Kapesné

zobrazeno 1014×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 10. 9. 2019 22.18

Syn dostává od druhé třídy kapesné každý týden 10 Kc. Teď je ve 3 třídě a už žádal o navýšení, no pravda navysily se mu i domácí práce, tak proč ne. Jak se díváte na kapesné? Podle statistik dávám málo, ale u nás nejsou takové možnosti jako ve městě a ani nedojizdi. Většinou si koupí nějakou sladkost a utratí je hned v pondělí :-/ V komentu dam odkaz na článek k tomuto tématu...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Katka Alex, 29. 9. 2019, 19.31

Já vyrůstala ve městě, je to dvacet let zpátky, co jsem dostávala 10 Kč měsíčně, i tehdy to bylo málo, při výjimečných příležitostech (narozeniny) jsem od nějakého příbuzného dostala třeba padesátku nebo tak. Člověk se naučil, že nemá všechno hned utratit za žvýkačky s tetováním, když jsem prostě chtěla něco víc, musela jsem si počkat. Přesto je to podle mě lepší, než když dítě dostává kapesné, aby mu to opravdu stačilo. Čím dál častěji teď narážím na lidi, kteří se každý měsíc zadluží, protože musí mít všechno hned, kteří si nedokážou spočítat, že těsně před další výplatou budou ještě muset něco platit a měly by jim na to zbýt peníze.. Je zajímavé, že to, co popisujete, dokáže chlap třeba i ve svých čtyřiceti letech. Jeden den dostane peníze, druhý den už nic nemá a je jedno, kolik dostal. Vedla bych to asi tak, že až něco bude chtít za hračku nebo tak, tak mu prostě řeknete, že dostává kapesné a za pár měsíců by na ni mohl mít, kdyby neutratil všechno hned. Ať šetří cíleně. Nedávejte mu desetikorunu, dejte mu ji v drobných, ať si třeba část dá do kasičky, kterou neotevře, dokud nebude mít našetřeno na to, co si přeje.

Ketris

Ketris, 27. 9. 2019, 10.31

Ja teda nemam rada takovy system..

Moncitad, 25. 9. 2019, 16.04

Ahoj holky, Ráda bych vám doporučila stránku https://bembo.cz/?utm_source=amb&utm_medium=link&utm_campaign=016 🤩🤩 Momentálně zde probíhají soutěže a od Listopadu bude stránka spuštěna naplno

petralak

petralak, 21. 9. 2019, 22.03

Určitě mám v plánu dávat dítěti od první třídy taky pár korun, ať se naučí hodnotu peněz.

Mygara

Mygara, 16. 9. 2019, 19.46

Naše děti nedostávali nic vždyť si řekli když něco potřebovali a tak jsme to řešili i na výšce

Nikoll, 16. 9. 2019, 15.22

My třeba dostávali od základky, a určitě je to dobré pro hospodaření. Dcera je teď ve školce, takže kapesné jako takové nemá, a větší částky jí ukládám na účet kde jí spořím, pak dostane kartu a bude mít týdenní limit. Ale už teď ve třech a půl letech chápe, že spoření peněz je důležité. Má kasičku, a třeba když dostane drobnou nebo tak, řeknu že si může koupit něco hned nebo uložit a pak bude mít víc, většinou vše uloží finanční gramotnost je u dětí důležitá ...

jancaan, 14. 9. 2019, 23.20

V každé rodině je to jiné. I zda je to ve městě či na vesnici. Já od druhe třídy dostávala na prvním stupni 20 Kč měsíčně, na druhém stupni 50 Kč, na střední 200 Kč, pak 500 Kč. Syn je zatím ve školce, takže do pokladnicky dostává peníze zatim jen co najdeme na ulici. Při nástupu do školy mu budu dávat kapesné, ale spíš symbolické, ať se naučí hospodařit s penězi. Rozhodně nezavedu systém peníze za dobre znamky..

Leňulka, 12. 9. 2019, 11.39

My dostávali kapesné pouze za známky a vždy v pátek, když se spočetli známky z celého týdne. Dneska by to byly asi jiné částky ale mi tenkrát měli za známky 1-20kč, 2-10kč, 3-5kč, za 4 jsme 10kč vraceli a za 5 jsme 20kč vraceli. Je to i motivující k učení někdy jsme stalo, že jsme byly i v mínusu a místo kapesného jsme ještě z kasičky vraceli mě se to tak líbilo, vyhovovalo mi to, hodlám to tak jednou dělat i s dcerou

Eliška Kozlova, 12. 9. 2019, 17.58

Mates ma jednicek furu, to by me zrujnovalo

Leňulka, 12. 9. 2019, 20.38

Tak nám takový režim zavedli až v pubertě to totiž věděli, že jsme schopný se naučit jen to holt máme na háku a nějaká 5tka nám byla šumák znáš to puberta. Ale tohle zabralo. Na prvním stupni to asi moc význam nemá no, tam těch kulí tolik nelítá

Eliška Kozlova, 12. 9. 2019, 21.28

Ja si myslím ale záleží na osobnosti dítěte, ja chtěla mít lepší známky, protoze i přes velkou snahu to byla bída, takže by mi to spíše ublizilo, ale třeba můj manžel by se možná na tu zdravku dostal

Leňulka, 12. 9. 2019, 22.36

jj hele ono je to taky asi o tom co baví, je pravda, že předměty co mě nebavili jsem flákala, látku jsem se někdy učila jako básničku, nic mi to neříkalo. Co mě bavilo šlo v pohodě, samo. Kdybych to tak neměla tak bych možná taky byla někde úplně jinde. Takže na ZŠ je pravda, že mi kolikrát hrozilo propadnutí z těch předmětů co mě nebavili. Prošla jsem tak tak. Mohla jsem jedině na účňák, moje blbost no, tenkrát no. Tak jsem si aspoň zvolila učňák co mě bavilo, a tam pohoda, většinou jedničky, dvojky, vyznamenání a paráda. Potom jsem si teda k tomu ještě udělala nástavbu a maturitu také v klidu a pak studovala i VOŠ sice jiný směr než co mám maturitu, ale ten předmět jsme měli na nástavbě a bavil mě, takže jsem pak šla na to. Takže i z osla co div projde ZŠ může být někdo s titulem i když teda zatím mi to bylo k prdu. Práci jsem si nikdy nevybírala a brala prostě to co bylo, takže i fabrika. Ono je to ve finále vlastně jedno, hlavně práce musí bavit, studovat se může do důchodu ale když práce nebaví tak je to k ničemu

Zdeňka S., 12. 9. 2019, 6.45

Dceru vyzvedávám z družiny, takže kapesné jako takové nedostává. ale nabíjím jí kartu do školního Automatu...

Eliška Kozlova, 12. 9. 2019, 9.06

Děti mají ve škole automat na peníze

Teryk92, 11. 9. 2019, 17.10

Já třeba kapesné nikdy nedostávala. Myslím, že je ale dobré, když se dítě učí trošku ,,hospodařit".

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů