Junior pasta

zobrazeno 539×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 25. 4. 2017 22.11

Maminky starších dětí, chtěla jsem se zeptat, kdy jste přibližně přecházeli z dětské pasty (500ppmF) na Junior pastu (1450ppmF). Liší se obsahem fluoru (v závorce) a hlavě chutí, ta junior je palivejsi. Mates si u babičky poručil pastu Signal od 7-13 let, bude mu 7, ale všechny zuby ma ještě mléčné, ve finále je doma schovaná, protože ho pálí. Uz si ani nepamatuju, kdy jsem já vyměnila Perličku za jinou pastu :-D Také nevím jestli právě Junior variantu nebo dospelackou? (i když on si asi pak stejně vybere sám)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Eliška Kozlova, 18. 5. 2017, 9.30

Tak jsem to rozebirala s paní zubarkou a prý na paste nezáleží protože ten fluor působí jen krátkou dobu a nestihne se vstřebat, proto jsou dobré ty tablety, musí se rozkousat a nechat na zubech působit co nejdéle, dítě musí být 2x ročně sledované, aby se předešlo předávkování, mají se používat dokud se zuby prorezavaji.

Žofinka

Žofinka, 26. 4. 2017, 20.29

tak daleko ještě nejsme, ale řídit se dle věku, a když nechutná, tak co naděláte

pouzarovaj

pouzarovaj, 26. 4. 2017, 20.11

řídím se doporučením na pastě

Blankasiro, 26. 4. 2017, 18.50

Také jsem za weledu

Aliisha

Aliisha, 26. 4. 2017, 13.44

Kamarádky si chválí Weledu

Leňulka, 26. 4. 2017, 12.56

To jsem zatím neřešila, dceři 15m čistím zoubky zatím jen vodou bez pasty. Synovci používají klasické zubní pasty (signal, colgate apod.) bez ohledu na věk,mají 7 a 11let

Eliška Kozlova, 26. 4. 2017, 13.28

My začali u syna až ve dvou letech a to jen "zaspinenim" kartáčku. Dcera začala pastu používat dříve, protože to viděla u bratra, nejdulezitejsi je stejně technika čištění, pasta je jen doplněk.

Blankasiro, 26. 4. 2017, 18.54

Souhlasím když je správná technika tak není nutné s pastou spěchat

patricia077

patricia077, 26. 4. 2017, 12.05

Já se taky řídím věkem a doporučením...

Jarka mmm, 26. 4. 2017, 9.48

Super je od weledy...

Mygara

Mygara, 26. 4. 2017, 9.34

já bych se řídila věkem, ale pokud ho pálí, tak klidně čistit dětskou, hlavně že se čistí

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 4. 2017, 8.23

J8 používám dětskou weledu a chci jí používat i jako junior, on tam ten flour vůbec být nemusí

Eliška Kozlova, 26. 4. 2017, 8.34

Syn bere i Zymafluor, od zubaře, kvůli rodinné zátěži ke kazivosti.

Katka

Katka, 26. 4. 2017, 9.44

Tak tím pádem už má fluoru dost, ne? Proč ještě v pastě, z nadbytku fluoru jsou pak fleky na zubech. Kazivost je rodinná, ale spíš kvůli stejně špatné hygieně než kvůli genetice. Manželovi se přestaly kazit zuby, když omezil sladké a zrušil lepek, tím pádem na zubech nevzniká skoro žádný plak a kaz se nemá z čeho tvořit.

Leňulka, 26. 4. 2017, 12.58

ono to asi i tou genetikou bude, tchán má v 54letech už umělý chrup a mýmu manželovy se zuby kazí, drolí apod. a to si zuby čistí po každém jídle!

Eliška Kozlova, 26. 4. 2017, 13.01

On ho bere dodatečně, když by neměl pastu s fluorem, musel by brát víc tabletek, je pod dohledem zubarky, chodíme pravidelně 2xrocne od půl roku. Ale s tou technikou je to fakt, syn to uz umí velmi dobře a když docistuju je to jen pro kontrolu, nemá žádný kaz, ja v jeho věku měla kazu několik a moje maminka byla zase nadšená ze ja měla méně kazu než ona v mém věku. Souhlasím ze kvalita čištění je nejdulezitejsi!!! Pastu beru jen jako doplněk!!!

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 4. 2017, 20.35

U nás v rodině mají všichni hrozně kazů a já ne a to mám pastu bez fluoru akorát si pořádně čistím zuby. Všichni se diví, že jsem bez kazů. Takže se fakt dá dědičná dispozice ovlivnit Já neměla kaz roky minimálně patnáct let

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů