Fixní rovnátka pro dítě

zobrazeno 2880×

Vložil(a): nellys, 7. 11. 2017 16.40

Holky, máte některá zkušenost s fixními rovnátky u dětí? Nejstarší syn má stěsnání zubů, laicky řečeno velké zuby a malou pusu a nevejdou se mu tam. Má to v podstatě asi dědičné, měl to manželův děda, jeho matka i manžel, všichni mají vytržených několik stálých zubů. Zítra jdem na ortodoncii, kde se rozhodne jestli rovnátka ano nebo ne, ale při první návštěvě se dr tvářil, že spíš ano. Spíš dumám jestli to není brzo, synovi bude v únoru 9, ještě nemá všechny stálé zuby, jak to bude když na ty mléčné dostane fixy? Samozřejmě se zítra na vše zeptám a prodiskutuju, ale zajímá mě i zkušenost ostatních. Přijde mi totiž že dnes se dávají rovnátka hrozně moc, už takto malým dětem a přijde mi, že je to spíš o byznysu než o zdraví

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vendy.z, 25. 11. 2017, 20.36

Zajímavé, spíše se dávají fixní až později...ale dnes jsou asi zase jiné metody, já měla vyndavací i fixní

nellys, 25. 11. 2017, 22.42

No, mě právě přijde, že dnes se dávají fixy hrozně brzo a mnohdy asi i zbytečně. Vem si, že syn je ve 3 třídě a 4 z jeho 23 spolužáků mají fixní rovnátka. To přece nemůže být "normální" když dřív tolik rovnátka nebyly ...

vendy.z, 26. 11. 2017, 20.57

že by byly peníze až na prvním místě? Z fixních dostanou více peněz....

nellys, 26. 11. 2017, 22.12

No právě

annahb, 9. 11. 2017, 17.37

syn měl také ,ale jen kvůli jednomu přednímu zoubku

Janna, 8. 11. 2017, 18.58

Rovnátka jsem měla fixní 3 roky. Dr. mně vytrhl 4 druhé zuby - čtyřky, které byly úplně zdravé. Ale dnes mám krásně rovné zuby. Řešit to začal, až když jsem neměla jediný mléčný zub a všechny druhé vyrostlé.

nellys, 8. 11. 2017, 20.24

Manžel má vytržených 6 zdravých zubů,všechny čtyřky a pětky dole

vaniilla, 8. 11. 2017, 16.04

Akorat jsem si precetla, jak to u vas dopadlo, zajimave. Aspon jsem se zas neco dovedela.

Čertice, 8. 11. 2017, 9.59

Moje dcera měla to samé. Velké zuby na malou pusu. Rostli ji dokonce ve dvou řadách fixní rovnatka dostala až když ji vyrostli druhé 4ky, aby ji ke mohli vytrhnout a pak zuby rovnali měla je asi od14 do 19ti. Teď má zuby nádherně rovné Vůbec jsem tomu nevěřila

nellys, 8. 11. 2017, 10.19

No jsem zvědavá co nám řeknou, už jsme v čekárně

Čertice, 8. 11. 2017, 12.57

Tak dej vědět

nellys, 8. 11. 2017, 13.10

Tak rovnátka budou, zatím jen na horní zuby fixy na cca půl až třičtvrtě roku. Má podle otisků prý zúženou horní čelist a tím prý jsou i špatně postavené zuby dole. Dal mi na vybranou, jestli počkat do těch cca 12 - 13 let než budou všechny zuby stálé a pak rovnou fixy nahoru i dolů. Nebo teď nahoru, s tím, že když se zlepší ta horní čelist tak je možnost, že se samo zlepší i postavení zubů dole a další rovnátka pak už nebudou potřeba. S tím, že mi i vysvětlil jak je to s těma mléčnýma trojkama. Prý podle rentgenu jsou tam ještě dlouhé kořeny, takže v nejbližším roce až dvou padat nebudou a proto ty fixy můžou být. Že kdybysme došli třeba v 10 letech tak už by to nešlo a právě by se muselo čekat na stálý chrup a pak fixy nahoru i dolů. Takže 22.1. jdem na to... i tu cenu jsem teda čekala horší, prý to bude tak cca 2800

patricia077

patricia077, 8. 11. 2017, 17.35

Ty jo cena super proti tomu co platila ségra tak uvidíš

Leňulka, 8. 11. 2017, 8.46

já měla prvně nasazovací jen na noc asi od 8-9 let. Na dlouho a prd platné takže ve 14ti jsem dostala fixní, ty jsme měla 6let. Dneska jde možná o byznys ale za mých let co já je nosila se za to nic neplatilo takže tam o byznys nešlo. Jenže to je už taky 13let co mi je sundali

Mygara

Mygara, 8. 11. 2017, 7.41

moje dcera nosila jen nasazovací, takže netuším

Žofinka

Žofinka, 8. 11. 2017, 6.53

vůbec netuším, ale snad nejsou na ortodoncii blbci

patricia077

patricia077, 8. 11. 2017, 8.15

no ségra jezdí na ortodencii až do Ostravy ale teda taky zatím nic moc..

nellys, 8. 11. 2017, 20.22

Zas mi nejde reagovat u jiného příspěvku, tak to hodím sem. On mi právě říkal, že poslední 2 roky na tuhle dvoufázovou léčbu co budem aplikovat přispívá pojišťovna,ale právě jen do těch 10 let dokud nehrozí, že se začnou viklat ty trojky

patricia077

patricia077, 8. 11. 2017, 21.09

Jo taaak tj jasný u deti asi je to jiné než u mladistvých a dospělých

nellys, 8. 11. 2017, 8.26

Asi jak kde, jako v každém oboru. Třeba co vím tak v Prostějově je to na ortodoncii děs, nikdo tam nechce jezdit, radši jezdí všichni do Blanska kam je sice o dost komplikovanější spojení, ale zato lepší doktor. Super ortodontista byl v Boskovicích jenže ten šel letos do důchodu

patricia077

patricia077, 8. 11. 2017, 17.36

Jj s dobrymi doktory je dnes problem mus jezdit dalky a ještě nikde neberou

Janako

Janako, 7. 11. 2017, 21.27

Fixni v deviti mi prijde brzo.rekla bych, ze se to dava tak od trinacti, kdyz uz jsou vsechny zuby a dite vi, jak se s tim ma chovat.vyndavaci by prozatim nestacily?

nellys, 7. 11. 2017, 21.32

No, mě to právě taky přijde brzo, ale poslední dobou v okolí vídám hodně dětí obdobného věku jako syn s fixními rovnátky... na první návštěvě byla řeč o fixních, zítra jdem na konzultaci, tak uvidíme co s panem doktorem prodiskutujem, ale doufám, že budou stačit vyndávací

L.janicka.l

L.janicka.l, 7. 11. 2017, 19.16

Na mlecny to nema cenu, a pokud ma velke zuby rovnatka mu je nezmensi pouze odkloni a kdovi jestli se mu pak nebudou hejbat, me je chteli dat asi ve 22 ze mam detske zuby male a jak jsou uz ty stale rostle tak az mi zub vypadne nebude prostor aby zub vylezl, nesla jsem do toho radsi budu mit jednu diru (horni 3) a kdyz jsem tenkrat slysela tu cenu co zato budou chtit

nellys, 7. 11. 2017, 19.24

Nejde o to zmenšit zuby, to samozřejmě nejde, to se bude řešit trháním, to je dané, momentálně má venku zatím mléčné 4, ale srovnat ty přední co má rostlé křivě. Právě tak trochu doufám, že by to šlo vyřešit prozatím jen vyndávacíma.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů