Menší mimi a málo plodové vody

zobrazeno 2189×

Vložil(a): NikolaRadek, 29. 12. 2020 19.39

Původně mělo být mimi velké, nyní (37+5) je menší a mám málo plodové vody. Nemohla se ve vývoji stát nějaká chyba?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Leen, 3. 1. 2021, 22.25

Mě kvůli tomu tahali pořád na sono, pokaždé jiné sono, jiný lékař, jiný výsledek. Nakonec vše ok.

Janna, 30. 12. 2020, 17.59

Když má mimo hlavičku už nízko, tak to měření vůbec není přesně, už se pak změřit pořádně nedá, takže to bych vůbec nebrala. Málo plodové vody asi není ideální, ale doktoři vědí, co dělají, takže raději dřívější vyvolávány porod, než něco zanedbat. A mini bude určitě v pořádku 🙂 a tím se ve vývoji určitě nic nepokazilo.

patricia077

patricia077, 30. 12. 2020, 13.09

Já bych tyhle informace nebrala moc v potaz, upřímně ani jednou mi gynekolog neřekl, že moje dítě bude velké, vše jsem se dozvěděla až v porodnici při vyvolání, po prvním zkušenosti už jsem byla opatrnější a hlídala to sama i tak to vždy bylo daleko víc než vůbec doktoři tušili

Katka

Katka, 30. 12. 2020, 9.19

Odhadovat konečnou velikost dítěte z údajů z 20-30 tt mi přijde předčasné a spekulativní. Když tchyně rodila manžela, neměla skoro žádnou plodovou vodu a stejně ji nechali rodit v termínu a manžel žádnou VVV nemá. Určitě jsou na místě častější kontroly, jinak bych neplašila. Objem vody je tabulkový údaj každá žena má té vody jinak. Jedna víc, jedna míň. Každopádně sledovat jestli náhodou předčasně neodchází.

V007A, 30. 12. 2020, 8.20

To měření je někdy hodně nepřesné.

jkubeso, 29. 12. 2020, 23.18

Měření váhy podle ultrazvuku bych nebrala zase tak vážně, u dcery mi moje dr tvrdila, ze bude mít skoro 3 kg, těsně před porodem se doktorka zdesila, ze bude mít něco málo nad 2 kg a narodila se s vahou 2,5 kg moc přesné to není (ani nevím, podle čeho se to přesně počítá) . Jinak s plodovou vodou neporadím a i když se narodí malinci, tak to hodně brzy doženou

Katka

Katka, 30. 12. 2020, 9.20

Jj syn měl mít přes 4 kg, a to byl hlavní důvod vyvolávání a měl 3,57 kg.

Teryk92, 29. 12. 2020, 20.53

Tak s tím zkušenosti nemám. A doktorka nic neříkala? Čím by to mohlo být...jestli je třeba se znepokojovat?

NikolaRadek, 29. 12. 2020, 22.28

Prý že se tam nemusí cítit úplně komfortně... Což mi právě přijde zvláštní, když do 7. měsíce přispíval lépe než je standard a od té doby by měl stradat...

NikolaRadek, 29. 12. 2020, 19.47

Zdravím všechny maminky a těhulky. Ráda bych se zeptala, jestli některá z vás má zkušenost s tím, že původně doktoři říkali, jak budete mít velké dítě (screening ve 22.tt a ultrazvuk ve 31.tt, podle něj jsem měla rodit 4,5 kg dítě) a nakonec vám v porodnici na kontrolách řekli, že dítě je menší než by mělo být (v 36+5 mi Dr. podle ultrazvuku řekla, že má mimi jen 2,5 kg, hlavičku už měl teda hodně nízko, takže jí hlavička moc změřit nešla) a v 37+5 mi řekla, že mám i málo plodové vody, že možná za týden budou porod vyvolávat... Pořád na to myslím, jestli se nemohlo ve vývoji něco pokazit, když měl být obrik a najednou je naopak malinký, nebo to Dr. špatně zmerila...? A jestli se vám děti narodili zdravé...? Moc děkuji za odpověďi a doufám, že mě uklidnite alespoň vy... P. S. Celé těhu bylo v pořádku, dělala jsem úplně všechno, jen od 31.tt jsem měla zkrácený čípek...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů