Co vám Corona vzala a dala/naučila

zobrazeno 690×

Vložil(a): Leňulka, 4. 5. 2021 23.39

Všechno zlé je pro něco dobré. U nás to tedy vždy platilo a věřím, že brzy bude lépe. Sice mi Corona zhatila nástup do zaměstnání ale naopak mi dala šanci rozšířit si obzory, poznat nové lidi a pracovat na sobě. Nemám sice pevně zaměstnání ale mám dvě dlouhodobé brigády. Nikdy by mě nenapadlo, jak lze pracovat z domu. Stačí pár zkušenosti z dřívějška, školení dnes jen online a hned začít. Druhá brigáda teda z domu není ale když pracuje člověk samostatně, není třeba nějakých jejich omezení, nařízení atd. A během toho hodně naučit nejen dceru co je stále doma ale i sebe formou online kurzů. Už jsem absolvovala dva a další mi začal dnes. Myslím, že v budoucnu tyto zkušenosti budou jedině k dobru nejen pro mě.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

koliaska105, 30. 11. 2021, 13.37

No, já třeba byla díky coroně nucena přejít na home office. Donutilo mě to k tomu si zařídit vlastní domácí kancelář. Musím ale říct, že jsem si na to velice rychle zvykla a vlastně mi to zcela vyhovuje. Pracovat doma má určitě své výhody. Jen teda pořád by se našly nějaké kancelářské doplňky, které by se mi k práci celkem hodily. Koukala jsem ale, že ty se dají sehnat třeba tady: https://www.ajprodukty.cz/kancelare-a-zasedaci-mistnosti/kancelarske-doplnky/7917541.wf

V007A, 12. 5. 2021, 21.13

Nepociťuji nic, co by mi to dalo nebo nedalo. Akorát mi chybí už si jít někam posedět.

KristinaS, 12. 5. 2021, 19.53

Tak nám dala čtvrté dítko Smáli jsme se loni v březnu při prvním lockdownu, jak v prosinci vzroste porodnost. A v dubnu jsem držela v ruce pozitivní test a ne na covid. Dlouho jsme si říkali, že kdybychom věděli, že se nám povede holka (měli jsme v té době kluk/holka/kluk), tak bychom do toho šli. No rozhodlo se samo. A je to holka a ještě se po třech sekcích narodila přirozeně. A řekla bych, že nám to dalo víc času pohromadě - manžel je od března na home office

Eliška Kozlova, 5. 5. 2021, 22.26

Spíš jsem si uvědomila, že komunikační technologie, syn (4trida) dává víc než já. Respektive, hodně dětí má chytrý telefon, notebook, používá WhatsApp (nahrávají si audiozpravy a posílají, to jsem ani nevěděla že jde ), takže letos jsou víc "v kontaktu" možná to je rychlejší ... Ale ven chodí hodně, trampolína, kolo, brusle ... Setkávají se ... Jen mě mrzí, že v zimě nejel vlek, máme ho skoro u baráku a letos byl po X letech pořádný sníh, to nase.e. U mě stejný, jako bych si protáhla RD

patricia077

patricia077, 6. 5. 2021, 8.22

Naštěstí ta zima byla pořádná a místo hor vleků a zimaku holt jezdili na rybníku a kopci za městem 🤣👍

Jarka mmm, 6. 5. 2021, 8.56

Jo to taky bylo vtipný, ze letos u nas ve městě asi úplně všichni zjistili, ze se dá taky bruslit 😀, led doslova praskal, jak byl totálně narvanej. Ale my jsme tam chodili, když měli děti distancni výuku a byli jsme tam sami 😀

patricia077

patricia077, 6. 5. 2021, 11.51

Tak to jste vychytali ale příští rok jí budete mít taky haha, ne dělám si srandu..

Jarka mmm, 6. 5. 2021, 13.21

No budeme no 😀, teda doufám, že ne 😀. Kdo ví, co jak bude . Ale aspoň s klukem čas bude, pokud nepůjdu do práce..

patricia077

patricia077, 6. 5. 2021, 14.34

Tak to já už budu mít zas předškoláka hrozně to letí, sotva šel do školy jeden už se chystá druhý, takže bude výuka už s oběma jejej

Jarka mmm, 6. 5. 2021, 15.54

Já predskolaka až za rok 🤪, ten si ještě bude užívat

Katka

Katka, 6. 5. 2021, 18.05

Já na vás myslím, aby Adélka mohla nastoupit normálně v září bez testů a náhubku 😣

snany, 5. 5. 2021, 20.33

Žijeme stále stejně. Nemyslím si, že absence kroužků na dětem zanechá nějaké následky. Konečně většina dětí má možnost ochutnat život bez předem nachystaného scénáře a mohou naplno rozvíjet kreativitu ( klidně zažít i budu). Syn domškolák si plánuje každý den podle sebe, rozhodně není asociální - je dokonce schopen stálejší vztahů než starší dcera. Naučila jsem se více šetřit volný čas a proto využívám možnosti dovést si nákup, ale k tomu bych došla asi i bez Covidu.

dasza, 5. 5. 2021, 20.59

Víš co to je...??? Věnovat se dětem..mít je doma..nemít xx kroužku týdne??? Masakr...všichni rodiče blázni....a tak to svedem na děti že jim to chybí..a že tloustnou....ne všechny děti můžou chodit ven..remcani je jednodušší ..

Leňulka, 6. 5. 2021, 19.06

Tak já mám dceru doma celou dobu, na žádné kroužky ještě nechodila, chodí se mnou i na brigádu když je školka zavřená, takže 24/7 prakticky od narození, protože co byla ve školce by se spočítalo na prstech.

snany, 6. 5. 2021, 21.51

U nás se ještě tento týden testovalo, v pondělí budou moci nastoupit všechny děti a to se už testovat nebude. No trochu kocourkov, vzhledem k situaci která u nás panuje.

Jarka mmm, 5. 5. 2021, 16.00

Mě ještě trochu víc sblizila a detma, v první vlně jsme si víc vybavili byt sportovníma potřebama, naučila sem se dělat nákup jednou za 10 dní, využít všechny potraviny a nenechavat zbytečný věci v mrazáku atd, na našem minisidlisti se najednou vyrojilo spoustu dětí (kteří predtim nevím kde byly) a je z nich jedna velká parta a já se zkamaradila s jejich maminkama, manželovi prinesla spoustu práce navíc (neplacené navíc), tak to doufám, ze to brzo skončí . A zkomplikovalo to par věcí, ale nic dramatického.

snany, 5. 5. 2021, 20.43

Když zavřou školy, omezí kroužky tak rodiče nemají jinou možnost než dětem dovolit chodit ven Konečně to některých rodičům došlo, že děti nepotřebují mít každý den připravený program, ale čas s kamarády ( zažít dobrodružství s partou kamarádů)- to jim dá víc než sebelepší kroužek.

Jarka mmm, 6. 5. 2021, 8.50

No já jsem za to šťastná! Protože konečně litaj venku a zabavěj se “klasickým způsobem”-lezou po stromech, maj tunely v kerich atd atd. Naše děti to dělaly i predtim, ale jen nárazově se k nim někdo přidal, protože predtim ty kamarádi “neměli čas”. Teď tomu tady všichni přišli na chuť, tak doufám, ze to v týdnu aspoň trochu vydrží nadlouho . My taky radi jezdíme na kole nebo na výlety atd, ale chci, aby děti měly i nejakej čas pro sebe. A co tak pozoruju, tak ty kamarádi, co ze začátku moc nevěděli coby, tak se oklepali a uz je to v pohodě .

Janna, 5. 5. 2021, 12.46

Nám vzala všechny aktivity... Hlavně mě mrzí plavání, na které jsme chodili od malička a teď ta pauza bude na dětech hodně znát. Pak taky Sokol, cvičení, bruslení přípravka atd... Spousta našich kamarádů se zakrtkovala doma a s nikým se nestýkají...

Zdeňka S., 5. 5. 2021, 12.41

Dětem chybí spolužáci, kroužky , různé akce... a chlap nemůže do hospody

Katka

Katka, 5. 5. 2021, 13.16

U nás už kroužky jedou 👌

patricia077

patricia077, 6. 5. 2021, 8.19

Od toho týdne vláda povolila sportovní a ohledně skautu jsme se ozvali na soc síti a pomohlo to takže taky jdou👍

Jarka mmm, 6. 5. 2021, 8.45

U nas ty venkovní taky

jkubeso, 5. 5. 2021, 12.20

Vyrazit si kdy chci kam chci, třeba ráno se rozhodnout, že jedem do zoo nebo jiný vylet. Někdy se dalo jezdit více, někdy méně, jinak mi to bylo asi jedno. Ačkoli jsem v téhle situaci nedoufala, podařila se mi celkem brzo najít práce. Jinak jako úplně ztracený rok to nevidim.

patricia077

patricia077, 5. 5. 2021, 11.40

Tak to je fajn, že jsi se s tím tak vypořádala, jen tak dál! Pro mně osobně je změna především v tom, že kurzy školení a mnoho dalších věcí je právě jen online, pro děti těch změn holt bylo víc a co mi dala, tak leda nonstop testování haha, v po začne prvňačka v úterý já ve čtvrtek zas ona a tradáá furt dokola, tak doufám, že teď už to bude lepší, začínají jim sportovní kroužky aktivity a dokonce i skaut, i když tam jsme aktivní celou dobu .-)...

snany, 5. 5. 2021, 20.23

Od tohoto týdne testování jen 1x ve školách. U nás v ZŠ jsou dvě ze tří tříd v karanténě. Tak hlavně, že nám v pondělí příjdou do školky všechny děti a bez testu

Katka

Katka, 5. 5. 2021, 21.36

1x jen první stupeň, 2.nadale 2x 🙄

patricia077

patricia077, 6. 5. 2021, 8.18

Přesně tak dělají v tom chaos a haluz asi aby si to užili i ti co byli doma 🙉

Leňulka, 6. 5. 2021, 19.08

ve školkách se bude testovat pořád?

snany, 6. 5. 2021, 21.47

Druhý stupeň nemáme

patricia077

patricia077, 8. 5. 2021, 18.21

Ne ve školkách už se netestuje naštěstí!

patricia077

patricia077, 6. 5. 2021, 8.18

Kamarádky právě taky britská mutace celá třída myslela jsem že už to končí a asi prd 😰

Jarka mmm, 6. 5. 2021, 8.44

Svagrovi je uz 10 dni strašně zle a strašně se divil, ze se nakazil, protože si myslel, ze uz to tady skoro není 😀🤷‍♀️

patricia077

patricia077, 6. 5. 2021, 11.57

Ono se to holt přesouvá do jiných regionů, já doufám, že už to od nás zmizí a že nenastoupí žádná další mutace typu "romská, arabská nebo třeba japonská", dělám si srandu samozřejmě, ale teda myslím, že si svět už užil dost...jsem vděčná za to že se částečně vyčistila příroda, ještě ta ekonomika by chtěla trochu nahodit...

Katka

Katka, 7. 5. 2021, 9.22

No naše Kája už je v 7. třídě a o návrat do školy stojí 🤷‍♀️Takže si jako rodiče můžeme vybrat, jestli chceme chránit její fyzické nebo duševní zdraví. Obojí nelze 😔

patricia077

patricia077, 8. 5. 2021, 18.23

Obojí nelze a jelikož dcera do školy taky chtěla dala jsem přednost jejímu přání než mému odporu k vládě testům a tomu blázinci 😰

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů