, 5. 4. 2016, 16.31

Tříletého musím brát s sebou i když jdu jen podepsat balík a to bydlíme v rodinné domku v patře. On se sám prostě bojí. Naproti tomu pětiletá mě nepotřebuje vůbec, ale samotnou doma bych ji ještě nenechala, na to nervy nemám.

vivianr, 4. 4. 2016, 16.15

Tak naše doma nechtěla být sama vůbec. Ještě loni řvala, když jsem šla přes dvorek ke tchýni a ta mě zdržela. Teď máme malého a občas se jí nechce chodit na procházky s námi. Ze začátku jsem jí nechala otevřeno, aby šla k babičce, kdyby se bála. Teď mi sama řekne, ať jí zamknu. Nejsem pryč déle jak 30 min a je jí sedm.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů